Kokteilis
Baudi

Galvenā Sezārijas Evoras “pēctece” Nensija Vieira uzstāsies divos koncertos Latvijā0

Publicitātes foto

Ar diviem koncertiem Latvijā – jau šodien, 12. aprīlī VEF Kultūras pilī un 14. aprīlī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” kopā ar Sezārijas Evoras bijušās grupas mūziķiem uzstāsies Kaboverdes jaunā dīva Nensija Vieira.

Tā bija lieliskā Sezārija Evora, kura izcēla Kaboverdes mūziku starptautiskai uzmanībai, bet tagad ir Nensija Vieira, kuru kritiķi atzinuši par galveno “Baskājainās Dīvas” pēcteci. Viņa ir dalījusi skatuvi ar tādiem leģendāriem Kaboverdes mūzikas izpildītājiem kā Sezāriju Evoru, Bana, Tito Paris, Ildo Lobo un citiem.

Dziedātāja izceļas ar apbrīnojami kontrolētu balsi, kurā dzirdamas bagātīgas dažādu mūzikas stilu ietekmes, apvienojot tradīciju un mūsdienu mūziku. Tomēr galvenokārt Nensija savu daiļradi izvēlējusies veltīt Kaboverdes tradicionālajai mūzikai, kas veidojusies, savijoties dažādiem mūzikas stiliem. Tā ir emocionāla, garīga un vēsturiska Kaboverdes mūzika, kas stāsta par imigrāciju. Šī mūzika ir piepildīta ar ilgām un mīlestību. “Mūsu mūzika stāsta par imigrāciju. Mūsu senči pameta salas, jo zemē valdīja nabadzība un bads, un labākas dzīves meklējumos devās uz Eiropu un Ameriku. Ikkatram kaboverdietim ir vismaz viens radinieks, kas dzīvo citā zemē. Tāpēc mūsu mūzika stāsta par ilgošanos un lielākoties ir melanholiska. Mēs dziedam arī par mīlestību,” atklāj Nensija.

Dziedātājas muzikālais stils ir relaksēts un mazliet atturīgs, to atbalsta īpašu mūzikas instrumentu grupa, ieskaitot Brazīlijas kavakinjo, flautu, perkusiju un portugāļu ģitāru. “Jaunajā albumā būs tikai viena manis sarakstīta dziesma, jo es neesmu komponiste, esmu dziedātāja. Kad izvēlos, kuras dziesmas dziedāšu un ierakstīšu albumā, to vēstījumam ir jābūt viegli izdziedamām. Dažkārt dziesmas ir skumjas, tad es emocijas izdzīvoju līdzīgi, kā to dara aktieri. Sajūtu un izdzīvoju to, ko autors ir vēlējies pateikt, it kā pati būtu to piedzīvojusi. Man tas nav sarežģīti,” stāsta Nensija un atklāj, ar ko viņa pārsteigs Latvijas klausītājus: “Uzstāšos ar dziesmām no jaunā albuma “Manha Florida”. Tāpat dzirdēsiet arī klasiskās Kaboverdes dziesmas un dziesmas no Sezārijas repertuāra, kas ir pazīstamas un iemīļotas visā pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā. Jūs sagaidīsiet melanholiju un arī ballīšu dziesmas, pie kurām ļoti labi varēs dejot. Sastādīt koncerta programmu man ir viegli. Man patīk intīmi koncerti. Man patīk iedomāties, ka savas skaistās dziesmas ar visu sirdi dziedu saviem draugiem. Draugiem, kurus vēl nepazīstu. Latvijā uzstāšos pirmo reizi, taču no iepriekšējās pieredzes, uzstājoties šajā Eiropas daļā, zinu, ka cilvēki ir ļoti jutīgi. Cilvēki uz koncertiem dodas ar atvērtu sirdi un ir draudzīga publika!”

Kad un kur?

  • 12. aprīlī plkst. 19.00 VEF Kultūras pils, Rīga
  • 14. aprīlī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: No EUR 8 līdz 25

Video:LA.lv