Kokteilis
Baudi

Jau šajā nedēļas nogalē skatītāji izvēlēsies “Sirdsdziesmu”0

Publicitātes foto

Lielvārdē, Rembates parkā, 15. jūnijā mūzikas draugi jau otro gadu tiek aicināti uz aptaujas “Latvijas sirdsdziesma” fināldziesmu konkursu. Sirsnīgāko dziesmu varēs izvēlēties tikai Latvijas Televīzijas skatītāji. Aptaujas koncertu vadīs raidījuma vadītāji Velga Vītola un Guntis Skrastiņš.

“Būs pilnīgi citādi. Šogad pasākumu veidosim Līgo noskaņās. Tāds būs skaists zaļumballes vakars ar īpašajiem viesiem – Maestro Raimondu Paulu, Ilonu Bageli, Uģi Rozi un Jāni Skuteli. Sākumā Maestro man teica, ka viņš negrib būt uz skatuves, lai mēs viņam iekārtojam aizkulisēs sēdvietu un viņš uz to visu no malas noskatīsies. Tā esot tāda bauda. Laiks gāja, un nu varam teikt, ka Maestro būs ar mūziķiem uz skatuves,” smaidot stāsta Velga un tad noslēpumaini nosaka: “Arī Guntis gatavo īpašu pārsteigumu koncerta apmeklētājiem. No viņa būs tāda īpaša odziņa.”

“Kur ir Raimonds Pauls, tur ir dziesma, dvēsele, sirds, mīlestība, prieks,” tā īpašo viesi piesaka Guntis.

Deviņus mēnešus LTV1 skatītāji vērtēja aptaujas dziesmas un izvēlējās, kurus māksliniekus vēlas sastapt Lielvārdē. Mūziķu pulkā izvēlētas grupas “Zeļļi” dziesma “Apburtais ceļinieks”, “Galaktikas” dziesma “Lai put pa gaisu”, “Zelta kniedes” dziesma “Lietas”, “Rumbas kvarteta” dziesma “Dziesmiņa par mīlu”, grupas “Bruģis” dziesma “Sirdspukstu pavēlnieks”, dueti – Santa Kasparsone un Ēriks Gruzniņš ar dziesmu “Sadalīsim debesis uz pusēm”, Ineta Rudzīte un Ainars Bumbieris ar dziesmu “Tā diena”, Loreta&Lūsis ar dziesmu “Kamolītis”, kā arī Andra Daņiļenko dziesma “Labvakar, Latvija”, Rikardiona dziesma “Mīlu”, Jāņa Moiseja dziesma “Ai, cik vienādi esam”, Annas Dribas dziesma “Es iemīlējos”, Kaspara Antesa dziesma “It kā pa jokam”, Andra Bērziņa dziesma “Es šonakt sēdēšu uz jumta” un Arta Šimpermaņa dziesma “Strēlnieka vēstule meitenei”.

Uzrunāju māksliniekus, ar kādām sajūtām viņi dodas uz “Sirdsdziesmu” finālu un kādus muzikālus pārsteigumus sagatavojuši saviem cienītājiem. “Šogad dodos ar grozu prieka un smaidu pilnām kabatām, jo tieši tās ir lietas, ko esmu saņēmis no saviem atbalstītājiem visa gada garumā, kas balsoja par dziesmu un priecājās kopā ar mani par dziesmas panākumiem. Vēlētos ar smaidu un prieku dalīties Lielvārdē un vēlreiz pateikt paldies visiem,” smaidot teic Jānis Moi­sejs un atklāj: “Šogad prezentēšu jaunu manis rakstītu dziesmu “Divi velni”. To izpildīšu kopā ar ilggadējo skatuves partneri Lieni Šomasi. Nevaru vien sagaidīt, kad dziesma pirmo reizi izskanēs Lielvārdes estrādē!”

Īpaša ir Rikardiona došanās uz finālu, jo tieši viņa dziesma pirms gada kļuva par Latvijas sirdsdziesmu. “No pagājušā gada man vēl joprojām ir spilgtas atmiņas. Būs atkal iespēja satikt savus mūzikas kolēģus, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un uzstāties uz lielās skatuves visas Latvijas priekšā.” Savukārt Silvestrs Lorencs no grupas “Zelta kniede” atklāj: “Šogad uz finālu dodamies ar dubultu prieku, jo, lai arī startējam ar visai lirisku dziesmu, klausītājiem ir paticis kontrasts. Grupai plānu ir daudz. Uz rudens pusi noteikti būsim pielikuši punktu pirmā albuma izstrādei. Koncertā izpildīsim topošā albuma tituldziesmu “Esmu laimīgs”, kas, iespējams, nākamajā sezonā piedalīsies “Sirdsdziesmu” aptaujā.”

Kaspars Antess atklāj: “Jāteic, ka šogad atkal Dzintars kā solists ir nolēmis finālā nepiedalīties. Tā ir dziesmu aptauja, tāpēc dziesma “It kā pa jokam” finālā būs. No dziesmas oriģinālā izpildītāju dueta esmu palicis es viens, bet finālā to dziedāšu kopā ar talantīgajām māsām Ņikonovām, kuras savulaik TV skatītāji iepazina šovā “Dziedošās ģimenes”. Dziesmas laikā skatuves priekšnesumu krāšņos arī čigānu deju grupa “Rada” no Talsiem.”

Santa Kasparsone atzīst, ka laiks viņas dzīvē vēl nekad tā nav skrējis kā šogad. “Tas nozīmē, ka mums ir daudz ko darīt un daudziem esam vajadzīgi… Lielvārdē būs jaunums arī no mums “Mīlēt un nebaidīties”. Šī dziesma – duets tapa pērn rudenī, kad pastaigājos pa dzeltenu kļavu lapu piebirušām takām.”

Ainars Bumbieris neslēpj, ka arī šogad uz koncertu dodas, lai gūtu prieku. “Dodamies bez alkām vinnēt, bet vienkārši sniegt skatītājiem lieliskas un prieka pilnas sajūtas no mūsu dziedājuma un šova. Būs pat divi pirmatskaņojumi. Atskaņosim mūsu oriģināldziesmu “Brīnumzieds”, kuru sarakstīja Gita Muižniece. Jautra dueta dziesma ar Inetu par Jāņu laiku un papardes zieda meklēšanu. Kā arī Gaita Lazdāna komponētās dziesmas “Maldu valstība” kaverversiju, kuru agrāk izpildīja grupa “Hameleoni”. Abas šīs dziesmas iekļautas mūsu jaunajā maksi singlā “Tā diena”, kuru prezentēsim ar Inetu 13. jūnijā. Protams, albums būs pieejams arī populārākajos mūzikas straumēšanas portālos.”

Katru gadu lūdzu mūziķus prognozēt uzvarētāju. Visi kā viens neslēpj, ka šogad ir ļoti grūti prognozēt. Santai šķiet, ka Maestro dziesma, ko izpilda Andris Bērziņš, varētu plūkt uzvaras laurus. Savukārt Ainara simpātijas pieder Ērika Gruzniņa un Santas Kasparsones dziesmai, bet Kaspars domā, ka uzvarēs grupas “Galaktika” dziesma. “Prognozēt uzvaru arī šogad nav iespējams. Visas dziesmas ir ļoti labas, taču lai galavārdu nosaka paši svarīgākie – klausītāji,” teic Silvestrs. Arī Rikardions domā, ka šogad cīņa par pirmo vietu būs interesanta. “Šajā gadā kā lipīga košļene, kas patīkami pielipusi manām favorītdziesmu džinsām ir Annas Dribas dziesma “Es iemīlējos”. Ticu, ka Rikardionam un Lūšu duetam arī ļoti labi veiksies ar savu dziesmu. Bet pāri uzvarētājdziesmu veiksmei, manuprāt, stāv latviešu estrādes mūzikas kopējā uzvara cilvēku sirdīs. Katra reize, kad tiek atskaņota kāda no sirds dziesmām, tā ir maza estrādes mūzikas uzvara kāda cilvēka sirdī, bet liela uzvara kopējā latviešu estrādes mūzikas pasaulē. It sevišķi tas ir svarīgi laikmetā, kad straumēšana un globalizācija mūzikas tirgū atņem latviešu mūzikai tai tik svarīgo uzmanības daļu,” skaidro Jānis.

Kā jau kārtīgā zaļumballē dejas pēc koncerta būs līdz saullēktam. Zaļumballi spēlēs grupa “Zelta kniede”.

 

15. VI 19.00 Lielvārdē, Rembates parkā, bet 21.25 LTV1 tiešraidē.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10

LA.lv