Rīgas Latviešu biedrības namā 7. aprīlī izskanēs Argentīnas tango orķestra “El Cachivache Quinteto” 10 gadu jubilejas pasaules tūres koncerts. Koncerts notiek IV Argentīnas tango festivāla “El Abrazo de Riga La Primavera 2018” ietvaros.

“Koncerts īstā Buenosairesas deju vakaru jeb milongu atmosfērā – divās daļās, ar bāru un kafejnīcu visā koncerta laikā un iespēju satikt un vērot dažādu valstu tango dejotājus arī sociālajā Argentīnas tango,” stāsta koncerta rīkotāja Ginta Krivma un atklāj, ka koncertu ar Argentīnas tango deju priekšnesumu bagātinās starptautisks tango deju pāris – Eleonora Kalganova no Amerikas un Akins Gokaja no Turcijas.”

Ar ko jums asociējas Argentīna? Iespējams, kādam ar Karlosu Gardelu, vēl kādam ar Astoru Picolli, Evu Peroni un, protams, Buenosairesu, bet dejotmīļiem – ar tango.

Kas ir Argentīnas tango? “Mītiem un leģendām apvīta, reizē deja, mūzika, dzeja un māksla, radusies 19. gadsimta beigās Argentīnas galvaspilsētas Buenosairesas un Urugvajas galvaspilsētas Montevideo priekšpilsētās un ostas krodziņos, 20. gadsimta sākumā sāka savu ceļu pasaulē,” stāsta Ginta un atklāj, kā deja sasniedza Eiropu un nu jau visu pasauli: “Jau 1912. gadā Argentīnas tango mūziķi un dejotāji ar milzu panākumiem uzstājās pārpildītās Eiropas galvaspilsētu koncertzālēs – Parīzē, Berlīnē, Londonā un citur. 1913. gadā sākās Argentīnas tango slavas ceļš ASV, bet Argentīnā tango ieņēma savu vietu ne tikai klubos, bet arī Argentīnas augstākās sabiedrības elegantajās deju zālēs. No Parīzes pār Eiropu vēlās īsts tango modes vilnis – šovi, koncerti, izrādes, bāri, kafejnīcas, restorāni un deju zāles. Īpaši jāatzīmē tas, ka cauri kariem, revolūcijām, pacēlumiem un krīzēm – kopš 2009. gada 30. septembra Argentīnas tango ir iekļauts UNESCO nemateriālo kultūras mantojumu sarakstā. Šodien – Eiropā, Āzijā, Amerikā un, protams, arī Latvijā, Argentīnas tango turpina gan vienot, gan šķirt, bet noteikti – aizkustināt, bagātināt un aizraut mūs līdzi sev pasaules ceļojumā.”

Ginta, stāstot par īpašajiem vakara viesiem – orķestri “El Cachivache Quinteto”, min to, ka arī šie mūziķi sāka no Buenosairesas ielām, parkiem un ostas krodziņiem, līdz nonāca uz pasaules metropoļu nozīmīgākajām skatuvēm, un uzsver pasākumu nozīmīgumu tango dejotājiem: “Iespējams, pirmo reizi Latvijā šobrīd skaļākais un skandalozākais vārds mūsdienu Argentīnas tango mūzikā – svinēs savu desmit gadu jubileju Pasaules tūres ietvaros vienīgajā para bailar koncertā Baltijas valstīs.”

Kad un kur?

  • 7.aprīlī plkst. 21:00
  • Rīgas Latviešu biedrības nams
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: no EUR 12,75 līdz 45