Pārvaldīt vairākas valodas ir 21. gadsimta cilvēka vajadzība, kas paver plašas karjeras un saskarsmes iespējas. Tā ir opcija izskatīt arī vakances ārzemēs vai brīvi sarunāties ar cittautiešiem ceļojumos. Par laimi, mūsdienīgi un efektīvi valodu kursi nav neiespējamā misija. Iepazīstaties ar Skrivanek Baltic kursiem un padomiem, kā trenēt valodu prasmes arī tad, ja ikdienā tās nav jāizmanto!

Angļu valoda – debesu valoda

Kādēļ angļu valodas kursi ir tik pieprasīti? Angļu valodā runā 952 miljoni cilvēku visā pasaulē, no kuriem 339 miljoniem tā ir pirmā, bet 603 miljoniem cilvēku otrā valoda, kuru tie pārvalda. Šī valoda ir oficiālā valoda 67 valstīs. Savukārt par debesu valodu tā tiek dēvēta aviācijas dēļ – starptautiskos lidojumos piloti un gaisa satiksmes kontrolieri drīkst runāt tikai angļu valodā.
Ļoti pieprasīti ir intensīvie angļu valodas kursi, jo bieži vien cilvēks vajadzību pēc valodas apguves saprot pēdējā brīdī, piemēram, gaidāms komandējums vai ceļojums. Ja Jums interesē angļu valodas kursi Rīgā, izvēlieties Skrivanek Baltic!

Speciallægepraksisplanlægningsstabiliseringsperiode – kas ir tas?

Ja Jums padomā ir dāņu valodas kursi, ir vērtīgi uzzināt dažus interesantus faktus! Izklausās neticami, bet Speciallægepraksisplanlægningsstabiliseringsperiode ir garākais vārds dāņu valodā, kuru latviešu valodā vienā vārdā nav iespējams iztulkot. Tas ir saistīts ar īpašiem plāniem ārstu praksēs. Dāņu valodā runā aptuveni seši miljoni cilvēku, un tā ir oficiālā valoda Dānijā un Fēru salās. Tie, kuri pārvalda šo valodu, spēj saprast arī zviedru un norvēģu valodu, jo tās visas savā starpā ir radniecīgas.

Franču valoda

Franču valoda ir radniecīga spāņu, portugāļu, itāļu un katalāņu valodai. Ja iepriekš esat apguvis kādu no tām, franču valodas kursi šķitīs vienkāršāki. Tomēr ir pāris ieteikumi, kas palīdzēs šo valodu apgūt operatīvāk. Iepazīstieties ar tiem!

1. Mācieties audio ierakstos – speciālisti atzīst, ka franciski rakstīt un runāt ir teju divas dažādas valodas. Arī tad, kad apgūstat gramatiku, klausāties audio ierakstus, skatāties franču filmas un video ierakstus Youtube vietnē, kā arī lasāt skaļi!
2. Izmantojiet līmlapiņas – lai ātrāk apgūtu lietvārdus, aplīmējiet mēbeles, sadzīves tehniku un citus mājoklī atrodamos priekšmetus ar līmlapiņām, uz kurām attiecīgā priekšmeta nosaukums ir rakstīts franciski!
3. Vizualizējiet – tā vietā, lai izmantotu ierasto tulkotāju no franču uz angļu vai latviešu valodu, vizualizējiet vārdu ar bildi vai sajūtām! Piemēram, franču vārds “j’ai froid” tulkojumā nozīmē “man ir auksti”, taču franciski tas neietver vārdu savienojumu “man ir”. Cenšoties šo frāzi iztulkot no latviešu uz franču valodu, Jūs automātiski domāsiet, kā franciski būs “man ir”.
4. Pārbaudiet vārda nozīmi un izrunu – ir vairāki vārdi, kas, piemēram, franču un angļu valodā rakstās vienādi, taču izrunas ir pavisam dažādas. Viens no šādiem vārdiem ir šokolāde. Ja interesē, tā izrunu abās valodās varat noklausīties Google tulkotājā. Ir arī vārdi, kas abās valodās rakstās vienādi, taču nozīme ir pavisam cita, piemēram, “bras” angliski nozīmē krūšturi, taču franču valodā roka.
Šī ir viena no valodām, ko ieteicams apgūt profesionāļa pavadībā, kurš uzreiz norādīs uz izrunas un gramatikas kļūdām, lai Jūs vēlāk izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem sarunājoties ar biznesa partneriem.

Pizza, pasta, Rosso Vino – skaistā itāliešu valoda

Noteikti ikviens itāļu restorānā prastu pasūtīt tradicionālu makaronu ēdienu, picu un, protams, itāļu vīnu no Asti, Prosecco vai Lambrusco vīnogu šķirnes, papildinot sakāmo ar īpašo itāļu rokas mājienu. Taču, kā ar pareizu izrunu un gramatiku? Tāpat kā franču valodā, arī itāliski ir vairāki vārdi, kurus izrunā gluži tāpat kā angļu valodā, taču nozīme ir cita. Piemēram, “pepperoni” itāliski nozīmē “pipari” nevis iecienītā peperoni desa.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Itāliešu valodas kursi būs vienkāršāki tiem, kuri nekautrējas žestikulēt un izrādīt emocijas, jo itāliešu valoda bieži tiek dēvēta par žestu valodu, kas atvieglo komunikāciju tūristiem.

Krievu valoda iesācējiem un profesionāļiem

Krievu valodā runā Krievijā, Ukrainā, Kazahstānā, Baltkrievijā un liels iedzīvotāju skaits arī Eiropas valstīs. Krievu valodas kursi var šķist sarežģīti atšķirīgā alfabēta dēļ, kas izveidots uz kirilica rakstu sistēmas pamata. Taču uztraukumam nav pamata – atliek tikai iemācīties katra burta nozīmi, turklāt 10% no krievu valodas vārdiem ir aizgūti no angļu valodas, piemēram:
● kофе – coffee – kafija;
● кафе – café – kafejnīca;
● проблема – problem – problēma.

Norvēģu valoda

Norvēģiem ir divas oficiālās rakstu valodas:
1. Bokmål – uzskata par literāri korektāku stilu un to lieto visbiežāk;
2. Nynorsk – dēvē par jauno norvēģu valodu, kuru izmanto apmēram 10% norvēģu iedzīvotāju.
Interesanti, ka norvēģu valoda ir ļoti skanīga un liriska, kas indoeiropiešiem ir netipiski. Šādas valodas ir vairāk izplatītas Āzijā, piemēram, ķīniešu valoda. Ja iepriekš būsiet apguvis dāņu vai zviedru valodu, norvēģu valodas kursi Jums liksies elementārāki.

Skanīgā spāņu valoda

Spāņu valodas kursi šķitīs kā atvieglojums. Spāņu valoda tiek uzskatīta par vienu no vienkāršākajām valodām, jo tā ir ļoti fonētiska – kā vārds uzrakstīts, tā tas arī jāizrunā. Ņemot vērā, ka spāņu un angļu valodā ir savstarpēji līdzīgi latīņu izcelsmes vārdi, sākot to apgūt, Jūs atpazīsiet apmēram 3000 spāņu vārdu.

Piņķerīgā vācu valoda

Vācu valoda ir visplašāk lietotā valoda Eiropas Savienībā. Tā ir oficiālā valoda:
● Vācijā;
● Austrijā;
● Lihtenšteinā un viena no oficiālajām valodām Šveicē un Luksemburgā.
Vācu valodas kursi būs grūtāki tiem, kuri perfekti pārvalda angļu valodu, jo vācu valodā mainās vārdu saknes, kā arī ir trīs gramatiskās dzimtes un visai sarežģīta izruna. Tomēr no otras puses vārdu locīšana varētu šķist loģiska, jo arī latviešu valodas gramatika paredz mainīt vārda izskaņu.

Pamēģiniet skaļi un raiti izrunāt vācu valodā garāko vārdu “Wachstumsbeschleunigungsgesetz”, kas burtiskā tulkojumā nozīmē “izaugsmes paātrinājuma likums”!

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Zviedru valoda

Tā ir viena no vienkāršākajām valodām, jo tai ir kopīgi vārdi un gramatikas likumi ar angļu valodu. Tomēr arī zviedru valodā ir pāris knifiņi, piemēram, “en” un “ett” artikula lietošana, tādēļ zviedru valodas kursi klātienē būs ļoti vērtīgi, ja valodu vēlaties iemācīties augstā līmenī.

Valodu prasmes ir jātrenē ik dienu, lai arī pēc vairākiem gadiem, Jūs spētu tajā brīvi komunicēt. Kā to izdarīt?

Padomi, kā pielietot svešvalodu regulāri

Mācību centrs Skrivanek Baltic iesaka:
1. veltiet piecas līdz 10 minūtes ik dienu, lai atkārtotu būtiskas frāzes un vārdus;
2. skatieties filmas, lasiet ziņas un grāmatas attiecīgajā svešvalodā;
3. izmantojiet mobilās lietotnes valodas apguvei;
4. klausieties video materiālus vai audio grāmatas;
5. rakstiet iepirkumu sarakstu vai arī veicamos uzdevumus!

Sertificēti kursi Rīgā

Skrivanek Baltic kursi ir piemēroti visdažādāko profesiju un nozaru pārstāvjiem ar dažādu sagatavotības līmeni. Valodu kursi pieejami:
● grupās;
● individuāli;
● e vidē, tāpēc varat izvēlēties, kas Jums šķiet atbilstošāk.
Valodu kursi pieejami gan vakara, gan dienas grupās, kā arī sestdienās. Cenas un pieejamos laikus skatieties te!

Valodu kursi ir durvis uz jaunām iespējām, tāpēc nebaidieties tās atvērt un reģistrējieties jau šodien!