Kokteilis
Stilo

Jaunā gada apņemšanās… pabrokastot!0

Foto – Matīss Markovskis

Cik daudz lieko kilogramu būtu nomests un cik grāmatu izlasīts, ja pasaulē kaut vai puse no Jaunā gada apņemšanos saraksta tiktu izpildīta! Taču, par spīti neveiksmēm, katru janvāri visu var sākt no jauna, vai ne? Spītīgi ticot labajam, arī man tapusi izlase labākam mūža gājumam. Tajā kaut kur starp iemācīties laikus iet gulēt un saprast, ko darīt ar savu dzīvi iespraucies punkts, kurā apsolos beidzot ēst brokastis.

Katru gadu dažādi uzņēmumi un plašsaziņas līdzekļi apkopo Jaunā gada apņemšanās visā pasaulē. Nemainīgi topa līderi – notievēt, atmest smēķēšanu, būt vairāk kopā ar ģimeni un atdot visus parādus. Gribu novēlēt, lai nākamgad šo sarakstu veido citas lietas! Nevis tāpēc, ka mainītos prioritātes, bet gan tāpēc, ka šīs jau izdevušās!

Taču, runājot par brokastīm, nav tā, ka tās neēdu vispār. Ja pieņem, ka brokastis ir pirmā ēdienreize pēc naktsmiera, kaut kad tām ir jāpienāk, manā gadījumā – visbiežāk ap pulksten vieniem dienā. Tāpēc, aizņemoties sakāmo no XIX gadsimta Anglijas aristokrātiem, varu apgalvot, ka regulāri ieturu brunch*.

Atrast sakni nebrokastošanai nemaz nav tik viegli. Skaistākās bērnības atmiņas saistās ar rītiem, kad tētis, piecēlies vēl pirms saullēkta, bija iekurinājis krāsni, pagatavojis brokastis un, nosaucot mani kādā zaķa–kaķa vārdā, teica, ka jāceļas. Brīžos, kad viņš pameta virtuvi, varēja pa kluso iemalkot kafiju no viņa krūzes un izlikties, ka esmu liela dāma. Tagad šī lielā dāma ik rītu lepni dzer kafiju no savas krūzes, bet kad viņa pārstāja brokastot? Zinu, pārāk daudz patosa tik vienkāršai lietai, taču, ja tā ir iekļauta manas dzīves uzlabošanas sarakstā, nedrīkst atstāt bez uzmanības!

Laikam vaina meklējama patīkamajā balsī, kas no rītiem skaisti čukst ausī: “Nu vēl piecas minūtītes, tās neko nemainīs.” Un neko jau arī nemainītu, ja ik pēc katrām piecām minūtītēm negribētos vēl piecas minūtītes. Un tad ir tiktāl, ka ar līdzi paņemto kafijas krūzi jāžāvē mati pie atvērta automašīnas loga (lūgums nemēģināt to atkārtot!).

Par šo ēdienreizi lasīti dažādi viedokļi: vieni saka, ka tā ir notievēšanas atslēga, bet otri apgalvo, ka nav nekas īpašs. Te noder Imanta Ziedoņa vārdi: “Šausmīgi daudz taisnību. Nojukt var, ja nav savējās.” Neesmu ārste, tomēr drošu sirdi varu teikt: ja brokastis nav paēstas, drīz vien pienāk laiks, kad gribas panašķēties ar to, kas ir pa rokai (nereti tas ir kaut kas neveslīgs). Esmu novērojusi, ka man ir grūti sākt dienu, ilgi nāk miegs un nav enerģijas. Taču retajās reizēs, kad brokastoju, viss notiek daudz mundrāk. Šādas atklāsmes viegli padodas dienas otrajā pusē, bet, kad jāceļas agrāk, lai paēstu, tas viss šķiet nieki.

Izrādās, šāds niķis nepiemīt man vienīgajai – kāds starptautisks uzņēmums, kas darbojas veselīga uztura nozarē (tik mistiski tādēļ, lai nevienu slepeni nereklamētu), 2014. gada nogalē veica pētījumu, kurā atklāja, ka 32% Baltijas iedzīvotāju brokastis ēd neregulāri vai to nedara vispār. Jau iepriekš atvainojos savai matemātikas skolotājai, taču pēc maniem aprēķiniem sanāk, ka katrs trešais Baltijas jūras krastā dzīvojošais rītu sāk līdzīgi kā es. Varbūt arī tu esi to skaitā? Ja jā, tad atgādinu, ka apņemšanos sarakstu var veidot katrai nākamajai pirmdienai (vai ceturtdienai, ja tā patīk labāk).

Saistītie raksti

Lai mana iecere neizčibētu tik ātri kā Junkura mandāts, esmu laikus sagatavojusies – pagatavoju lielu burku brokastu granolas, ko ātri uzēst rītos, kad sērga, vārdā vēlpiecasminūtītes, atkal ņems virsroku. Patiesībā granola tas pats muslis vien ir, taču drēbes pazinēji apgalvo – tā kā granola tiek cepta, bet musli veido neapstrādātas izejvielas, nav korekti tos mest vienā katlā.

* Vēlās brokastis, maltīte, kas tiek ieturēta vēlu pēcpusdienā, apvienojot brokastis ar pusdienām, – no angļu valodas.

 

Ineses granolas recepti meklē žurnāla 36,6°C janvāra numurā vai tā elektroniskajā versijā!

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: skatītāji sajūsmā par jauno Tarantīno filmu
4 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
3 zodiaka zīmju sievietes, kuras ir kaprīzas, tiešas un nepieejamas, bet tik un tā viņas ir vislabākās sievas
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kurš diennakts laiks tev ir vispiemērotākais?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki pie Brīvības pieminekļa
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Abi vadošie Latvijas pludmales volejbola dueti Majoru smiltīs sāk ar uzvarām
25 minūtes
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Publicē topu, kuras šogad Latvijā bijušas tīrākās un kuras netīrākās pludmales
2 stundas