Skandālu izraisījuši Latvijā un Krievijā populārās dziedātājas Laimas Vaikules izteikumi, ka viņa ne par kādu naudu nedosies uzstāties uz Krimu, jo ir Eiropas Savienības valsts pilsone un viņai ir aizliegts to darīt. Viss nonācis tik tālu, ka tiek domāts par turpmāku dziedātājas koncertu aizliegšanu Krievijā, atzīstot tos par nelikumīgiem.

Kā informē žurnāls “Kas Jauns”, skandalozie izteikumi tikuši adresēti ukraiņu laikraksta “Dumskaja” reportierim, kurš dziedātājai uzdevis jautājumu, vai viņa neplānojot uzstāties pussalā. Uz jautājumu dziedātāja atbildējusi: “Lieliski saprotu, par ko jūs jautājat. Kopumā esmu tālu no politikas, bet attiecībā uz Krimu varu atbildēt viennozīmīgi – uz turieni es nebraukšu, lai arī kādu honorāru man kāds piedāvātu.”

Acīmredzot šie Laimas izteikumi nav patikuši Krievijas pārstāvjiem, tāpēc drīz pēc tam ticis paziņots, ka Krievijas varas iestādes gatavojas veikt pārbaudi, vai Laimas Vaikules koncerti un to organizēšana bijusi likumīga. Ja atklāsies, ka dziedātāja pārkāpusi darba likumdošanas noteikumus, viņai var nākties ne tikai maksāt iespaidīgu soda naudu, bet tāpat viņai var tikt liegts turpmāk uzstāties Krievijas Federācijas teritorijā.

Krievijas Federācijas Iekšlietu ministrijas Maskavas filiāles Noziedzības un ekonomisko noziegumu darba grupas vadītājs Aleksandrs Haminskis paziņojis: “Ikvienam ārzemju valsts pilsonim, kurš strādā Krievijas Federācijas teritorijā ir jānoformē parastā darba vīza ar norādītu brauciena mērķi. Tāpat jābūt arī līgumam ar norādītu honorāru summu, turklāt ir jānomaksā nodokļi no visiem honorāriem, ieskaitot tos, kas saņemti skaidrā naudā. Ja ārzemju izpildītājs paziņo, ka gatavojas uzstāties bez maksas, viņam tāpat ir jāsaņem nevis tūrista, bet parastā vīza. Ja cilvēks publiski paziņo, ka ir likuma paklausīgs, tas nozīmē, ka viņam nav ko slēpt.”

Video no Laimas Vaikules koncerti: