Kokteilis
Baudi

Grupas “Zāle” soliste: “Nevar radīt mūziku, lai tā kādam patiktu…”0

Publicitātes foto

Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē 25. martā tiks atklāta jauna koncertu sērija – “Personīgi”. Atklāšanas koncertā klausītājus gaidīs pašmāju postfolka un indie grupa “Zāle” ar programmu “Klusais koncerts”.

Grupas “Zāle” mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir maiga, atmiņā paliekoša melodija, ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu.

“Mums tie vienmēr ir svētki – apciemot Liepāju, aplūkot tās skaisto arhitektūru, izbaudīt iedvesmojošo vēju pilsētas ielās, satikt jūtīgo, vērīgo klausītāju. Esam sagatavojuši “Klusā koncerta” programmu, lai pietuvinātos tiem, kurus interesē mūsu daiļrade, kopīgi piedzīvotu īpašus muzikālus mirkļus,” stāsta grupas dalībniece Marta Kreituse.

Grupa dibināta pirms pieciem gadiem un līdz šim izdevusi divus albumus – “Viņa” (2015) un “Viņš” (2016). Debijas albums tika nominēts Latvijas mūzikas gada balvai “Zelta mikrofons 2015” divās kategorijās un ieguva apbalvojumu “Labākais tautas un pasaules mūzikas albums”, savukārt albums “Viņš” saņēmis “Zelta mikrofona 2016” nomināciju.

“Mēs darām to, kas mums patīk, pēc iespējas esam godīgi pret savām dzirdes un uztveres niansēm. Nevar jau radīt mūziku, lai tā kādam patiktu.

Kad sākām radoši izpausties, nemaz nedomājām par albumu vai panākumiem,” teic Marta un neslēpj, ka pirmā bija vēlme vienkārši piefiksēt radušās dziesmas, lai tās nekur nepazustu. Grupas radītajā autormūzikā ieskanas postfolka elementi, taču tās repertuārā ir arī dzidras un liriskas romances un balādes. Vienlaikus grupai raksturīgas arī rotaļīgas un sirsnīgu noskaņu caurvītas dziesmas, kas it kā aicina nekad nepazaudēt sevī bērna skaidro un atvērto pasaules uztveri. Grupas sastāvā – Pēteris Draguns (balss, ģitāra, harmonija), Marta Kreituse (balss), Kasandra Kaņepe (balss, elektriskā ģitāra), Dace Zariņa (basģitāra), Aivars Smirnovs (bungas), Santa Valere (čells) un Harijs Vagrants (santurs). “Klusā koncerta” noskaņu papildinās mākslinieka Alda Bičevska veidotās videoprojekcijas.

Lakoniskais grupas nosaukums “Zāle” tapis ilgāku pārdomu rezultātā, bet tagad Marta un Pēteris atzīst, ka ir ļoti precīzi trāpīts. “Zāle ir tāds ļoti ietilpīgs jēdziens, kas sevī ietver gan zāles smalkumu, gan zāles dzīvotgribu, gan izturību un spēku, arī to, ka tā ir dažāda, visvisāda. Katrā ziņā nosaukums “Zāle” iedod tādu atmosfēru,” saka Pēteris.

Grupa “Zāle” ir pirmie, kas atklāj koncertzāles jauno koncertu sēriju “Personīgi”, par sērijas ieceri iepazīstina idejas autore un Liepājas koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča: “Esam izveidojuši jaunu kamerzāles sēriju “Personīgi” ar nodomu attīstīt un dot nozīmīgu vietu mazo formātu koncertu baudīšanai tiešākā un personīgākā veidā. Muzikālā vēstījuma nepastarpinātai saņemšanai vēlamies radīt tuvāku, brīvāku un atvērtāku enerģijas apmaiņu starp izpildītājiem un klausītāju. Sēriju īpašāku padarīs mūsu iecere pēc koncertiem veidot mākslinieku un klausītāju neformālas tikšanās – veicināt savstarpējas sarunas.”

Kad un kur?

  • 25. martā plkst. 16.00 Koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10

Skaties video:LA.lv