Kokteilis
Dzīvo

Interjera eksperte nosauc 5 sezonas tendences āra mēbelēm0

Foto: Pexels

Līdz ar pavasara iestāšanos, cenšamies pavadīt pēc iespējas vairāk laika svaigā gaisā. Neatkarīgi no tā, vai pēc ikdienas steigas vēlies atpūsties dārzā, uz terases vai balkona, svarīgi ir izvēlēties ērtu un videi piemērotu āra inventāru un mēbeles. Interneta veikala 220.lv eksperte, interjera dizainere Inese Oboļeviča, stāsta par šī gada tendencēm, kas āra terasi vai dārzu padarīs daudz pievilcīgāku. Šogad iecienītas būs vecmodīgas, krāsainas, funkcionālas, komfortu raisošas mēbeles, kas izgatavotas no dabai draudzīgiem materiāliem.

Pikniks, dārza ballīte vai nesteidzīga grāmatas lasīšana dārzā vai āra terasē liks justies tikpat omulīgi kā darot šīs nodarbes iekštelpā, ja tiks izvēlētas atbilstošas, ērtas un funkcionālas mēbeles. Mūsdienās āra mēbeles paliek aizvien modernākas, un dažreiz pat neatšķiras no interjera mēbelēm. Tāpēc interjera dizainere Inese Oboļeviča dalās ar šī gada tendencēm, kas palīdzēs īstenot sapni par skaistu vidi.

1. Dabai draudzīgas mēbeles

Foto: Pexels


Pasaules dizaineri, rūpējoties par dabu un ilgtspējīgumu, aizvien vairāk sāk pievērst uzmanību tam, ka mēbeles ir jāizgatavo no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Kā norāda eksperte, visbiežāk šāda tendence tiek izmantota, domājot par āra mēbelēm, piemēram, izgatavojot tās no otrreiz pārstrādājamas plastmasas. Lielie mēbeļu ražotāji iegulda līdzekļus pētījumos, lai atklātu aizvien jaunus āra mēbeļu materiālus, kuri būtu dabai draudzīgāki, tajā pašā laikā ūdens un āra apstākļu izturīgi, piemēram, zemei draudzīgie sveķi, kas iegūti no rīsu sēklām, sāls vai minerāleļļas.

2. Mēbeles, kas rada mājīguma un komforta sajūtu

Publicitātes foto


Lai atpūšoties ārā, dārzā vai terasē, justos tik pat omulīgi un ērti kā esot savā istabā, ir svarīgi ņemt vērā mēbeļu fiziskās īpašības. Šī gada tendence ir miers un atpūta no aktīvā darba dienas ritma, tāpēc āra mēbelēm ir jābūt ērtām, jārada mājīguma sajūta, lai pat skatoties uz tām tās radītu vēlēšanos iegulties, iesēsties un baudīt mieru. Ļoti labs piemērs ir piekaramie atpūtas krēsli un hamaki, kuros var ieritināties un atslēgties no ārpasaules, turklāt maksimālam komfortam tos var papildināt ar mīkstajiem spilveniem sezonas toņos.
Eksperte norāda, ka ir ieviesta virkne tendenču, lai nodrošinātu komforta sajūtu āra zonā – mīkstas un kvalitatīvas mēbeles, lieli spilveni, lietainos brīžos – lieli un ūdens izturīgi lietussargi, kas arī noderēs, lai paslēptos no saules. Tāpat ir dārza mēbeles, kas piemērotas, lai ierīkotu mājīgas ugunskura vietas, atceroties, ka vieta būs paredzēta ģimenes atpūtai, izklaidēm, gardām vasaras svinībām vai mierīgākiem vakariem.

3. Mēbeles, kas nodrošina funkcionalitāti

Foto: Pexels


Dažas mēbeļu tendences ienāk mūsu ikdienā, bet pēc laika jau zaudē savu aktualitāti, tomēr starp tām ir viena pastāvīgi nemainīga tendence – dizaina vienkāršošana, kam piemīt nomierinošs efekts. Kā norāda I. Oboļeviča, nav nepieciešama dekorāciju pārbagātība, galvenais ir vienkāršība un funkcionalitāte. Šogad funkcionalitāte ir viens no svarīgākajiem faktoriem, izvēloties āra mēbeles – tām ir jābūt viegli pārvietojamām un pielāgojamām jaunai videi, ņemot vērā lietotāja vajadzības. Ja mēbeles ir nepieciešams pārvietot uz citu vietu, tām ir jābūt viegli saliekamām un viegli uzglabājamām, tomēr, ja mēbeļu fiziskās īpašības neļauj tās pārvietot, ir jāatceras par ūdensizturīga materiāla izvēli, lai nekāda veida laikapstākļi nespētu tās sabojāt, tām esot ārā arī visa gada garumā.

4. Košas mēbeles

Foto: Pixabay

Interjera dizainere norāda, ka šogad liels akcents tiek likts uz mēbeļu krāsām, it īpaši spilgtām un uzkrītošām krāsām. Šogad pieprasītākās krāsas ir sarkana, violeta, zila un zaļa, ar visām šo krāsu variācijām. Sarkanā krāsa piepildīs āra zonu ar enerģiju, tajā pašā laikā zilais un violetais piešķirs mieru un līdzsvaru. Ja netiek dota priekšroka spilgtiem toņiem, par pamatu noteikti var izmantot dabas toņus – brūnu, pelēku, melnu, savukārt akcentam ieteicams izmantot spilvenus un dekorus spilgtos toņos.

5. Vecmodīgas jeb vintage mēbeles

Publicitātes foto


2019.gadā vintage stils turpina pārliecināt ar savu nezūdošo popularitāti. Jau 2018.gadā vintage mēbeles bija viena no āra mēbeļu tendencēm un šogad tās turpina savu uzvaras gājienu. Vecmodīgās mēbeles vienmēr dārzā piešķir elegantumu un sava veida šarmu. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka pārsvarā šīs mēbeles ir no nerūsējoša metāla, kas nozīmē, ka tās var stāvēt dārzā visu gadu. Turklāt, ja šo mēbeļu pārbagātība traucē, būs pietiekami tikai ar, piemēram, vecu vintage šūpuļkrēslu, kas lieliski papildinās kopējo ainu ar modernajām mūsdienu āra mēbelēm.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Zināms, kādas dāvanas Ziemassvētkos saviem bērniem dāvinās princis Viljams un Keita Midltone
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kāds neparasts vaļasprieks tev patiktu?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kāda ir tavas personības tumšākā puse?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Septīto gadu pēc kārtas decembra laikapstākļi atklāj interesantu tendenci
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits varētu sarukt uz pusi
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ziemeļkoreja veikusi “ļoti nozīmīgu izmēģinājumu”
58 minūtes
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Toksiskā dārza augļi 1
2 stundas