Kokteilis
Baudi

Grupa “Zelta kniede” debitē “Latvijas sirdsdziesmu” aptaujā un uzvar0


No kreisās: Dāvis Paeglis, Helvijs Kārkliņš, Bruno Lorencs, Silvestrs Lorencs un Teodors Kerimovs.
No kreisās: Dāvis Paeglis, Helvijs Kārkliņš, Bruno Lorencs, Silvestrs Lorencs un Teodors Kerimovs.
Publicitātes foto

Absolūts un pilnīgs jaunums “Latvijas sirdsdziesmā” grupa “Zelta kniede” ar dziesmu “Kā tevi sauc?” uzvarēja februārī. “Iesniedzot aptaujā dziesmu, protams, bija cerība, ka tā būs vismaz viena no piecām jaunajām dziesmām, kas vienkārši pievienosies aptaujai, taču pēkšņi notika necerētais, un, pateicoties tikai un vienīgi visiem atbalstītājiem, esam nokļuvuši lielajā “Latvijas sirdsdziesmu” finālā,” smaidot stāsta dziesmas autors Silvestrs Lorencs.

“Zelta kniede” ir tā pati agrāk zināmā grupa “Golden Rivet”, bet puiši vēlējās pārmaiņas un tagad rokmūziku nolikuši maliņā, lai turpinātu savu radošo darbību kantri lauciņā. “Laikam ejot, kā arī pašiem apmeklējot dažādus pasākumus un balles, sapratu, ka vēlos radīt un spēlēt tādu mūziku, kas cilvēkiem paliktu atmiņā un būtu iespēja tās pavadībā arī padejot. Tā 2017. gada pavasarī radās tagadējā “Zelta kniede” un mūsu pirmā latviskā dziesma “Kā tevi sauc”, kas bez jebkādas kavēšanās uzreiz tika ierakstīta. Tas bija kā eksperiments,” atklāj Silvestrs un piebilst: “Mēs grupas darbību sākām Siguldā. Tagad droši varu teikt, ka mēs esam arī no Mālpils. Tur mums ir mēģinājumu telpas, ierakstu studija, radošā darbnīca.”

Lūdzu Silvestru atklāt, par ko ir aptaujas dziesma, kas uzrunājusi klausītājus. Viņš domīgi nosaka: “Dziesma, visticamāk, ir par mīlestību. Gan jau, ka kādam tā ir gadījies, ka meitenei paprasot viņas vārdu, viņa tikai pasmaida un neatbild. Tā varētu būt, iespējams, visai mulsinoša un jancīga situācija, bet tādēļ arī dziesma pati par sevi ir visai rotaļīgā skanējumā.”

Ja ir tik veiksmīgs sākums, tad nevar apstāties. Silvestrs arī nenoliedz, ka tagad darbs norit pilnā sparā. “Šobrīd, ar pilnu sparu strādājot pie jaunajām dziesmām, vēl neesam plānojuši speciālus koncertus – ar vienu dziesmu jau nemaz nevaram koncertēt, vajag vēl. Mēs spēlējām tā, kā paši gribētu, lai mums spēlē. Ja šī spēlēšana kļūst par darbu, tad laikam jāmaina profesija. Ja iet ar nepatiku, tad ir jāmeklē cita nodarbošanās. Runājot par tuvākajiem jaunumiem, ar nepacietību gaidām, visticamāk, aprīļa beigas, kad publicēsim divas jaunas kompozīcijas – vienu bugi ritmos, bet otru – romantisku balādi.”

Video:

LA.lv