Kokteilis
Baudi

Hiphopa mākslinieki apvienojas “Republikas tūrē”0

Publicitātes foto

Vieni no Latvijas aktuālākajiem Latvijas hiphopa māksliniekiem – Ozols, ansis, VIŅA un Edavārdi aicina uz četriem lielkoncertiem “Republikas tūre”. Jau 13. februārī Liepājā “Lielajā dzintarā” būs iespēja baudīt četrus koncertus vienā vakarā un dzirdēt arī izpildītāju kopīgās dziesmas.

Aizvadītājos gados vienas no visvairāk straumētajām Latvijas dziesmām un izpildītājiem digitālajās platformās “Spotify”, “Youtube” un citās bija ansis – “Zemes stunda”, piedaloties Kristīnei Pāžei, un albums “Balzams”, Ozols – “Stils”, Viņa – “Tēja ar karalieni”, Edavārdi – “Viss ir sarežģīti”, piedaloties Kristīnei Prauliņai, tāpēc, pateicoties klausītāju interesei, četri pašmāju repa izpildītāji satiksies hiphopa mūzikas svētkos “Rep-publikas” jeb “Republikas Tūrē”.

“Idejas autors ir Vents Feldmanis jeb DJ Vento. Cik saprotu, viņš jau kādu brīdi turēja aci uz mums, pirms nolēma uzrunāt. Ventam ir pieredze ar nopietnāku koncertpasākumu veidošanu Latvijā un ne tikai, un tas viņu noveda pie secinājuma, ka tagad ir īstais laiks uzrunāt mūs, reperus, lai mēs “izkāptu” no nedaudz pierastākajiem dziļās nakts pasākumiem klubos un festivālos un kopā kāptu uz Latvijas labāko koncertzāļu skatuvēm,” tūres ideju atklāj ansis.

Arī tūres nosaukums nav nejauši izvēlēts – “Rep-publika” un “Republika”. Ansis smaidot nosaka: “Jā, precīzi. Republikas tūri raksturo ne tikai tas, ka tas būs liels repa šovs četru ļoti dažādu repa mūziķu sastāvā, bet arī tas, ka šoreiz bez kompromisiem esam parakstījušies uz valsts mēroga projektu. Esmu personīgi saņēmis daudz jautājumu par to, vai netaisīsim tūres noslēguma koncertu Rīgā, un atbilde ir – nē, tāda nebūs. Parasti visi lielie repa notikumi notiek galvaspilsētā, bet šī ir tā reize, kad mēs šo pieņēmumu apgāzīsim. Šoreiz mēs braucam ciemos pie jums, nevis otrādi. Tāpēc, rīdzinieki, ja gribat to redzēt, izvēlieties kādu no četrām tūres pieturvietām un tiekamies tur! Būs tā vērts!”

Pasākuma rīkotāji sola, ka būs četri koncerti vienā vakarā, par koncerta vērienu ansis atklāj: “Varu diezgan droši teikt, ka tur varēsiet dzīvajā dzirdēt daudzus no pagājušo gadu lielākajiem pašmāju repa hitiem manā, Ozola, Edavārdu un VIŅAS dzīvajā izpildījumā. Papildus tam jūs sagaida arī pa kādam pārsteigumam. Es arī izmantošu izdevību un pateikšu, ko mēs sagaidām no jums, apmeklētājiem. Tātad mēs, kas būsim uz skatuves, gribam jūs dzirdēt tikpat ļoti, cik jūs mūs, kā jau tas ir pierasts repa šovos. Tāpēc esiet gatavi “taisīt troksni” – repot, dziedāt un pat kliegt, vienkārši dzīvot līdzi tam, kas tur notiks, lai mēs kopā jūsu pilsētas koncertzāles viesu grāmatā iespiestu kārtīgu, oficiālu hiphopa “tusa” zīmogu. Rep-publika, tiekamies!”

Kad un kur?

  • 13. februārī plkst. 19.00 “Lielais dzintars” Liepājā
  • 9. martā plkst. 20.00 Valmieras kultūras centrs
  • 22. martā plkst. 20.00 Latgales vēstniecība “Gors” Rēzeknē
  • 29. martā plkst. 20.00 Teātra nams “Jūras vārti” Ventspilī
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: No EUR 8 līdz 15

 

LA.lv