Ar koncertu Krustpils kultūras namā 9. martā Liepājas mūziķis Ivo Fomins turpina jubilejas koncertturneju “Vēlreiz un vēlreiz…”, kas jau nosaukumā ir harmoniski pārgājusi no koncertturnejas “Nekas jau nebeidzas”. Ar pavasara koncertiem Ivo ievedīs Liepāju citās Latvijas pilsētās.

“Gribu, lai tas būtu eleganti un ar glanci – sākot no tā laika, kad es, muzicējot kopā ar Tomasu Kleinu, kļuvu par to, kas esmu tagad,” par turneju saka mūziķis, kurš uzstājies kopā gan ar grupām “Neptūns” un “Melnā princese”, gan “Liepājas brāļiem” un citām grupām. Viņa repertuārā bijušas Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa un citu skaņražu dziesmas. “Šī koncerttūre ir turpinājums mūsu pagājušā gada jubilejas tūrei, kas tika ļoti veiksmīgi aizvadīta ar izpārdotiem koncertiem, kuri notika lielākajās Latvijas pilsētās,” smaidot stāsta Ivo un atklāj: “Pēc šiem koncertiem saņēmām daudz vēstuļu, kuras rakstīja mūsu mūzikas cienītāji, ar jautājumiem, kāpēc koncerti nav arī mazākās Latvijas pilsētās, ka viņi tiek “apdalīti”. Tāpēc nolēmām pavasarī doties koncertēt arī šajās vietās. Teiksim tā – ievedīsim Liepāju jūsu pilsētā! Klausītājiem būs iespēja sajust Liepājas šarmu, Liepājas vēju matos un pāri visam izbaudīt labu mūziku. Divu stundu garā koncertā  kopā ar savu pavadošo grupu atskaņošu  lielāko daļu dziesmu, kuras iecienījuši klausītāji, kā arī pārsteigsim mūsu mūzikas cienītājus ar jaunām un nedzirdētām dziesmām no mūsu, iespējams, topošā albuma.”

Ivo ne tikai aktīvi koncertē, bet raksta jaunas dziesmas, kuras varēs dzirdēt arī pavasara koncertos. Šogad “Zelta mikrofona” ceremonijā pirmoreiz izskanēja Ivo jaunā dziesma “Cilvēks”. Jaunās dziesmas mūzikas autors ir Ivo, bet dziesmas vārdus rakstījis gandrīz visu Ivo līdzšinējo dziesmu līdzautors Guntars Račs. Dziesmu producējis Ivo grupas ģitārists Roberts Dinters, bet miksēja Jānis Kalve. Ierakstā piedalījās visi Ivo grupas dalībnieki – ģitārists Roberts Dinters, taustiņinstrumentālists Zigmārs Miemis (Ziggy), basists Kristaps Leitis un bundzinieks Ēriks Hanzovskis. Par savu jaunāko veikumu Ivo teic: “Arī es esmu tikai cilvēks. Šī dziesma ir stāsts par to, ka kļūdīties ir cilvēcīgi. Svarīgi ir no kļūdām mācīties un tās spēt atzīt. Neesmu savā dzīvē sastapis vēl nevienu, kurš ne reizes nebūtu kļūdījies. Taču bieži vien tieši kļūdas mūs noved pie svarīgām dzīves atziņām un pareiziem lēmumiem. Arī mani. Tāda ir dzīve. Gribu pateikt paldies dziesmas producentam Robertam Dinteram, viņš perfekti visu salicis pa vietām, tā, kā es to vēlējos dzirdēt.” Runājot par iedvesmu jaunu dziesmu radīšanā, Ivo atklāj: “Pirmā vienmēr ir melodija. Un tikai pēc tam sākas tekstu rakstīšana. Ikdienā klausos daudz mūzikas – gan jaunākos mūziķu veikumus, gan arī ne tik jaunus garadarbus. Iedvesmojos no mūzikas sev apkārt.”

Kad un kur?

  • 9. III 19.00 Krustpils kultūras nams
  • 10. III 16.00 Ventspils Teātra nams “Jūras vārti”
  • 5. IV 19.30 Alūksnes Kultūras centrs
  • 13. IV 19.00 Kalnu kultūras nams
  • 14. IV 16.00 Tukuma pilsētas kultūras nams
  • 27. IV 19.00 Valmieras Kultūras centrs
  • 28. IV 16.00 Limbažu kultūras nams
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10 – 18

Video: