Kokteilis
Baudi

“Hameleoni” aicina uz krāsainu jubilejas koncertu0

Publicitātes foto

VEF kultūras pilī 7. februārī grupa “Hameleoni” aicina uz 20 gadu jubilejas koncertu, kurā skanēs visu laiku populārākās grupas dziesmas – “Atsaucies”, “Nakts”, “Vēlreiz”, “Pērles & Dimanti” un daudzi citi superhiti pašu jubilāru izpildījumā, kā arī dažādi pirmatskaņojumi no viesmākslinieku puses vairāk nekā divu stundu garumā.

Grupa “Hameleoni” Latvijas mūzikas pasaulē sevi pieteica 1998. gadā un vienā mirklī iekaroja klausītāju sirdis visā Latvijā. Šī muzikālā dueta autors un radošais tēvs ir komponists, producents un aranžētājs Gaitis Lazdāns. Ar savu pirmo singlu “Atsaucies” grupa iekļuva daudzu radiostaciju topu virsotnēs, un “Hameleonu” pirmais albums “Tu mana sirds” tika vienkārši izķerts! Pēc atpūtas “Hameleoni”, kā jau īsti hameleoni, spēja atdzimt un nu, sasniedzot pilngadības vecumu, viņu kontā ir jau pieci albumi. Jautāti, kas liek viņiem darboties, Ēriks Budēvics un Andris Veinbergs atbild: “Mēs vienkārši ļoti mīlam savus klausītājus!”

Divdesmit gados grupa izdevusi piecus albumus, tāpēc Gaitim vaicāju, cik viegli bijis izvēlēties dziesmas jubilejas koncertam. “Esmu saskaitījis, ja vajadzētu nospēlēt piecas tūres koncertā, ballē, “Hameleoni” to varētu izdarīt ar oriģināldziesmām. Tagad esmu izvēlējies 27 dziesmas. Nu, tā uz divām stundām, lai nav pārāk garš pasākums,” nosmej Gaitis un neslēpj: “Skanēs populārākās grupas dziesmas, arī dažas mazāk dzirdētas pēdējos gados sarakstītas dziesmas, kas pat nav izdotas nevienā albumā. Lai koncerts būtu atraktīvāks un interesantāks, dziesmas izpildīs arī viesmākslinieki. Izvēlējos tos jaunos māksliniekus, kuri ir populāri arī četrdesmitgadniekiem. Un tas nebija viegli. Tie ir tuvākie draugi un mākslinieki, ar kuriem esmu sadarbojos. Būs mākslinieki arī no Lietuvas un Igaunijas. 1999. gadā manas dziesmas ierakstījām Lietuvā. Tās bija tik populāras, ka paši lietuvieši domāja, ka oriģinālā tās ir rakstītas lietuviešu valodā,” stāsta Gaitis un atklāj: “Grupas populārākā dziesma “Atsaucies” ir ierakstīta arī spāņu valoda. Mani uzmeklēja mākslinieks no Meksikas un ierakstīja. Šajā koncertā gan neskanēs dziesma spāņu valodā, bet kas zina, varbūt kādreiz. Koncerts būs krāsains, dinamisks.”

Ir ierasts, ka grupā ir divi dalībnieki – Ēriks un Andris, bet šajā koncertā uz skatuves būs astoņi vai pat deviņi mākslinieki, arī Gaitis. Viņš neslēpj, ka sākumā bijusi doma sarīkot koncertu tuvākajiem draugiem un faniem: “Godīgi nevaru pateikt, vai būs vēl kāds koncerts. Nekas nebija plānots. Skatīšos, ja viss būs labi, tad domāsim par to pēc šī koncerta. Vasara ir gara, bet vēl neesam domājuši tik tālu uz priekšu.”

Kā Gaitim izdodas sarakstīt dziesmas, kas iekaro daudzu klausītāju sirdis un ir populāras gadiem. Viņš samulsis teic: “Grūti pateikt. Man neviens tādu jautājumu nav uzdevis, un es par to neesmu domājis. Nav man īstās formulas. Man ir prieks, ka arī klausītājus uzrunā manas dziesmas. Mums saskan muzikālās gaumes. Ir daudz materiāla, kas nav izskanējis. Man pašam ir jāpatīk, tas ir mans pirmais kritērijs, lai dziesma nonāktu līdz klausītājam. Tās ir sajūtas, kas uzrunā ne tikai mani, bet arī klausītājus.”

Kopā ar jubilāriem uz skatuves uzstāsies Kaspars Markševics, Nikolajs Puzikovs, Ainars Bumbieris, Ineta Rudzīte, Kristīne Šomase, saksofonists Raivo Stašans, Laura Raila, “Nice Voice” (Igaunija), Nikola (Lietuva), Dima Milenins un citi, kā arī pavadošo mūziķu grupa.

Kad un kur?

  • 7.februārī plkst. 19.00 VEF kultūras pils Rīgā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10–20

“Hameleoni” dziesmas “Mūsu stāsts” video:

LA.lv