Kokteilis
Baudi

Iespaidīga deva optimisma un sievišķības filmā “Prieka trakumā”0

Publicitātes foto

Neprātīgi piedzīvojumi, ko pavada arī dalība Kannu kinofestivālā, attēloti Paolo Virci jaunākajā filmā “Prieka trakumā”. Beatričes lomu tajā atveido viena no spilgtākajām Eiropas aktrisēm Valērija Bruni-Tadeski – viņa par lomu bija nominēta Eiropas kinobalvai.

Beatriče ir no tām itālietēm, par kurām akurāt jāuzņem filmas. Izskatīga, eleganta, nemitīgi runājoša, zinoša par visiem jautājumiem, asprātīga un šarmanta. Un, apbruņojusies ar saules sardziņu, lai no saules stariem paglābtu savu ādu, viņa turpina domāt, ka ir piederīga aristokrātijai, jo reiz, vēl meitas un vēlāk precētas sievas gados, tāda bijusi. Nu gan tas viss un virkne skandalozu peripetiju ir aiz muguras, un Beatriče tāpat kā desmitiem citu sieviešu savas dienas vada brīva režīma psihiatriskajā klīnikā “Bjondi villa”, ko viņas ģimene atvēlējusi medicīnai, ne pārvērtusi par greznu spa, kā daudz vairāk piestāvētu senajai toskāniešu villai.

Beatriče ir zvaigzne starp pārējām villas pacientēm, un viņas ekscentrisko uzvedību jau sen pieņēmis personāls, kas izceļas ar iecietību un sapratni. Meitenēm ir savas ballītes, savi stiķi un mazie grēciņi, un kādu dienu šajā kolorītajā kompānijā ierodas Donatella. Jau viņas acīs ierakstīts izmisums, un jaunā sieviete, kuras ķermeni klāj tetovējumi un izturēšanos pavada vienaldzība, Beatričes acīs kļūst par uzmanības vērtu putniņu, un viņa ar savu runāšanu neliekas mierā tik ilgi, līdz abas ir brīvas vārda burtiskā nozīmē. Proti, viņas aizbēg no modrajiem uzraugiem, un abu turpmākais ceļš ved uz lielveikala apakšveļas veikalu un aptieku, automašīnu, kuras aizmugurē mētājas pornofilmu diski, pie vecākiem un bijušajiem mīļotajiem, un pat slimnīcu, un arī tas vēl nav viss – visur, kur jāpieliek punkts kādām attiecībām, kaut kas beidzot jāsaprot un jāizdara secinājumi, kā dzīvot tālāk.

Paolo Virci “Prieka trakumā” piedāvā iespaidīgu devu optimisma un sievišķības, turklāt – bez pārcukurotas mērces. Risinot gana dramatiskus varoņu dzīves pavērsienus un to sekas, kā arī pētot sabiedrības noslāņošanos un ģimenes vērtības, Virci ar abām aktrisēm ļauj triumfēt humoram un cilvēcībai. Un sākotnējo humoru filmas komanda pārvērš grodā stāstā, kura izspēlēšana Valēriju Bruni-Tadeski noliek blakus itāļu granddāmai Annai Manjāni.

“Prieka trakumā”/”La pazza gioia”/”Like Crazy”

  • Itālija, Francija, 2016
  • Režisors: Paolo Virci
  • Galvenajās lomās – Valērija Bruni-Tadeski, Mikaēla Ramacoti
  • No 13. aprīļa “Kino Citadele”, “Splendid Palace”, “Cinamon” un Cēsīs

Filmas treileris:

LA.lv