Mūzikas namā “Daile” no 21. līdz 24. novembrim izskanēs četri koncerti un viens īpašs nakts koncerts “Igo pirmie 40”. Igo atzīmēs savus 40 gadus uz skatuves kopā ar mūziķiem Mārtiņu Braunu, Valtu Pūci, Jāni Strazdu, Aivaru Hermani, Jāni Lūsēnu, Uldi Marhilēviču, Ievu Kerēvicu un daudziem citiem.

Grupu “Līvi” un “Remix” vokālists, rokoperu “Lāčplēsis” un “Parīzes Dievmātes katedrāle” galveno lomu izpildītājs, ieguvis “Grand Prix” pirmajā starptautiskajā konkursā festivālā “Jūrmala”, sadarbojies ar komponistiem Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Zigmaru Liepiņu, Aivaru Hermani un citiem, savā solo karjerā izdevis 14 mūzikas albumus – un tā ir tikai daļa no Igo pirmajiem 40 gadiem uz skatuves. Atskaņas no šiem muzikālajiem panākumiem dzirdamas un sajūtamas ikkatrā Igo koncertā.

“Šie četri koncerti un piektais nakts koncerts ir ļoti apjomīgs un nopietns darbs, kurā apvienojušies daudzi mūziķi. Katrā koncertā būs cits mūziķu sastāvs. Laikam tikai Ainārs Zavackis būs visos koncertos, tikai pirmajā koncertā viņam palīdzēs Mārcis Gulbis,” atklāj Igo.

Igo katrai desmitgadei ir devis tēlainu simbolu – uguns, zeme, ūdens un ieelpots, kas ir kā gaiss.

21. novembrī izskanēs koncertprogramma “Uguns”. “Uguns – tīri sajūtu ziņā. Pirmajā desmitgadē bija lielākās emocijas, degsme. Arī lielākie panākumi, festivāli – Jūrmalā un Rostokā, kas man strauji palīdzēja virzīties uz priekšu,” stāsta Igo. 2010. gadā Igo aicināja komponistu Jāni Strazdu uz sadarbību, lai kopīgi sacerētu mūziku uguns tēmai. Pēc vairākiem mēnešiem koncertprogramma “Uguns” jau skanēja Latvijas koncertzālēs, tika ierakstīts disks “Uguns”. “Ugunszīme”, “Tavs vārds ir uguns”, “Nojausma” – šīs un citas ugunīgās dziesmas koncertā izpildīs Igo un J. Strazds, ģitārists Armands Alksnis, pianists Juris Kristons, bundzinieks A. Zavackis, basģitārists Modris Laizāns, saksofonists Zintis Žvarts, koklētāja Laima Jansone, kā arī papildvokāls – Bizaķe un Žubīne. Turpinājumā akcents uz balsi un akustisko ģitāru – skanēs mūzika, kas tapusi sadarbībā ar ģitāristiem Aivaru Hermani un Ēriku Upenieku.

Savukārt 22. novembrī izskanēs koncertprogramma “Zeme”. “Tā ir tapusi sadarbībā ar komponistu Valtu Pūci. Šīs programmas dziesmas tagad ir koru repertuārā – “Zemes rīts” un “Kas esi tu”. Arī pats esmu pasākumos šīs dziesmas izpildījis kopā ar koriem, ansambļiem. Tas jau ir cits skanējums. Dziesmas dzīvo savu dzīvi,” stāsta Igo. Koncertā kopā ar Igo un komponistu V. Pūci spēlēs ģitārists Armands Alksnis, pianists Juris Kristons, bundzinieks A. Zavackis, basģitārists Modris Laizāns, kā arī papildvokāls – Bizaķe un Žubīne. Turpinājumā uz skatuves komponists Jānis Lūsēns, skanot kompozīcijām, kas iezīmē mūziķu sadarbību 80. un 90. gados. Koncerta otrajā daļā varēsim atcerēties Igo “zelta repertuāru”.

Trešajā koncertā 23. novembrī izskanēs “Ūdens” cikls. “Ūdens programma ir kopdarbs ar komponistu Mārtiņu Braunu. Manas idejas, vārdi un Mārtiņa mūzika. No šīs programmas ir trīs dziesmas, ko labprāt izpildu savos koncertos arī ārpus šīs programmas – “Ledus sirds”, “Runu plūdi” un “Es zinu”,” atklāj Igo. “Ūdens” koncertprogramma tapusi 2015. gadā. Šajā vakarā kopā ar Igo un M. Braunu uz skatuves būs ģitārists Armands Alksnis, pianists Juris Kristons, bundzinieks A. Zavackis, basģitāristis Modris Laizāns, kā arī papildvokāli – Bizaķe un Žubīne. Turpinājumā Igo muzicēs kopā ar komponistu Uldi Marhilēviču. Emocijas un radoša enerģija raksturo abu mūziķu sadarbību.

Noslēdzošajā, ceturtajā vakarā, 24. novembrī izskanēs īpaša koncertprogramma “Ieelpots”. “”Ieelpots” ir īpašs koncerts – gaisīgs vieglums, plūdums. Šī programma nav spēlēta kopš 2010. gada, kad mēs to izpildījām muižās. Tāda pati ar nelielām izmaiņām kultūras laika ietekmētā tiks spēlēta arī šajā koncertā. Tas būs viegli. Ar Kristapa Streiča videoprojekcijām,” atklāj Igo. Koncertā piedalīsies Igo, Ieva Kerēvica, Bizaķe, komponists un pianists Jānis ­Strazds, basģitārists un kontrabasists Aivars Meijers, bundzinieks A. Zavackis. Koncertu papildinās īpaši veidotas K. Streiča videoprojekcijas. Koncertā arī Igo eseju lasījumi, savukārt mūzikas repertuārā dominēs mierīgas noskaņu kompozīcijas. “Gandrīz meditatīva noskaņa, kas ļaus klausītājam pārcelties citā sajūtu dimensijā. Pārdomu dziesmas ar iekšēji rāmu struktūru. Avots, kur pasmelties vajadzīgās noskaņas savai dvēselei,” stāsta Igo.

Koncertsērijas noslēgumā Igo sola īsti radošu notikumu, atjaunojot uz vienu nakti savu leģendāro mūzikas klubu “u.t.t.”, kas mājvietu bija radis Liepājā no 1992. līdz 1998. gadam. “Mēģināsim radīt to kluba atmosfēru, kas bija Liepājas klubā no 1992. līdz 1998. gadam.”

Kad un kur?

  • 21., 22., 23. novembrī plkst. 19.00 un 24. novembrī plkst. 18.00 un 22.00 mūzikas namā “Daile” Rīgā
  • Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: no EUR 15 līdz 25

Video dziesmai “Nepiesauc mani vēl”: