Teju katra trešā bilde pasaulē ir selfijs jeb pašbilde, biežāk izplatītas tās ir sieviešu vidū. Lai uzņemtu pašbildi, kas patīk pašām un sajūsmina citus, svarīgi atbilstoši sagatavoties, iepazīstot telefona lietošanas un grima noslēpumus. Lai padarītu Sieviešu dienu īpaši patīkamu, Samsung kopā ar grima mākslinieci Kristu Zvirgzdiņu ir apkopojis trīs ieteikumus, kā sagatavoties izcilai pašbildei.

Jebkurš spēj uzņemt izcilu bildi, ja tā ietver stāstu, ko vēlaties paust citiem. Lieliskas bildes pamatprincipi ir vēstījums, pārdomātas un saskaņotas krāsas, kā arī fotogrāfijas kvalitāte. Ja vienmēr līdzi ir kvalitatīva kamera, labu pašbildi uzņemt būs daudz vieglāk.

“Mana pieredze modes industrijā ļauj apgalvot, ka fotogrāfijas – gan pašbildes, gan profesionālā fotosesijā uzņemti attēli – vienmēr izdodas labāk, ja tām rūpīgi sagatavojas. Grimam fotogrāfijā ir ļoti būtiska nozīme, tāpēc vēlos dalīties dažos ieteikumos, kas palīdzēs ikvienai sievietei izskatīties pārliecinoši”, saka grima māksliniece Krista Zvirgzdiņa.

1. Sejas pamats un ierāmēšana

 

View this post on Instagram

 

There is beauty in simplicity! 🎀 Minimāls, bet akcentēts make-up mani raksturo vislabāk! Lai arī varu izveidot make-up no daudz un dažādiem produktiem, minimālisms vienmēr ir bijis mans! To, šobrīd, nevēlos pazaudēt..tieši pretēji – saglābt maksimāli ilgi! Visi izmantotie produkti no @stockmann.riga @bobbibrown Vitamin Enriched Face Base ; @diormakeup Nude Air Foundation (010); @macstockmannriga Studio Waterweight Powder (light plus); @macstockmannriga Bronzing Powder (bronze) ; @macstockmannriga Mineralize Skinfinish Soft & Gentle Highlighter; @clinique High Impact Mascara ; @lancomeofficial Le Stylo Waterproof eyeliner (103) ; @chanel.beauty Rouge Allure lipstick (99)! #nakotneirtagad #happypick #stockmannhappypick #kristazvirgzdina

A post shared by Krista Zvirgzdina (@kristazvirgzdina) on

“Fotogrāfijās sejas āda izskatās citādāk nekā dzīvē, tāpēc pirmais darbs ir sejas pamata izveide un fiksācija ar pūderi. Jāizvēlas savas sejas ādai un tipam piemērotu grima bāzi un tonālo krēmu, lai neveidojas maskas efekts. Lai arī cik skaisti uzkrāsotu acis un lūpas, tas bildē nebūs redzamas tik izteiksmīgi, cik iecerēts, ja sejas āda būs nepilnīgi sagatavota,” atklāj Krista Zvirgzdiņa.

Lai izceltu grimu ir ieteicams arī piedomāt pie “ierāmēšanas”, to var panākt ar uzacu, lūpu un acu iekrāsošanu. Lai izceltu skatienu, neradot smaguma sajūtu, acis un uzacis jākrāso atbilstoši to formai. Gatavojoties fotografēšanai, ieteicams uzņemt izmēģinājuma pašbildes, lai redzētu, vai viss izskatīsies, kā iecerēts un, ja rezultāts neapmierina, jāveic korekcijas grimā.

2. Gaisma un mirdzums

 

View this post on Instagram

 

Atā, Februāri! Esi sveicināts PA VA SA RI!!!!! 💗☀️🌸 Tik daudz rozā uz manas sejas vienlaicīgi vēl nekad nav bijis! 😀 Ja godīgi, tad rozā ir tā krāsa no kuras savā make-up cenšos maksimāli izvairīties..tagad sēžu un domāju kāpēc! 😀🤔🤷‍♀️ Man galvā, sirdī un darbos pavasaris! Tad nu visiem to arī novēlu! ♥️ ☀️ FACE – @macstockmannriga Prep & Prime FIX+ ; @urbandecaycosmetics Optical Illusion Primer ; @sensaibeauty Flawless Satin Found ( 103 Sand Beige) ; @slapariscosmetics Precious Silk Compact Powder (04) ; @nyxcosmetics_baltics Pro Contour Palette ; @macspiceriga Mineralize Skinfinish Soft & Gentle Highlighter; ☀️ EYES – @urbandecaycosmetics BORN TO RUN Eyeshadow Palette ( wildheart, hell ride, still shot, breakaway) Blackout Eyeshadow ; @eylureofficial Nr. 003 Accents ; ☀️ LIPS – @douglas_latvia Smart Shine Lipstick ( Soaking Wet 9).

A post shared by Krista Zvirgzdina (@kristazvirgzdina) on


Bildē ir svarīgs gaismojums ne tikai no ārpuses, bet arī no pašas sejas. Grima māksliniece Krista Zvirgzdiņa atklāj, ka sejai ieteicams lietot arī ar mirdzošo kosmētiku, lai radītu iecerēto efektu un līdzinātos kino zvaigznēm. Fotogrāfijas veiksme ļoti lielā mērā atkarīga no pareiza apgaismojuma. Labākā gaisma ir tieši dienas vai tā saucamais zelta stundas saulrieta vai saullēkta laiks – ko Instagrama zvaigznes atzīst par labāko. Tā kā ne vienmēr ir iespēja izmantot labus dabiskos gaismas apstākļus, tad ieteicams lietot papildu mākslīgu apgaismojumu, piemēram, gaismas riņķus. Tie rada interesantu gaismas loku ap seju un izceļ acis.

3. Kamera un leņķis


“Sabiedrībā pazīstami cilvēki ļoti bieži uzņem video un bildes no augstāka leņķa. Lai notvertu labāko leņķi pašbildei, telefona kamera ir jāpaceļ virs sejas līmeņa,” stāsta grima māksliniece.

“Kādēļ gan tā vietā, lai vienmēr uzņemtu bildes ar izstieptu roku no augšas, neizmēģināt dažādas pašbilžu leņķu variācijas? Piemēram, ja fotogrāfijas uzņemšanas brīdī turēsiet kameru nedaudz augstākā līmenī nekā parasti, acis izskatīsies lielākas,” stāsta produktu trenere Ieva Daukste.