Noskaties!

Skaties 15.jūlijā 22:55 LTV7 "Komisārs Megrē: Mirušais"

Pēdējos gados Rovana Atkinsona dzīve apmetusi kūleni. Viņš ne vien šķīris laulību, bet arī pārkāpis savu principu spēlēt tikai tās lomas, kurās neviens vēl nav iejuties. Izmeklētājs Žils Megrē ir jaunākais pienesums angļu komiķa karjerā, un, daudziem par patīkamu pārsteigumu, Žorža Simenona slavenajā varonī nav ne kripatiņas no Atkinsona “alter ego” mistera Bīna.

Kolorītā kompānija

Ar franču policijas okšķeri Žilu Megrē, kura ikdiena rit Parīzē, Žoržs Simenons lasītājus iepazīstināja 1931. gadā. Līdz pat 1972. gadam viņa piedzīvojumus iemūžināja 76 romānos un 28 īsstāstos, un Megrē piedzīvojumi laika gaitā bijuši klausāmi gan radio, gan skatāmi kino un televīzijā.

Kino Megrē debitēja jau 1932. gadā. Panākumi pārsteidza ne tikai režisoru – slavenā tēlnieka slaveno dēlu Žanu Renuāru –, un tiem sekoja citas filmas. Angliski runājošā pasaule uz lielā ekrāna Megrē iepazina 1950. gadā Čārlza Loutona tēlojumā. Visslavenākais aktieris, kurš iejuties Simenona varoņa ādā, ir Žans Marē, un tas noticis trīs reizes (1957., 1959. un 1963. gadā).

Arī TV ekrānos Megrē runājis daudzās valodās – franču, japāņu, itāliešu, holandiešu, krievu un vācu u. c. –, un Francijā visiecienītākie bija seriāli ar Žanu Rišāru (1967–1990) un Bruno Krēmeru (1991–2005) slavenā izmeklētāja lomā. Pašam Simenonam daudz labāk patika itālietis Džino Červi (1964–1972) un velsietis Rūperts Deiviss, kurš viņa varoņa ikdienu izdzīvoja 52 sērijās un kuru pats rakstnieks nodēvēja par nevainojamu. Viņa kurpēs kāpuši arī britu veterāni Ričards Hariss un Maikls Gembons, un 2016. gadā šai kompānijai pievienojās Rovans Atkinsons, ko visa pasaule pazīst kā aušīgo misteru Bīnu.