Kokteilis
Stilo

FOTO: skaties, kā villā Corylus notika grāmatas STILS prezentācija0

Publicitātes foto

Šī gada 12. septembrī Mežaparka Rezidencēs, Villā Corylus, norisinājās stila ekspertu Gunas Leiškalnes-Rokas un Denisa Ševeļova kopīgi sarakstītās un izveidotās grāmatas STILS prezentācija, vienuviet pulcējot Latvijas modes pazinējus un mīļotājus krāšņā un izsmalcinātā grāmatas atklāšanas pasākumā.

Foto: V. Anisko/ S. Lukjanska

Elegantā pasākuma atmosfēru baudīja un grāmatas autorus atbalstīja Valsts pirmā lēdija Iveta Vējone, uzņēmējs Oļegs Fiļs, ekspremjers un uzņēmējs Māris Gailis, AS Signet Bank padomes priekšsēdētāja vietniece Irīna Pīgozne, tirdzniecības kompleksa Spice direktore Iveta Lāce, filozofs un žurnāla Rīgas Laiks izdevējs Arnis Rītups, aktrise Agnese Zeltiņa, zīmola M-Couture dizainere Jūlija Malahova, izdevniecības Rīgas Viļņi valdes priekšsēdētāja Aija Šmidre, žurnāla Pastaiga galvenā redaktore Inita Saulīte-Zandere, TV personība, dzīvesstila un modes eksperte Maija Silova, dziedātājs un pasākumu vadītājs Markus Riva, kā arī citi modes un labas literatūras cienītāji.

Prezentācijas laikā par viesu ēdienkarti rūpējās Valtera restorāns, kas piedāvā izmeklētus ēdienus no Latvijas produktiem, bet meistarklasi nodrošināja  prestižās Michelin zvaigznes saņēmējs, šefpavārs Artūrs Taškāns.

Pasākuma gaitā viesi priecājās par eleganto Villas Corylus dizainu un vidi, nodevās saviesīgām sarunām, baudīja gardos ēdienus, izmeklēto Veuve Clicquot šampanieti, fotografējās pie īpašas, stilīga un grezna dizaina foto sienas, kā arī steidza izmantot iespēju iegādāties grāmatu STILS  un saņemt autogrāfus no grāmatas autoriem.

Īpašs pārsteiguma mirklis pasākumā bija hiphopa mūzikas izpildītāja Ozola uzstāšanās, kurš patiesi sajūsmināja publiku, izpildot savu jaunāko hitu STILS, tā enerģiskā būtība un aktualitāte lieliski sasaucās ar grāmatu STILS, kas uzskatāma par karstāko rudens jaunumu Latvijas grāmatveikalos.

Foto: V. Anisko/ S. Lukjanska

“Ideja par šo grāmatu radās jau sen. Neskaitāmie jautājumi no daudziem cilvēkiem par to, kāds apģērbs ir piemērots vienā vai otrā dzīves situācijā, lika domāt, ka pieprasījums pēc šādas lasāmvielas ir nobriedis,” stāsta Guna Leiškalne-Roka, “uzreiz bija skaidrs, ka nav iespējams runāt par stila un etiķetes noteikumiem, neņemot vērā vietējās situācijas specifiku. Jo tikai dažu gadu desmitu laikā mums kā sabiedrībai šīs lietas ir atkal kļuvušas aktuālas. Tādēļ šķita svarīgi vispirms uztvert un aprakstīt kontekstu jeb vietējo stila un modes ainu. Strādājot pie grāmatas, mēs devām priekšroku nedaudz ironiskai intonācijai, lai beidzot par dzīvesstilu un modi runātu bez liekas glaimošanas sev, sentimentalitātes un ucināšanās. Atbilstošs apģērbs nav izrādīšanās, kā to Latvijā bieži uztver, – tā ir elementāra pieklājība. Tāpēc priecājos, ka esam ne vien izdevuši augstas kvalitātes grāmatu STILS, kas neatpaliek no starptautiskiem analogiem, bet arī par to, ka mums ir izdevies organizēt Latvijā nebijuša mēroga prezentācijas pasākumu.

Deniss Ševeļovs atklāj: “Mēs ar Gunu žurnālu lapās esam komentējuši gandrīz visu Latvijas prominenču ārējo tēlu un to atbilstību pasākumiem.

Pilnīgi noteikti esam ietekmējuši valsts galveno amatpersonu ģērbšanās manieri.

Gatavojot grāmatu, apskatījām 10 000 bilžu ar pazīstamiem cilvēkiem un secinājām, ka mūsu sabiedrībai ir kur attīstīties. Mūsu pieredze rezumējās tāda dress code aprakstā, kas ir atbilstošs tieši mūsdienu Latvijai.”

Par grāmatu STILS

Grāmata STILS stāsta par modes un stila nezūdošajām vērtībām un izsmalcināti ironiskiem triepieniem ieskicē Latvijas modes ainavu – tās tendences, spilgtākos virzienus, to pārstāvjus. Netiek taupīta ne sulīga valoda, ne asprātīgi vērtējumi. Te atradīsiet ne tikai vietējo slavenību ģērbšanās stila iztirzājumu, bet arī rekomendācijas savas ikdienas garderobes veidošanai, etiķetes priekšrakstus, zīmolu ieteikumus un daudz ko citu, kā arī vērtīgus padomus, ko sniedz Irīna Pīgozne, Aija Šmidre, Linda Leen, Andrejs Žagars, Mārīte Kola, Jūlija Malahova, Olga Kolotova, Elita Patmalniece un citi.

STILS ir piemērots gan lasīšanai vienatnē, kad gribas revidēt savu garderobi, gan apspriešanai draugu pulkā viesībās – grāmatas vizuālais noformējums ir atbilstošs “kafijas galdiņa grāmatas” statusam.

Foto:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: TV šova dalībnieks Vitālijs “iespiests stūrī” atzīstas vēl lielākos melos līgaviņām – patiesībā viņš nemaz nav brīvs vīrietis!
5 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 4 zodiaka zīmju pārstāvji, kuros vienlaicīgi mīt divas personības
19 stundas
AG
Alise Grieze
Kokteilis
Tavs un mīļotā dzimšanas datums norāda: cik saderīgs pāris jūs esat un kāda būs jūsu nākotne
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība dod zaļo gaismu teritoriālās reformas turpināšanai
18 minūtes
LE
LETA
Dabā
Arī tuvākajā diennaktī vietām gaidāms stiprs lietus un krusa
29 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polijā atceras PSRS agresiju
25 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Ukrainā nodedzināta Nacionālās bankas eksprezidentes māja
17 minūtes