Kokteilis
Baudi

Jau šīs nedēļas nogalē Lucavsalā notiks pirmais brīvdabas festivāls “Ģimenes svētki”0

Foto – Fotolia/Studio Romantic

15.septembrī, Lucavsalā ar vērienīgi plašu programmu notiks pirmais brīvdabas festivāls “Ģimenes svētki”. Festivāls apmeklētājiem piedāvās praktiskus risinājumus laimīgas un piepildītas ģimenes dzīves veidošanai un uzturēšanai. Paralēli izglītojošo nodarbību programmai, uz festivāla muzikālās skatuves uzstāsies Latvijā zināmi mūziķi. Kā arī ir noskaidrotas laimīgās ģimenes, kuras festivāla ietvaros piedzīvos stila pārvērtības kopā ar elitāro modes dizaineri Aleksandru Pavlovu.

Nedēļu pirms gaidāmā festivāla, tirdzniecības centrā Spice norisinājās ģimeņu stila pārvērtību atlases pasākums, kurā ģimenes tika aicinātas pieteikt savu dalību pārvērtībām pie Aleksandra Pavlova. Pasākumu vadīja atraktīvais improvizācijas teātra aktieris, mūziķis un pasākumu vadītājs Kozmens (Mārtiņš Kozlovskis), kurš vadīs arī festivālu Lucavsalā. Atlases pasākumā piedalījās un ģimenes vērtēja Aleksandrs Pavlovs. Kopumā pieteicās 32 ģimenes, no kurām Aleksandrs pārvērtībām ir izvēlējies Loginu ģimeni, Metlānu ģimeni no Babītes un Šķieru ģimeni no Rīgas. Festivālā ģimenes piedzīvos imidža pārvērtības frizūrās, grimā un apģērbā. Sākotnēji bija plānots, ka pārvērtībās piedalīsies divas ģimenes, bet, ņemot vērā lielo atsaucību, ir izvēlētas trīs.

Šķieru ģimene norāda: “Mums iesaistīšanās dažādās avantūrās nozīmē  ikdienas rutīnas attālināšanu un iziešanu no komforta zonas. Mums tas ir svarīgi, lai “neiesūnotu” un, lai bērniem parādītu ar savu piemēru, ka tā dzīvot ir interesanti, krāsaini. Turklāt tas nepiespiestā veidā paplašina mūsu visu redzesloku.” Uz jautājumu par to, ko no pārvērtībām gaida visvairāk, ģimene norāda, ka vēlas, lai Aleksandrs viņus pārsteidz, bet, lai nenogriež matus un tēta nupat uzaudzēto bārdu.

Paralēli stila pārvērtībām gaidāma bagātīga izglītojošā programma, kuras ietvaros ar lekcijām un nodarbībām uzstāsies dažādu nozaru profesionāļi un lektori. Festivāla izglītojošajā daļā tiks aptvertas četras galvenās tēmas: Izglītība un praktiskās zināšanas; Kvalitatīva kopā-būšana; Veselība; Bērni. Katra no tēmām sastāvēs no vairākiem apakš-tematiem, piemēram, par laimīgu attiecību mācīšanās praksēm, kontaktu mākslu, personas garīgo izaugsmi, ceļošanu kopā un kopīgu spēļu spēlēšanu, ģimenes fizisko, psiholoģisko un seksuālo veselību un labklājību, adopciju un auglības jautājumiem, veiksmīgu bērnu audzināšanu, izglītības metodēm darbā ar bērniem, kā arī citiem, ģimenes dzīvēs aktuāliem tematiem.

Saistītie raksti

Festivālā būs padomāts par izklaidējošu programmu bērniem un jauniešiem, jo gaidāmas gan radošas darbnīcas, gan spēles, gan izklaides kopā ar dažādiem multfilmu tēliem un supervaroņiem. Tāpat netrūks arī sportiskākas aktivitātes un konkursi, kur par balvām parūpējušies festivāla sadarbības partneri. Viena no lielākajām dāvanām ir ceļojums no Kidy Tour Latvija četrām personām uz Turciju.

Festivāla tapšanā iesaistījušies Latvijā zināmi mūziķi, kuri  atbalstot festivāla ideju, bez atlīdzības sniegs muzikālus priekšnesumus vai arī dalīsies savā pieredzē par ģimenēm aktuāliem jautājumiem. Festivālā piedalīsies Normunds Rutulis, Miks Dukurs, māsas Šomases (Liene, Kristīne, Sandra Šarlote), Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošās studijas audzēkņi, Edvīns Bauers, grupa ‘’The Creek’’, MESA. Vēl citi mākslinieki tiks paziņoti tuvākajās dienās.

Foto:

LA.lv