Kokteilis
Apbrīno

Hokejisti un pašmāju slavenības: Latvijas hokeja fani ģērbjas spilgtā apģērbā, ir prasīgi un ar spēcīgiem augšstilbiem0

Publicitātes foto

Lai noskaidrotu, kāds ir Latvijas hokeja fans, mobilo sakaru operators BITE, kas ir arī Latvijas hokeja izlases lielfans, un Latvijas Hokeja federācija (LHF), uzrunāja Latvijas hokeja izlases spēlētājus – Ronaldu Ķēniņu un Gustavu Dāvi Grigalu, kā ar sabiedrībā zināmus hokeja entuziastus – TV personību Janu Duļevsku un pasākumu vadītāju, radio personību Oskaru Leperu. Viņuprāt, līdzās fanu atribūtikai un dziesmām, hokeja līdzjutējus raksturo arī prasīgums, spilgts apģērbs un spēcīgi augšstilbi.

Ronalds Ķēniņš uzskata, ka fanus raksturo bungu rīboņa un dziesmas

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs R. Ķēniņš atzīst, ka fanu atbalsts ir īpaši būtisks tieši saspringtās situācijās, kā arī mirkļos, kad sāk zust cerība par uzvaru. Viņaprāt, mūsu hokeja fanus raksturo bungas, fanu atribūtika un dziesmu dziedāšana.
“Atceros, ka agrāk fani izmantoja arī taurītes – tās noteikti bija Latvijas hokeja faniem raksturīgas. Protams, žēl, ka tās šobrīd ir aizliegtas, taču bungu rīboņas un skanīgo dziesmu dēļ mūsu hokeja fani aizvien ir pamanāmākie. Nepārspējams man šķiet arī izsauciens “Sarauj, sarauj!”. Šāds atbalsts vienmēr palīdz,” tā hokejists.
Viņš norāda, ka arī tad, ja Latvijas hokeja fans nav tērpies, piemēram, fanu kreklā, tik un tā iespējams noprast, ka mūsu fani ir vispozitīvākie un hokeja spēles viņiem vienmēr ir svētki.
Gustavs Dāvis Grigals: “Mūsu fanus raksturo patriotisms un apģērbs ar latvju zīmēm!”
Savukārt mūsu hokeja valstsvienības vārtsargs G.D. Grigals ir pārliecināts, ka Latvijas hokeja fanus raksturo gan skaļa balss, gan patriotisms, gan arī spilgta fanu atribūtika.
“Esmu pamanījis, ka mūsu atbalstītājiem ir spilgta fanu atribūtika, piemēram, Latvijas hokeja valstsvienības krekli un dažāds apģērbs ar tautiskām zīmēm. Ticu, ka šīs latvju tautiskās zīmes dod spēku gan faniem, gan arī mums laukumā. Manuprāt, ar spilgtu atribūtiku fani parāda, ka ir lepni par to, no kurienes nāk,” stāsta G.D. Grigals.
Hokejists arī atzīst, ka ir pateicīgs Latvijas hokeja faniem par uzticību komandai, arī tad, ja veiksme novērsusies, jo citu valstsvienību fani bieži vien pamet arēnu, ja viņu favorītkomandai spēlē neveicas.

Jana Duļevska: “Mūsu fani ir prasīgi, ambiciozi un ar interesantu vizuālo tēlu!”

TV personība Jana Duļevska ir pabijusi daudzās ledus arēnās un noskatījusies desmitiem hokeja spēļu. Viņa uzskata, ka Latvijas hokeja fani, pirmkārt, izceļas ar interesantu vizuālo tēlu.
“Var redzēt, ka mūsu fani vienmēr ir īpaši padomājuši par to, kā viņi izskatīsies. Lai arī tas netiek iepriekš sarunāts, mūsu hokeja līdzjutēji ģērbjas saskaņoti – tā, it kā tas būtu kāds nerakstīts likums, kādam ir jāizskatās Latvijas hokeja fanam. Tāpat, viņi izceļas ar skaļumu – tad, kad viņi ir arēnā, ar troksni pārspēj visus,” norāda Jana.
Runājot par rakstura iezīmēm, viņa teic, ka Latvijas hokeja līdzjutēji ir gan prasīgi, gan ambiciozi.
“Lai arī gaidas ir lielas, tas nav slikti – fani vienmēr vēlas, lai mūsu komanda parāda labāko sniegumu! Taču neraugoties uz ambīcijām, mūsu fani ir uzticīgi – viņi jūt līdzi arī tad, ja cerības netiek piepildītas. Mums ir paveicies ar tādiem faniem,” tā Jana Duļevska.

Ritmiski aplaudētāji ar spēcīgiem augšstilbiem – tā fanus raksturo Oskars Lepers

Pasākumu vadītājs un radio personība Oskars Lepers uzskata, ka Latvijas hokeja fani ir neatlaidīgi savas favorītkomandas atbalstītāji, kas nepadodas līdz pat spēles beigām. Turklāt viņiem ir arī izteiktas fiziskās iezīmes.
“Mūsu faniem ir ļoti spēcīgi augšstilbu muskuļi, jo viņi visu laiku ceļas kājās – gan tad, kad gūstam vārtus, gan tad, kad spēlē ir saspringtas situācijas. Latvijas hokeja fanam, protams, ir uzvilkts Latvijas hokeja izlases krekls, bet līdzi vienmēr paņemts viss fanošanas atribūtu “arsenāls”, tostarp bungas un cepure. Savukārt no citu valstu faniem, mūsējie atšķiras ar īpašu spēju ritmiski aplaudēt – tā ir mūsu superspēja,” raksturojot fanus, uzsver Oskars.

LA.lv