Kokteilis
Baudi

Gadsimta laupīšana sieviešu gaumē filmā “Oušenas 8”0

Publicitātes foto

Kā jau tas bija gaidāms, ar teicamiem kases panākumiem kinoteātros startējušas “Oušenas 8” – vērienīga kriminālkomēdija, kur galvenās lomas atveido Holivudas zvaigznes un kas turpina izkopt žanru, ko par komerciāli veiksmīgu atkal padarīja Stīvens Soderbergs ar “Oušena” triloģiju. Šīs filmas kopā līmē fakts, ka Sandras Bulokas atveidotā Debija ir Džordža Klūnija varoņa Denija māsa.

Un ne jau vienkārši māsa, bet to pašu asiņu, kas alkst adrenalīna un laupīšanas, jo tas ir Oušenu ģimeni vienojošs faktors. Pēc pieciem gadiem astoņiem mēnešiem un 12 dienām iznākusi no cietuma, kur Debija, viņasprāt, izdomājusi nevainojamu plānu Ņujorkas “Met Gala” aplaupīšanai, viņa runā ar savu lielo brāli, ja vien, protams, tas vispār iespējams ar mirušajiem. Uz piemiņas plāksnes iegravēts, ka 2018. gadā Denija Oušena dzīves ceļš aprāvies, nepaskaidrojot, kāpēc tā, tāpēc nu laiks mirdzēt Debijas izdomai. Un tā arī notiek, vēl septiņu dāmu sabiedrībā mēģinot piesavināties 150 miljonu vērtu rotaslietu, ko “Cartier”, baidoties no nolaupīšanas, no savām rokām nav izlaidis pusgadsimtu.

Pirmais, ko Debija dara, tikusi brīvībā, – sazinās ar seno cīņubiedri Lū, un, pateicoties abu kontaktiem, pamazām top visa laupītāju kompānija. Juveliere Amita, kabatzagle Konstance, šķietami rātna mājsaimniece ar zagtu mantu pilnu garāžu Temija, hakere Devītniece un vēl tērpu māksliniece Roza, kuras karjerā iestājusies trekna melna līnija. Pierunājot superslaveno aktrisi Dafni Klūgeri uz “Met Gala” balli tērpies Rozas dizainētā apģērbā, kas izceltu “Cartier” unikalitāti, viņas nolēmušas veikt gadsimta laupīšanu, un liela loma tajā ir gan Klodam Bekeram, vīrietim no Debijas pagātnes, gan Džonam Freizeram, izmeklētājam, kurš specializējies dažādās ar apdrošināšanu saistītās krāpniecībās, gan arī “Vogue” sejai Annai Vintūrai.

Ironizējot par šovbiznesa vidi un sieviešu pārspēku, “oušenas” ne vien piepilda savu mērķi, bet izdara to ar pamatīgu uzviju, kaunā atstājot daudzus, taču vieglums, ar kādu Gerijs Ross risina šo laupīšanu, šķiet, pārāk vienkāršots. Iespējams, tas tāpēc, ka Holivudā, par spīti visiem pūliņiem pierādīt pretējo, vēl joprojām uzskata, ka pār pasauli vīrieši valda, un tas, kā Džordžs Klūnijs, Breds Pits, Mets Deimons & Co laupīja oriģinālfilmās (uz ekrāniem tās iznāca no 2001. līdz 2007. gadam), triloģijas svaram liek nosvērties pārliecinoši, taču, piemēram, “Oušenas 8” ieņēmumi ir negaidīti. Proti, jau pirmajā nedēļas nogalē “Oušenas 8” kļuvušas par franšīzes rekordistēm, no 70 miljonu budžeta jau atpelnot 54,7, un tajā savu roku pielikusi gan milzīgā publicitātes kampaņa, gan jau pieminētās cīņas starp vīriešiem un sievietēm.

Atbilstoši aksesuāri (vide, situācija, apģērbi, rotas, krietni pārspīlēts grims) un epizodisko lomu atveidotājas (Marija Šarapova, Kima Kardašjana, Keitija Holmsa, Serēna Viljamsa, Džidži Hadida u. c.) rotā šo filmu, ko uzņēmis jau četriem “Oskariem” nominēts scenārists un režisors Gerijs Ross, pārņemdams stafeti no Stīvena Soderberga un – galu galā – attīstīdams franšīzi, kuras saknes ieaugušas “The Rat Pack” mitoloģijā un Frenka Sinatras, Dīna Mārtina, Pītera Loforda un citu personībās. Glamūrs, spožums un viegla nerrošanās – īsti vasarīga izklaide, taču nekas vairāk.

“Oušenas 8″/”Ocean’s 8”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Gerijs Ross
  • Lomās: Sandra Buloka, Keita Blānšeta, Sāra Polsone, Mindija Kalinga, Rianna, Helēna Bonema Kārtere, Awkwafina, Anne Heteveja, Ričards Armiteidžs, Džeimss Kordens
  • No 15. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino” un visā Latvijā

Filmas treileris:

LA.lv