Kokteilis
Baudi

Gaidāmi dvēseles stīgu pavēlnieka Aivara Gudrā koncerti0

Publicitātes foto

Vērienīgā koncertā Ādažu Kultūras centrā 6. maijā satiksies savulaik jaudīgāko latviešu pop- un rokmūzikas grupu “Zodiaks”, “Turaidas Roze” un “Sīpoli” dalībnieki, uzsākot ģitārista Aivara Gudrā 60 gadu jubilejas koncertturneju “Dvēseles 6 stīgas”.

Jāsaka, ka klausītāji grupās ierasti vairāk pamana solistus, jo viņi taču ir skatuves priekšā, un tieši viņi pauž vēstījumu no skatuves! Taču grupu “Sīpoli”, “Zodiaks” un “Turaidas Roze” ģitāristu Aivaru Gudro, iespējams, būs ievērojuši daudzi, saklausot viņa virtuozās ģitāras spēli. Par savu it kā otrā plāna lomu uz skatuves mūziķis teic: “Es ļoti labi jūtos arī aiz frontmeņiem, man tas nekad nav sagādājis problēmas. Taču es visos koncertos garantēju savu skaņu, un tie, kas mani pazīst, pateiks, kuros ierakstos spēlēju tieši es. Tas gandarī.”

Speciāli šiem koncertiem apvienojusies lieliska mūziķu komanda: dziedātāji Olga Rajecka, Zane Gudrā, Ieva Sutugova, Uģis Roze un Zigfrīds Muktupāvels, komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns, kā arī vijolnieks Raimonds Ozols, taustiņinstrumentālists Juris Kristons, basģitārists Modris Laizāns, pie sitaminstrumentiem sēdīsies Rūdolfs Dankfelds, bet Andis Klučnieks spēlēs flautu un stabules.

Dziedātāja Olga Rajecka ir pārliecināta: “Aivars ir izcils ģitārists un dvēseles stīgu pavēlnieks! Un es ar lielu prieku un gandarījumu piedalīšos šajos koncertos, lai būtu kopā ar Aivaru, J. Lūsēnu, M. Braunu!”

Aivars kopā ar komponistu J. Lūsēnu studēja konservatorijā. “Viņa ģitāras skanējums tāpat kā īpašas balss tembrs ir atpazīstams un kļuvis par sava veida zīmi. Aivara izcilā ģitārspēle ir devusi spožu un kaislīgu krāsu kopējā skanējumā gan grupās “Sīpoli” un “Turaidas Roze”, un izteikti tas dominē sadarbībā ar komponistu I. Kalniņu,” neslēpj J. Lūsēns.

“Aivaru ilgus gadus pazīstu kā savdabīgas un smalkas skaņas veidotāju, un tembrāli viņš ir ļoti interesants mūziķis,” atzīst komponists M. Brauns, bet par Aivara nokļūšanu grupā “Sīpoli” ar smaidu nosakot: “Viņš vienmēr ir zinājis, kas ir vislabākais! Turklāt Aivars “Sīpolu” laikā tika pie iesaukas “Pāvs” – tas ir īpašs stāsts! – un patiesībā viņš konservatorijas laikā apguvis arī klarnetes spēli…” M. Brauns itin labi zina arī to, kā Aivars ticis pie savas “Gibson” ģitāras, kas allaž izcēlusies ar neatkārtojamu skanējumu.

Aivars neslēpj, ka šajā programmā skanēs pašam vistuvākais: “Uzsvaru liksim uz visu laiku labākajām dziesmām lielisku solistu sniegumā un izcilu instrumentālo mūziku no I. Kalniņa, J. Lūsēna un M. Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades: “Lielais Alberts”, “Elpo”, “Nelaid, māte, bērnus mežā”, “Apvij rokas”, bet fināls no mūzikas kinofilmai “Pūt, vējiņi!”, “Taisnība”, “Tēvu zeme” skaņdarbi.” Jubilārs saka paldies visiem mūziķiem, kas ar lielāko prieku piekrituši piedalīties šajos koncertos. Par to, ka šie koncerti būs īpaši, ir pārliecināts arī to producents Aigars Dinsbergs: “Viņš nerunā un nedzied, taču no savas ģitāras Aivars izvilina tādas skaņas, kas līdzīgas cilvēka balsij!”

“Melotu, ja teiktu, ka visu mūžu esmu gaidījis koncertu par godu savai 60 gadu jubilejai. Īpašu prieku sagādā fakts, ka tieši uz šiem svētkiem iznāk mans un manas meitas Zanes Gudrās soloalbums “Saucēja balss”. Tajā ietvertas mazāk zināmas M. Brauna, J. Lūsēna un I. Kalniņa 80. gadu dziesmas, kurās ieklausoties, arvien var atrast ko dvēselisku un dziļu,” atklāj jubilārs.

Kad un kur?

  • 6. maijā plkst. 18.00 Ādažu kultūras centrā
  • 10. maijā plkst. 19.00 Jelgavas kultūras namā
  • 11. maijā plkst. 19.00 Valmieras kultūras centrā
  • 12. maijā plkst. 19.00 Liepājas OC Rožu zālē
  • 18. maijā plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī Rīgā
  • 19. maijā plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
  • 2. jūnijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: no EUR 10 līdz 22

Video:
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 noderīgas aplikācijas koncertu un festivālu apmeklētājiem
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Vasaras izskaņā Lucavsalā notiks viens no lielākajiem brīvdabas tehnoloģiju festivāliem Eiropā
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latvijā radīts pirmais bezgrēka saldējums: tikpat garšīgs, bet mazāk kaloriju
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
8 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
2 stundas