Kokteilis
Baudi

Indra Sproģe un Renārs Kaupers oriģināli mācīs bērniem angļu valodas alfabētu0


Mūziķis Renārs Kaupers un māksliniece Indra Sproģe
Mūziķis Renārs Kaupers un māksliniece Indra Sproģe
Foto: Jānis Mednis

Vakardien, 1.februārī Dailes muzikālais teātris uz brīdī pārvērtās par skaistu, sirsnīgu un krāšņu vietu, kur vienviet varēja sastapt gan sabiedrībā atpazīstamus cilvēkus ar savām atvasītēm, gan pasākuma “vaininieku”, mākslinieces Indras Sproģes un mūziķa Renāra Kaupera fanus, ģimenes locekļus un atbalstītājus. Un tas viss par godu ilgi lolotam sapnim – pie mazajiem lasītājiem nonācis inovatīvs palīgs angļu valodas apguvei – “Awosome Beetle’s Colors”.

Pasākumu atklāja mākslinieces Indras Sproģes vīrs, plastikas ķirurgs Jānis Zaržeckis, kāpjot uz skatuves viņš sacīja, ka šī diena ir īpaša gan ar ilgi lolotā projekta atklāšanu, gan viņa mīļotās sievietes vārda dienas svinībām. “Indra svētkus rīko reti, bet, ja rīko, tad šādi!”, – smaidot teica Jānis.

Ķirurgs Jānis Zaržeckis kopā ar sievu, mākslinieci Indru Sproģi un producenti Leonardu Ķesteri.
Foto: Jānis Mednis

Par tik īpašu un sirsnīgu šo prezentāciju padarīja bērni, kas satupušies sēdēja pie skatuves un uzmanīgi klausījās, ko viņiem dzied un stāsta māksliniece Indra Sproģe un mūziķis Renārs Kaupers. Vakara gaitā Awesome Bītla lomā iejutās Renārs Kaupers, savukārt dzeltenās zebra bija pati Indra Sproģe. Kopā ar viņiem dziedāja Awesome komanda: Helēna Jubalte, Jasmīna Bondare, Dāvids Kalniņš, Terēze Ķestere, Raimonds Macats – juniors, Džonija un Eriks Zumenti-Steele un citi. Visiem klātesošajiem tika iemācīta arī īpašā Alfabēta deja.

Pasākumu apmeklēja arī politiķis Mārtiņš Bondars ar sievu, mākslinieci Ievu Bondari. Viņu meita Jasmīna arī piedalījusies grāmatas projekta realizācijā.
Foto: Jānis Mednis

Animācijas filma jau ir apceļojusi pasauli, piedaloties daudzos starptautiskos animācijas festivālos Eiropā, Āzijā, Amerikā, Austrālijā. Tā izpelnījusies gan bērnu sajūsmu, gan profesionāļu atzinību, pārvedot Latvijai pirmo prestižā animācijas festivāla Annecy žūrijas balvu. Savukārt grāmata Awesome Beetle’s Colors ir viena no tām, kas šogad pārstāvēs Latviju starptautiskajā Londonas Grāmatu gadatirgū, kurā Latvija kopā ar kaimiņvalstīm – Lietuvu un Igauniju būs prezidējošās valstis.

Animācijas filmiņa:

Mūzikas klips “Awesome Beetle’s Colors dance”:

Kad latviešu valodas “Joka pēc alfabēts” jau ir apgūts (dziedot dziesmu, skatoties animācijas filmu un lasot grāmatu), nākošais palīgā jāņem jaunais inovatīvais palīgs angļu valodas alfabēta apgūšanai – Renāra Kaupera un Indras Sproģes grāmata “Awesome Beetle’s Colors”. Lai iedarbotos uz visām maņām, reizē ar grāmatu tapusi arī animācijas filma, karaoke un Alfabēta deja, kur katram burtam ir atbilstošs dejas solis.

Foto: Jānis Mednis

Bērni var šķirstīt grāmatu ar krāsainām ilustrācijām, lasīt tekstu, vērot animācijas filmu un dziedāt līdzi karaoke versijai (tāpat kā bija ar latviešu alfabētu), kā arī nodejot gan visu alfabētu, gan katrs savu vārdu. Tā kā angļu valodā vārdi alfabētā rīmējas pavisam citādāk, tad, protams, apaļais ābols vairs necep bumbiera čības. Šoreiz tas ir Awesomais Bītls, kas izkrāso pavisam netīru ziloni. Melodija tā pati, bet stāsts jau gluži cits. Un atkal kaut kas pavisam sirreāls. Tieši tāds, kā bērniem patīk.

Fragments no grāmatas prezentācijas Dailes muzikālajā teātrī:

Grāmatas prezentācijas foto no Dailes muzikālā teātra:

Grāmatu iespējams iegādāties jau no šodienas Jāņa Rozes un Globuss grāmatnīcās jau šodien.

Publicitātes foto

LA.lv