Kokteilis
Baudi

Jau trešo gadu Daugavgrīvas cietoksnī notiks atraktīvais brīvdabas festivāls “Komēta”0

Publicitātes foto

Daugavgrīvas cietoksnī no 27. līdz 29. jūlijam notiks jau trešais mūzikas un kultūras festivāls “Komēta”. Šogad festivāla programmu veidos vairāki, savstarpēji tematiski saistīti ciemati – skatuves, kuros kopumā uzstāsies vairāk nekā sešdesmit mūziķu, dīdžeju, aktīvistu, lektoru, cirka mākslinieku un radošo apvienību no visas pasaules.

“Komēta” ir brīvdabas festivāls, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances, izstādes, kino, dejojot un baudot dzīvo mūziku un dīdžejus no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.

“Uz “Higgs Boson” improvizācijas ciemata skatuves esam aicinājuši uzstāties māksliniekus, kuri, iespējams, pārstāv dažādus mūzikas žanrus un nāk no atšķirīgām vidēm. Šeit muzikālā un starpdisciplinārā improvizācijā sastapsies tādi pašmāju mākslinieki kā “Nikto”, “Oranžās brīvdienas”, “Piano Voice Beat”, “Spāre”, “Future Folk Orchestra” un citi kopā ar “Dobra Noch” no Krievijas, “Akua Naru” no ASV, “Strule Dagsland” no Norvēģijas un daudz citiem,” stāsta festivāla pārstāve Agnese Berele.

Bet “Aware House” būs “Komētas” elektroniskās mūzikas deju zāle. “Šo ciematu apdzīvos mūziķi un dīdžeji no Tbilisi, Berlīnes, Luksemburgas, Rīgas un citām pasaules pilsētām, lai ar dzīvās uzstāšanās priekšnesumiem un DJ setiem mūs izaicinātu nojaukt un atklāt no jauna elektroniskās deju mūzikas robežas. Šeit uzstāsies tādi mākslinieki kā Elvi Soulsystems, Trashy Kid, SKD, Nikola Negorod, Lasha Chapel, Fabrice, Oskar, Lasha Maruashvili, Elena Sizova, Ze Ivarzz un citi,” atklāj A. Berele, bet par “Pachamama Tribe” ciematu viņa teic: “Tā būs vieta organiski elektroniskai pasaules mūzikai, kurā etniskās un tradicionālās mūzikas elementi saplūst ar mūsdienīgu, dažādu paveidu elektronisko mūziku gan dejošanai, gan mierpilnai baudīšanai. Lai to radītu, cietoksnī ieradīsies vairāk nekā divdesmit mākslinieku, mūzikas producentu un dīdžeju no dažādām pasaules malām – Latīņamerikas, Āzijas, Āfrikas, Eiropas un tepat, Latvijas. To vidū Intiche no Argentīnas, Kusht no Skotijas, Lokal Affair no Tunisijas, Troja no Indijas un daudzi citi.”

“Komētas akadēmija” pulcinās aktīvistus, lektorus un domātājus no Vācijas, Anglijas, Slovēnijas un citām Eiropas valstīm, lai dažādās lekcijās un darbnīcās kopīgi meklētu atbildes uz būtiskiem jautājumiem par mūsdienu sabiedrības sociālajām struktūrām. Šeit uz diskusijām un lekcijām aicinās Sabina Abdulajeva, Lolita Tomsone, Nara Petroviča, apvienība “Rave Awareness” un citi. Bet “Komētas cirka” ciematā mākslinieki no visas Baltijas ieradīsies jau nedēļu pirms festivāla, lai apmestos cietoksnī un kopīgi radītu unikālu, cietokšņa iedvesmotu laikmetīgā cirka priekšnesumu, kas skatītājiem būs vērojams festivāla laikā, parādot, ka laikmetīgais cirks ir un var būt interesants arī bez dzīvnieku iesaistīšanas. Savukārt “Kino ciematu” radīs starptautiska apvienība “Liva Collective” – dažādu mediju mākslinieki, mūziķi, ceļotāji, cirka akrobāti un domubiedri, kuru misija ir paplašināt mūsu ierastos priekšstatus par kino. “Šo mākslinieku radošās sadarbības rezultāts būs eksperimentāls ciemats Daugavgrīvas cietoksnī ar kino instalācijām, videoprojekcijām un performancēm. Šeit būs iespējams arī noskatīties režisoru Vinsenta Mūna, Antoine Viviani, Gaspāra Klausa filmu “Little Blue Nothing”, “Priscilla Telmon” un Vinsenta Mūna filmu “HÍBRIDOS” un citas,” stāsta A. Berele.

Viens no “Komētas” mērķiem ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā kultūras un domāšanas vietu un rosināt publiskas diskusijas par tā nākotnes attīstību.

Kad un kur?

  • No 27. – 29. jūlijam no plkst. 12.00 līdz 23.59 Daugavgrīvas cietoksnī Rīgā
  • Biļete uz visām festivāla dienām iepriekšpārdošanā EUR 30. Pērkot vienlaikus piecas biļetes uz visām festivāla dienām iepriekšpārdošanā, 1 biļetes cena – EUR 25.
  • https://www.bezrindas.lv/lv/festivals-kometa-27-29-julijs/4439/29717
  • Vienas dienas biļete EUR 20 un būs nopērkama tikai pie ieejas festivālā. Daugavgrīvas un Bolderājas patstāvīgajiem iedzīvotājiem visu dienu biļetes cena – EUR 20, to iespējams iegādāties Daugavgrīvas cietokšņa info centrā, sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz 16:00.
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Latvijas skaistie zirgi pulcējas Inčukalnā
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kas tevi sagaida jau tuvākajā nākotnē?
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Vai reāli mazināt īpašuma nodokli un kas būs nodokļa maksātāji?
2 stundas
LE
LETA/BNS
Ekonomika
“Omniva” brīdina par viltus kampaņu klientu datu izkrāpšanai
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Vēl skaidro, kurš bija pie stūres: Līvānu pusē smaga avārija
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Draugiem Group” uzņēmums “Printful” par pusmiljonu eiro iegādājies zemi Pārdaugavā
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Uzņēmējs Peilāns: Andra Rāviņa attieksme ir tāda it kā mēs dzīvotu Minskā vai kādā “Jelgavstānā”
1 stunda