Kokteilis
Baudi

Gadskārtējās Imantdienas nozīmīgu jubileju zīmē0

Publicitātes foto

Cēsu pils parka estrādē 13. jūlijā gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki “Imantdienas” šogad notiks dzejnieka Vika 80 gadu jubilejas un grupas “Autobuss debesīs” 20. gadskārtas zīmē, piedāvājot īpašu dziesmu programmu un pārsteidzošus sen nedzirdētu skaņdarbu atskaņojumus.

“Imanta Kalniņa un Vika sadarbība ir bijusi ļoti radoša un ražīga daudzu gadu desmitu garumā, tāpēc izvēle bija jāveic no ļoti plaša repertuāra,” par dziesmu izvēli koncertam stāsta viens no pasākuma organizētājiem Kārlis Auzāns un atklāj: “Grupai “Autobuss debesīs” šajā procesā palīdzēja mūsu pašu vēsture – grupas pirmais ieraksts “Viņa pastarā diena”, kas ir ar Vika vārdiem, bet pirms vairākiem gadiem kopā ar Ditu Lūriņu tapa rokoperas “Ei, jūs tur!” atjaunots iestudējums. Likumsakarīgi, ka jubilejas gadā arī mēs vēlamies atskatīties uz paveikto, tāpēc lēmām, ka koncertā ir jāskan daļai no šiem skaņdarbiem. Protams, skanēs arī pašas populārākās Imanta Kalniņa dziesmas ar Vika vārdiem. Vika daiļrades motīvs caurvīs arī “Imantdienu” koncerta pirmo daļu grupas “Turaidas Roze” programmā. To veidoja un skaņdarbus izvēlējās pats mūzikas autors – Imants Kalniņš.”

Imantdienu pirmajā daļā tradicionāli muzicēs Imanta Kalniņa mūzikas grupa “Turaidas Roze” kopā ar solistiem Olgu Rajecku, Uģi Rozi un Zani Gudro. Savukārt pilnīgi atšķirīga noskaņa gaidāma koncerta otrajā daļā, kurā komponista dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā atskaņos muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”. Pēdējo gadu gaitā grupas pieeja komponista daiļradei, skanējums un aizrautīgais izpildījums ir guvis plašu klausītāju atsaucību.

Saistītie raksti

Koncerta trešajā daļā, svinot “Autobusa debesīs” 20 gadu jubileju, pēc ilgāka pārtraukuma varēs dzirdēt pašu pirmo grupas pro­grammu “Viņa pastarā diena”, kurā visu dziesmu pamatā izmantoti Vika vārdi. Tāpat “Autobuss debesīs” atskaņos daudzas no pašām iecienītākajām Imanta Kalniņa dziesmām. “Katrās Imantdienās ir kāds īpašs brīdis un pārsteigums. Arī šoreiz. Tie noteikti būs skaņdarbi, kas daļai publikas ir ļoti iemīļoti un nozīmīgi, bet koncertos tiek atskaņoti reti. Koncerta pirmajā daļā skanēs sen nedzirdētās dziesmas no Imanta Kalniņa daiļrades sākuma posma – “Astoņkājis”, “Haizivs songs”. Līdztekus būs iespēja dzirdēt savulaik tik zīmīgo “Balādi par viņu un viņu”. Grupa “Autobuss debesīs” pārsteigs ar vairākām dziesmām no grupas pirmsākumu laika. Īpaša solās būt Ditas Lūriņas atgriešanās Imantdienās ar vairākiem izjustiem duetiem kopā ar Martu Kristiānu Kalniņu un fragmentiem no rokoperas “Ei, jūs tur!”,” tā programmu raksturo Kārlis.

Arī šogad koncerta noslēgumā būs neiztrūkstošā sadziedāšanās ar skatītājiem pils parkā.

Kad un kur?

  • 13. jūlijā plkst. 20.00 Cēsu pils parka estrādē
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 16–32
LA.lv