Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 16. jūnijā Intars Busulis un “Abonementa orķestris” uzsāk vasaras koncertu tūri “Ar mums”. Koncertos kopā ar Intaru uz skatuves kāps arī Liepājas Simfoniskais orķestris.

Šis Intara Busuļa kolektīvam ir dažādu svinību gads, un svinēt dzīvi viņiem patīk. Intars priecājas, ka gadu no gada klausītāji to dara kopā ar viņiem. “Nākamajā gadā teju pusei no kolektīva svinam 40 gadu jubilejas. Kārlis Lācis aprēķinājis, ka pirmais mūsu kopdarbs – albums “KINO” – iznācis tieši pirms desmit gadiem. Pavasarī iznāca albuma “Nākamā pietura” otrā daļa ar dziesmām krievu valodā, kuru pirmatskaņojumi būs dzirdami tieši koncertos Jūrmalā un Rēzeknē,” atklāj Intars.

Pirms diviem gadiem Intaram un “Abonementa orķestrim” bija trīs solo koncerti ar Liepājas Simfonisko orķestri. “Sadarbība ar orķestri bija ilgi gaidīta un apcerēta, jo Liepājas Simfoniskais orķestris ir vecākais orķestris Baltijas valstīs, tas ieņem īpašu vietu valsts kultūras dzīvē, simts gadu laikā izaudzis līdz atpazīstamai, klasiskai un neapstrīdamai vērtībai,” stāsta Intars. Tāpat kā Intara un grupas, arī Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumā satiekas skaistums un pateicība, pieredze un aizrautība, tiešums un smalkjūtība. Koncerti ar simfonisko orķestri nav akadēmiski. Tas ir izaicinājums Liepājas Simfoniskajam orķestrim – pieņemt Intara uzstāšanās manieri un pat kustību horeogrāfiju. Raksturojot muzikālo noskaņu, Intars teic: “Mēs eksperimentējam. Eksperimenti ar skaņām, ar melodijām, ar formām – ar visu, ar ko var eksperimentēt mūzikā.” Savukārt dziesmu autors Kārlis Lācis stāsta: “Gandrīz katrā dziesmā ir kāds stāsts un, protams, galvenā ir Intara balss, kura ļauj piedzīvot gandrīz vai dramaturģisku ceļojumu un attīstību. Ļaujieties un sagaidiet arī pa kādam pārsteigumam. Jo vecāki kļūstam, jo vairāk par mīlestību dziedam! Tā nu tas ir!”

Kad un kur?

  • 16. jūnijā plkst. 15.00 un plkst. 20.00 koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā
  • 29. un 30. jūnijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē
  • 6. un 7. jūlijā plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 15 – 65

Video: