Kokteilis
Baudi

VIDOE: notiks grupas “Autobuss debesīs” īpašie jubilejas koncerti0

Publicitātes foto

Madonas kultūras namā 26. aprīlī ar īpašo 20 gadu jubilejas koncertu uzstāsies viena no pazīstamākajām latviešu grupām “Autobuss debesīs”, kurā klausītāji visā Latvijā varēs dzirdēt daudzas tautā iemīļotas komponista Imanta Kalniņa dziesmas un vairākus īpašus pašu grupas dalībnieku skaņdarbus no karjeras laikā tapušā grupas repertuāra.

Kolektīvs radās 1998. gadā, kad bijušie skolas biedri Marts Kristiāns Kalniņš un Emīls Zilberts nolēma īstenot sen lolotu sapni un nodibināja grupu, kuras repertuāra pamatā galvenokārt ir Imanta Kalniņa mūzika – gan populārākās dziesmas no dažādiem komponista daiļrades posmiem, gan speciāli sacerējumi tieši šim izpildītāju sastāvam. Pašlaik grupā muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Emīls Zilberts, Amands Treilihs un Andris Dzenis.

Jubilejas reizē “Autobuss debesīs” dodas pie klausītājiem Latvijas pilsētās ar sen zināmām un iemīļotām dziesmām, aicinot gan atcerēties laiku gadsimtu mijā, gan kopā skatīties nākotnē. Pēdējos gados, iespējams, grupai bijis maz jaunumu. Ko klausītāji dzirdēs šajos īpašajos koncertos, vai būs arī kas jauns un nedzirdēts? “Mēs pašlaik strādājam pie jauna labāko dziesmu ieraksta, kur fiksēsim dziesmas, kas bieži skanējušas koncertos, bet nekad nav ierakstītas, kā arī visiem zināmas dziesmas jaunā skanējumā. Esam sapratuši, ka ar gadiem šo dziesmu interpretācija ir mainījusies un grupas skanējums ir krietni mainījies,” stāsta grupas mūziķis Kārlis Auzāns.

“Autobuss debesīs” 20 gadus krātā repertuāra klāstā ir seši skaņu ierakstu albumi, kuros iekļautās dziesmas šo gadu laikā kļuvušas ne vien par plaši pazīstamām melodijām, bet arī zīmīgu sava laika simbolu, īpaši akcentējot Imanta Kalniņa 90. gadu un mūsu gadsimta pirmās desmitgades radošo posmu. Lūdzu Kārlim izcelt kādu īpašu dziesmu no grupas repertuāra, kuru klausītāji vienmēr grib dzirdēt un bez kuras nav izskanējis neviens koncerts. Kārlis domīgi nosaka: “Domāju, tādas ir vairākas. Piemēram, “Sitiet bungas”, “Manu eņģel”, dziesma “Autobuss debesīs”, “Ar straumēm uz jūru”.”

Teju ik dienu “Autobusa debesīs” dziesmas skan radio, koncerti aizvien pulcē pilnas zāles un estrādes, bet mūziķi vienmēr izdomā ko jaunu un aizraujošu. Runājot par radošajiem plāniem jubilejas gadā, Kārlis atklāj: “Kopumā mums paredzēti vairāk nekā 15 koncerti dažādās Latvijas vietās, kā arī jaunās plates pabeigšana! Muzicēsim “Imantdienās” ar veltījumu Vikam, kurš šogad svin 80 gadu jubileju. Kā arī gatavosimies Rīgas koncertam, kas gaidāms rudenī.”

Dziesma “Ir tikai tveice”:

Kad un kur?

  • 26. aprīlī plkst. 19.00 Madonas kultūras nams
  • Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10–20
LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
15 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
7 stundas