Kokteilis
Apbrīno

Iespējams, ka Laimai Vaikulei varētu liegt uzstāties Krievijā0

Foto: Sputnik/ Scanpix/ Leta

Skandālu izraisījuši Latvijā un Krievijā populārās dziedātājas Laimas Vaikules izteikumi, ka viņa ne par kādu naudu nedosies uzstāties uz Krimu, jo ir Eiropas Savienības valsts pilsone un viņai ir aizliegts to darīt. Viss nonācis tik tālu, ka tiek domāts par turpmāku dziedātājas koncertu aizliegšanu Krievijā, atzīstot tos par nelikumīgiem.

Kā informē žurnāls “Kas Jauns”, skandalozie izteikumi tikuši adresēti ukraiņu laikraksta “Dumskaja” reportierim, kurš dziedātājai uzdevis jautājumu, vai viņa neplānojot uzstāties pussalā. Uz jautājumu dziedātāja atbildējusi: “Lieliski saprotu, par ko jūs jautājat. Kopumā esmu tālu no politikas, bet attiecībā uz Krimu varu atbildēt viennozīmīgi – uz turieni es nebraukšu, lai arī kādu honorāru man kāds piedāvātu.”

Acīmredzot šie Laimas izteikumi nav patikuši Krievijas pārstāvjiem, tāpēc drīz pēc tam ticis paziņots, ka Krievijas varas iestādes gatavojas veikt pārbaudi, vai Laimas Vaikules koncerti un to organizēšana bijusi likumīga. Ja atklāsies, ka dziedātāja pārkāpusi darba likumdošanas noteikumus, viņai var nākties ne tikai maksāt iespaidīgu soda naudu, bet tāpat viņai var tikt liegts turpmāk uzstāties Krievijas Federācijas teritorijā.

Krievijas Federācijas Iekšlietu ministrijas Maskavas filiāles Noziedzības un ekonomisko noziegumu darba grupas vadītājs Aleksandrs Haminskis paziņojis: “Ikvienam ārzemju valsts pilsonim, kurš strādā Krievijas Federācijas teritorijā ir jānoformē parastā darba vīza ar norādītu brauciena mērķi. Tāpat jābūt arī līgumam ar norādītu honorāru summu, turklāt ir jānomaksā nodokļi no visiem honorāriem, ieskaitot tos, kas saņemti skaidrā naudā. Ja ārzemju izpildītājs paziņo, ka gatavojas uzstāties bez maksas, viņam tāpat ir jāsaņem nevis tūrista, bet parastā vīza. Ja cilvēks publiski paziņo, ka ir likuma paklausīgs, tas nozīmē, ka viņam nav ko slēpt.”

Video no Laimas Vaikules koncerti:


LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
9 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas