8. novembrī ar jaunu albumu “For Ever” Rīgā atgriezīsies pēdējo gadu modernās soulmūzikas spilgtākie pārstāvji – grupa “Jungle”. “Mercury” balvas nominanti un superhita “Busy Earnin” autori uzstāsies koncertzālē “Palladium Riga”.

Samērā jauno grupu “Jungle” 2013. gadā Londonā dibināja divi bērnības draugi Toms Makfarlands un Džošs Loids-Vatsons, sākotnēji izmantojot pseidonīmus T un J, lai cilvēki fokusētos uz viņu radīto mūziku, nevis pašiem izpildītājiem. Šāds solis izrādījās pareizs, jo jau 2014. gada sākumā grupa tika iekļauta “BC Sound Of” sarakstā kā vieni no perspektīvākajiem gada debitantiem. Par grupas līdz šim nepārspētu grāvēju kļuvusi dziesma “Busy Earnin”, kas “YouTube” vietnē noskatīta teju 20 miljonus reižu. To kā reklāmas skaņu celiņu izmantoja arī “Toyota” gigants, lai popularizētu jauno hibrīdauto.

Jau pēc dažiem mēnešiem “Jungle” uzstājās arī slavenajā Glastonberijas festivālā. Jūlijā klajā nāca grupas pašu vārdā nosauktais albums, kurš saņēma slavinošas atsauksmes gan no kritiķiem, kas to vēlāk nominēja arī prestižajai “Mercury” balvai, gan no klausītājiem – ieraksts Lielbritānijā izpelnījās “Zelta diska” statusu. Tāpat “Jungle” albumu gada labāko ierakstu topos iekļāva vairāki prominenti mediji, tostarp “Clash”, “Q Magazine” un “NME”, kas grupu nodēvēja par “ultramoderniem soulmūzikas atdzīvinātājiem, kuru dziesmu ritmā nav iespējams nekustēties”.

Nevēloties vienkārši atspēlēt savas grūvīgās un dejiskās kompozīcijas no datoriem, abi apvienības dibinātāji jau 2013. gadā izveidoja apjomīgu grupu, kuras sastāvā nu jau ietilpa septiņi cilvēki, kas “Jungle” ātri vien padarīja par vienu no visvairāk pieprasītajām un atzītajām koncertgrupām pasaulē. Jau kopš saviem pirmajiem koncertiem kolektīvs nepārtraukti ir spējis pilnībā izpārdot zāles visā pasaulē, apžilbinot sanākušos ar savu nebeidzamo enerģiju un aizrautību uz skatuves.

Jāatgādina, ka mūziķi uzstājušies arī Latvijā 2015. gadā festivālā “Positivus” un tā žanra cienītājiem kļuva par vienu no spilgtākajiem priekšnesumiem festivālā.

Šā gada maijā “Jungle” publicēja divas jaunas kompozīcijas: “Happy Man” un “House In LA”, izziņojot gaidāmo, pēc kārtas otro, studijas albumu. Izdevums “Billboard” tās jau ir paspējis nodēvēt par “atmosfēriskākajām, tumšākajām, bet vienlaikus arī iespaidīgākajām apvienības dziesmām līdz šim”. Abas kompozīcijas iekļautas pavisam svaigi klajā nākušajā albumā “For Ever”, kura popularizēšanas tūrē “Jungle” devušies šajā rudenī, viņu magnētiskos ritmus vedot arī uz Rīgu.

Video dziesmai “Happy Man”: