Augstdzimušo titulu “Saseksas hercogs un hercogiene”, ko ieguva princis Harijs un Megana Mārkla, mantot varēs vienīgi viņu nākamais dēls. Ja pārim piedzims meita, titulu “Saseksas hercogiene” iegūt viņa nevarēs. Gadījumā, ja pāra ģimenē dzims tikai meitenes, “Saseksas hercogu” tituls “nomirs” kopā ar viņiem.

Kā ziņo izdevums “People”, ar šādiem karaliskajiem noteikumiem mierā varētu nebūt Megana, kura ne reizi vien ir uzsvērusi, ka ir kaislīga feminisma atbalstītāja. “Es lepojos ar to, ka esmu sieviete un feministe!”, – viņa teikusi.

2013.gadā tika ieviestas vairākas izmaiņas, kas attiecas uz titulu mantošanu un tas skāra arī dzimumu jautājumu. Pateicoties likumam par “mantojamo titulu” 2013.gadā, viens no nolikumiem arī paredz, ka atkarībā no dzimšanas kārtas ģimenē, par nākošo karali vai karalieni var kļūt ikviena dzimuma pārstāvis – meitene vai zēns, svarīga ir dzimšanas kārta ģimenē. Tā rezultātā pirmais rindā uz karaļa titulu šobrīd ir mazais princis Džordžs, kas pasaulē nāca 2013.gada 22.jūlijā prinča Viljama un Keitas Midltones ģimenē. Ja vien šis likums nebūtu spēkā, nākošais pēc prinča Džordža rindā uz troni būtu nesen dzimušais princis Luiss, kurš pasaulē nāca šī gada 23.aprīlī. Tomēr pēc jaunā nolikuma, tagad uz troni pēc brāļa Džordža rindā uz troni ir mazā princese Šarlote, kura pasaulē nāca 2015.gada 2.maijā.

Foto: AFP (LETA)
Princese Šarlote ar mammu Keitu Midltoni prinča Harija un Meganas Mārklas kāzās Foto: AFP (LETA)

Princis Viljams, princis Džordžs un princese Šarlote

Foto AFP/Scanpix/LETA
Foto AFP/Scanpix/LETA