Kokteilis
Ceļo

Iespaidīgs, bet videi draudzīgs “Starbucks” Šanhajā: dāņu dizains, ķīniešu vēriens0

Starbucks publicitātes foto

Šanhajā durvis vērusi milzīga, tai pašā laikā bezgala stilīga “Starbucks” kafejnīca. Dizainu veidojis dāņu uzņēmums “Danish OEO Studio”, bet īstenojuši vietējie meistari. Komandai, šķiet, patiesi bijis vajadzīgs adekvāti liels kofeīna daudzums, lai nieka četros mēnešos piestiprinātu kaut vai 10500 astoņstūra flīzes pie griestiem. Ideja: atdarināt espreso automāta filtru arī ir aizraujoša!

Ķīnā ir pasaulē lielākais iedzīvotāju skaits, tāpēc nav brīnums, ka tās “Starbucks” ir lielākais pasaulē, aizņemot 2800 kvadrātmetru lielu teritoriju, kurā ietilpst arī Āzijā pirmā “Princi” ceptuve un kafejnīca, kā arī slavenā bāra “Teavana” versija.

Pēc pasūtījuma gatavotās mēbeles, apdari un pat bāra leti iedvesmojušas ar kafiju saistītas lietas: kafijas pupiņas, kafijas kannas, tases, bet pasaulē pirmais 3D drukātais bārs gatavots no otrreizēji pārstrādātas plastmasas. Pasaulē ir tikai viens printeris, kas spēj paveikt ko tādu!

Dizainā izmantots “Starbucks” vēstures stāsts, kas atveidots hieroglifos uz Ķīnai raksturīgiem vara un bronzas paneļiem. Vairākus kafijas bārus savieno gigantiskas pneimatiskās caurules, bet ieeju rotā ar kafiju saistītas pastkartes no visas pasaules.

LA.lv