Kokteilis
Stilo

Interjera dizaineru padomi, kā pareizi un ērti iekārtot maza izmēra virtuvi0

Foto: steptohealth.ru

Ir dzirdēts, ka mājas “dvēsele” ir virtuve, kurā lielu dienas daļu pavada ikviens ģimenes loceklis. Un, protams, ka visi sapņo par lielu, plašu, skaistu virtuves zonu, kurā varētu izvietot visu nepieciešamo. Diemžēl vairumā gadījumu nākas iztikt ar neliela izmēra telpām, kurās bieži vien ir grūti glabāt pat viselementārākās lietas, kas nepieciešamas saimniecībā.

Un tomēr, labi un pareizi organizējot, arī nelielā virtuvē var glabāt visu, ko kāro sirds. Atcerieties, ka mazai virtuvei nav jābūt nekārtības paraugam! Un ja arī jūs esat no tiem, kam mājoklī ir maza virtuve, un jums nav ideju, kā to padarīt stilīgu un ērtu, šis raksts ir domāts tieši jums! Šeit būs dažas interjera dizaineru idejas, kas palīdzēs iekārtot šo telpu tā, lai radītu mājīgu, ērtu un stilīgu komforta zonu.

1. Nelielā virtuvē svarīgs ir pareizs izvietojums
Laba telpas organizācija – tas ir atslēgvārds problēmas risinājumam, ja jūsu rīcībā ir neliela izmēra telpa. Ir svarīgi pareizi visu izvietot plauktos, kārbās, atviktnēs un skapīšos, lai tie “nesaspiestu” platību un neradītu klaustrofobijas sajūtas.

Kā to izdarīt?

Iekārtojums: burts L
Daudzi uzskata, ka nelielā virtuvē nepieciešams izmantot abas sienu puses (pretējās), jo tas ekonomē vietu, taču patiesībā ir pretēji – tas samazina telpu. Ja jums ir ļoti šaura, garenas formas virtuve, pamēģiniet izvietot mēbeles L burta formā. Ticiet, tas būs vislabākais variants, jo šādā veidā jūs varēsiet nodrošināt brīvu vietu, lai pārvietotos. Ja jūs esat spiesti izmantot arī pretējo pusi, izvēlieties plauktus, nevis skapīšus. Tie gan vizuāli, gan praktiski telpu saglabās brīvāku.

Foto: steptohealth.ru

Iekārtojums: vienā pusē
Šī ir lieliska ideja tiem, kam ir vienota virtuve ar ēdamtelpu. Kad šīs telpas (virtuve un ēdamistaba) ir apvienotas, vienmēr labāk ir izmantot visu sienas garumu un izvietot virtuves mēbeles pie vienas sienas. Ērts un praktisks veids – vertikālie plaukti, kas ļauj tajos novietot nepieciešamās lietas, sākot no traukiem un beidzot ar citiem virtuves priekšmetiem.

Iekārtojums: burts U
Šis ir viens no visbiežāk sastopamajiem veidiem, kā cilvēki iekārto savas virtuves. Šis ir ideāls variants kvadrātveida telpām, kur visam jābūt izvietotam ģeometriski pareizi. Vislabākais šajā variantā ir tas, kas jums parādās brīva vieta darba virsmai.

Foto: steptohealth.ru

Lielisks veids, kā padarīt telpu vizuāli plašāku – pareizs apgaismojums
Ja jūs esat no tiem, kam paveicies, ka virtuves zonā ir lieli logi, izmantojiet šo priekšrocību, lai izvilinātu no tā pēc iespējas vairāk labuma.
Pie logiem varat piekarināt aizkarus no balta, pienbalta vai viegli krēmīgas krāsas auduma. Tas radīs efektu, ka telpā ir vairāk vietas.
Ja tomēr virtuvē nav lielu logu vai to nav pavisam, būtiski ir nodrošināt pareizu mākslīgo apgaismojumu, lai radītu komfortablu atmosfēru. Atcerieties, ka labs apgaismojums telpas zonai liek izskatīties vizuāli plašākai. Šim mērķim lieliski noderēs garās griestu lampas un apgaismojums zem plauktiņiem.

Izmantojiet plauktus, lai radītu plašumu
Plaukti, skapīši un atvilktnes – jebkuras virtuves neatņemama sastāvdaļa, un tieši no virtuves iekārtas materiāla izvēles ir atkarīgs, cik skaisti, pareizi un stilīgi iekārtojums izskatīsies.
Nelielām telpām ieteicams izvēlēties koka vai tērauda tipa virsmas, bet visideālākais variants, protams, ir stikls. Izmantojiet šo materiālu maksimāli: stikla skapīši, stikla plaukti un burciņas. Atcerieties, ka stikls lieliski laiž cauri gaismu, bez tam, tas to arī atstaro, kas sniedz vēl “vairāk telpas” izjūtas.

Foto: steptohealth.ru

Rotaļājieties ar krāsām un gaismu
Gaismai patiešām interjerā ir milzīga loma, īpaši, kad runa ir par maza izmēra telpām. Tāpēc nelielā virtuvē ieteicams izmantot baltu krāsu sienām, mēbelēm, plauktiem un pat aksesuāriem. Tas nodrošinās vairāk gaismas (balta krāsa labi atstaro gaismu) un padarīs telpu plašāku. Baltie toņi arī palīdz vizuāli “atbrīvot” telpu un padara to vairāk “atvērtu”. Sienas varat nokrāsot baltā krāsā, bet mēbeles, piemēram, izvēlēties krēmkrāsā vai citā tonī, lai akcentētu kontrastu.

Foto: steptohealth.ru

Informācija: steptohealth.ru

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Labdarības ballē muzicēs izcili mūziķi un tiks izsolīta Džemmas Skulmes glezna
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: sabiedrībā zināmas personības aicina svinēt bez alkohola
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams un karaliene Elizabete šokēti par Harija un Meganas rīcību: dokumentālajā filmā ar asarām acīs viņi stāsta par problēmām karaliskajā ģimenē
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
52 minūtes
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
51 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
38 minūtes
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
1 stunda