Kokteilis
Apbrīno

Jānis Aišpurs: “Beidzot ielēkt ar drēbēm baseinā un dabūt ar torti sejā!”0

Foto: Andris Krištabans

Jau kopš 22. janvāra mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons” rīko atvērās meistarklases, kurās draudzīgā un nepiespiestā atmosfērā ikviens fans vai nejaušs garāmgājējs var satikties ar saviem elkiem – Latvijā zināmiem un iemīļotiem mūziķiem. Šonedēļ uz šāda veida tikšanos aicināja grupa The Sound Poets.

Ne tikai radītā mūzika šai grupai ir īpaša, bet neparasts ir arī stāsts, kā tapis videoklips dziesmai “Ceļš”. Grupas solists Jānis Aišpurs stāsta: “Mēs uzrunājām talantīgo režisoru Uģi Olti un lūdzām palīdzēt ar idejām, ko interesantu varētu šajā video iekļaut. Un tā mēs nonācām pie idejas, ka uzrunājām sociālos tīklos savus sekotājus, aicinot padalīties ar lietām un vēlmēm, ko viņi vienmēr ir gribējuši īstenot, bet nekad nav saņēmušies to izdarīt. Cilvēki iesūtīja visdažādākās lietas, piemēram, uzkāpt tornī un zvanīt baznīcas zvanu, beidzot uzģērbt sen iegādātās kurpes ar spogulīšiem, kas tā arī nekad nav tikušas vilktas, ielēkt ar drēbēm baseinā, dabūt ar torti sejā, braukt ar suņu pajūgu u.tml. Kopumā mēs atlasījām 18 šādus sižetus, un video tika iesaistīti visi cilvēki, kas padalījās ar saviem sapņiem.”

Grupas mūziķi izpildīja vairākas savas dziesmas no albuma “Trīs”, iepriecinot gan pasākuma apmeklētājus, gan tos, kas ikdienas steigā skrēja cauri tirdzniecības centram. Bez šaubām, tika izpildīta arī visiem iemīļotā “Kalniem pāri”, kuras skanējumā tika iesaistīti arī pasākuma apmeklētāji.

Grupa padalījās ar kādu īpašu rituālu, ko piekopj pirms koncertiem: “Mēs to saucam par “gaiļa kaušanu”. Visi sanākam aplītī, un grupas dalībnieks Normunds parasti ir tas, kurš pasaka kaut ko iedvesmojošu, uzbur vīziju, par ko mums domāt koncerta laikā un atgādina, kas mēs esam un kāpēc vispār kāpjam uz skatuves. Šis rituāls jau ir puse no koncerta,” atzīst Jānis Aišpurs.

Līdz šim visos grupas koncertos publika ir gaidījusi un saukusi mūziķus atkārtot dziesmu “Kalniem pāri”, taču pēdējos koncertos patīkams pārsteigums bijis, kad zālē esoši gribēja vēlreiz dzirdēt dziesmu “Ceļš”, kas ir viena no 10 dziesmām, kas izvirzītas nominācijai “Origo Zelta dziesma 2018”.

Video dziesmai “Ceļš”:

LA.lv