Kokteilis
Baudi

VIDOE: notiks grupas “Autobuss debesīs” īpašie jubilejas koncerti0

Publicitātes foto

Madonas kultūras namā 26. aprīlī ar īpašo 20 gadu jubilejas koncertu uzstāsies viena no pazīstamākajām latviešu grupām “Autobuss debesīs”, kurā klausītāji visā Latvijā varēs dzirdēt daudzas tautā iemīļotas komponista Imanta Kalniņa dziesmas un vairākus īpašus pašu grupas dalībnieku skaņdarbus no karjeras laikā tapušā grupas repertuāra.

Kolektīvs radās 1998. gadā, kad bijušie skolas biedri Marts Kristiāns Kalniņš un Emīls Zilberts nolēma īstenot sen lolotu sapni un nodibināja grupu, kuras repertuāra pamatā galvenokārt ir Imanta Kalniņa mūzika – gan populārākās dziesmas no dažādiem komponista daiļrades posmiem, gan speciāli sacerējumi tieši šim izpildītāju sastāvam. Pašlaik grupā muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Emīls Zilberts, Amands Treilihs un Andris Dzenis.

Jubilejas reizē “Autobuss debesīs” dodas pie klausītājiem Latvijas pilsētās ar sen zināmām un iemīļotām dziesmām, aicinot gan atcerēties laiku gadsimtu mijā, gan kopā skatīties nākotnē. Pēdējos gados, iespējams, grupai bijis maz jaunumu. Ko klausītāji dzirdēs šajos īpašajos koncertos, vai būs arī kas jauns un nedzirdēts? “Mēs pašlaik strādājam pie jauna labāko dziesmu ieraksta, kur fiksēsim dziesmas, kas bieži skanējušas koncertos, bet nekad nav ierakstītas, kā arī visiem zināmas dziesmas jaunā skanējumā. Esam sapratuši, ka ar gadiem šo dziesmu interpretācija ir mainījusies un grupas skanējums ir krietni mainījies,” stāsta grupas mūziķis Kārlis Auzāns.

“Autobuss debesīs” 20 gadus krātā repertuāra klāstā ir seši skaņu ierakstu albumi, kuros iekļautās dziesmas šo gadu laikā kļuvušas ne vien par plaši pazīstamām melodijām, bet arī zīmīgu sava laika simbolu, īpaši akcentējot Imanta Kalniņa 90. gadu un mūsu gadsimta pirmās desmitgades radošo posmu. Lūdzu Kārlim izcelt kādu īpašu dziesmu no grupas repertuāra, kuru klausītāji vienmēr grib dzirdēt un bez kuras nav izskanējis neviens koncerts. Kārlis domīgi nosaka: “Domāju, tādas ir vairākas. Piemēram, “Sitiet bungas”, “Manu eņģel”, dziesma “Autobuss debesīs”, “Ar straumēm uz jūru”.”

Teju ik dienu “Autobusa debesīs” dziesmas skan radio, koncerti aizvien pulcē pilnas zāles un estrādes, bet mūziķi vienmēr izdomā ko jaunu un aizraujošu. Runājot par radošajiem plāniem jubilejas gadā, Kārlis atklāj: “Kopumā mums paredzēti vairāk nekā 15 koncerti dažādās Latvijas vietās, kā arī jaunās plates pabeigšana! Muzicēsim “Imantdienās” ar veltījumu Vikam, kurš šogad svin 80 gadu jubileju. Kā arī gatavosimies Rīgas koncertam, kas gaidāms rudenī.”

Dziesma “Ir tikai tveice”:

Kad un kur?

  • 26. aprīlī plkst. 19.00 Madonas kultūras nams
  • Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10–20
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 8 modernākās lietas, kam šoruden jābūt tavā skapī
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magone raud, bet viņas mamma atklāj šausmīgus faktus par attiecībām ar meitu un mājokļa jautājumu
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aminata: “Mani iedvesmoja mamma, vecmāmiņa, tantes – šie stāsti ir iedvesmojoši!”
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Atņēma bērniem tēvu, sievai – mīlošu vīru. Darbavietā nejauši nošauj kolēģi
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “BMW” markas auto iekļūst smagā avārijā
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Ministrs Pūce tiekas ar Kārsavas iedzīvotājiem
Tiešraide 3 stundas