Jau pāris gadus no Dailes teātra bez skaļas balles atvadījies dziedošais aktieris Jānis Paukštello (67), kurš šobrīd gandrīz visu savu laiku velta ģimenei – sievai Elīnai, ar kuru laulībā nodzīvot jau 18 gadi un abu dēliem – Raimondam Dāvim un Jānim Jēkabam.

Lai gan nebūdams vairs neviena teātra štata aktieris, no profesijas Jānis Paukštello nekur nav aizgājis – kopā ar Jauno Muzikālo teātri ir uz skatuves izrādē “Laimes formula”, piedalās koncertiestudējumā “Tobāgo!” un Olgas Dreģes 80 gadu jubilejas koncertos.

Žurnālam “Kas Jauns” viņš atzīst: “Man nav, par ko savas aktiera karjeras laikā žēloties. Profesionālajā ziņā man ir palaimējies, jo vienmēr ir bijis darbs un grūtos brīžos mani ir izglābusi mana balss, kad varēju ar to pelnīt naudu uzstājoties.” Šobrīd viņš atļaujas strādāt tik, cik var un izvēlas projektus, kuros piedalīties, jo pāri visam ir brīvība un laiks ģimenei. “Ir pēdējais laiks manā dzīvē, lai es varētu būt tāds, kāds esmu. Cita laika nebūs. Vēlos izbaudīt laiku ar ģimeni. Tagad ir cits dzīves ritms. Beidzot redzu savus bērnus, nevis, pārnākot mājās, sprāgstu pušu par katru sīkumu.”

Aktieris atzīst, ka viņa dzīvē liela loma ir sievai Elīnai, kura bijusi kopā un atbalstījusi viņu visgrūtākajos dzīves brīžos. “Sieva man ir labais eņģelis un balsts.” Dzīvesbiedre mākslinieku vadā gan uz pasākumiem, gan vajadzības gadījumā iešpricē kājā pretsāpju zāles, jo slimā kuņģa dēļ, iekšķīgi viņš tās nevar dzert.

Lai gan jau kopš 2001. gada ģimene mitinās plašā dzīvoklī Rīgas centrā, Valdemāra ielā, aktieris sapņo par vecumdienām lauku mājiņā viņam tik mīļajā Sējā, aiz Murjāņiem.