Šobrīd ir zināms, ka līdz septembrim atlikta pērnā gada 9. decembrī pēkšņā nāvē mirušā “Olainfarm” valdes priekšsēdētāja Valērija Maligina mantojuma lieta. Maligins tika uzskatīts par septīto bagātāko Latvijas cilvēku, kura īpašumu vērtība tika lēsta gandrīz 80 miljonu apmērā.

Neskaidros apstākļos žurnāla “Kas Jauns” rīcībā ir nonācis it kā miljonāra atraitnes Elīnas Maliginas prasības pieteikums Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesai, kas datēts ar 2018. gada 26. februāri, un kurā lūgts atzīt par spēkā neesošu šā gada janvārī nolasīto Maligina testamentu. Tajā Elīna Maligina nav pieminēta, bet visa manta novēlēta Valērija Maligina trim meitām, bet 50 000 eiro – viņa mammai. Testamenta sastādīšana datēta ar 2016. gada 22. februāri, pirms laulībām ar Elīnu.

Pēc Elīnas Maliginas advokāta Pāvela Rebenoka teiktā, saskaņā ar prasības pieteikumu mantojuma lieta ir apturēta, kamēr nebūs pieņemts tiesas lēmums. Viņam un Elīnai Maliginai esot pierādījumi, ka nolasītais testaments neatspoguļo miljonāra patieso gribu. Izteikts arī pieņēmums, ka nolasītais testaments ir viltojums. Izbrīnu raisa fakts, ka testaments ir sastādīts latviešu valodā un nekur nav minēts, ka tas ir tulkojums. Valērija Maligina latviešu valodas prasmes nav bijušas tik izcilas, lai diktētu juridiski sarežģītu tekstu.

Līdzās jau zināmajiem faktiem iespējamajā Elīnas Maligina prasības pieteikumā runāts arī par hronisku alkoholismu, narkotiskām un psihotropām vielām un pieļauts mantojuma atstājēja gribas defekts, kā arī nespēja saprast savas darbības nozīmi. Augstāk minētos faktus esot iespējams pierādīt ar liecinieku liecībām.

Prasības pieteikumā minētās frāzes par atkarībām Elīnas Maliginas advokāts atsakās komentēt, norādot, ka tiesā tas būs slēgts process, jo tiks minēti arī sensitīvi dati par Valērija Maligina veselības stāvokli.