Kokteilis
Baudi

Grupa “CanZone” iedvesmojas no Andersena pasakas un piedāvā retro-novatorisku videoklipu0

Publicitātes foto

Pašmāju grupa “CanZone, kas pavisam nesen laidusi klajā savu pirmo mūzikas albumu “High Time” taustāmā formātā, klausītāju vērtējumam nodod vienu no albuma skaņdarbiem – “Kliedz bez skaņas” –, papildinot to ar mūsdienām visnotaļ neierastu un pārsteidzošu vizuālo materiālu.

Klips, kuru var dēvēt arī par mūzikas īsfilmu, ir mūslaikiem neraksturīgi tīrs roku darbs, un par tā realizāciju jāpateicas divu cilvēku radošajai apvienībai “machinaLID”. Ēnu teātra tehnikā veidotais dziesmas video tapis, iedvesmojoties no Hansa Kristiana Andersena nemirstīgās pasakas par nelokāmo alvas zaldātiņu, trauslo papīra dejotāju un viņu kvēlo bezvārdu mīlestību. Otrs iedvesmas avots ir Andersena mazāk zināmā aizraušanās ar papīra griešanas mākslu.

Videoklipa autori stāsta: “Gan filmas tēli, gan dekorācijas galvenokārt ir zīmētas un izgrieztas no papīra. Kustība un dzīvība filmā tiek ienesta ar rokām, pašdarinātiem mehānismiem un gaismu – spuldzēm, spoguļiem, īstām liesmām. Ja neskaita dažas ainas ar kadru pārklājumu, citu specefektu nav”.

LA.lv