Šīs nedēļas vidū grupas U2 līderis BONO pēc tikšanās ar pāvestu Francisku, atzīst, ka Romas pāvesta sejā bija manāmas sāpes un ciešanas par seksuālo un vardarbības rakstura noziegumiem Īrijā.

BONO ieradās Vatikānā, lai atbalstītu pāvesta labdarības projektu ideju “Scholas Occurrentes”. Tā ir pāvesta Franciska veidota organizācija, kas sadarbojas ar skolām un citām izglītības iestādēm, lai atjaunotu izglītības pamatus un standartus, cenšoties īstenot rasu un dzimumu vienlīdzīgu attieksmi pret bērniem un jauniešiem skolās, kā arī nodrošinot visiem vienu un kvalitatīvu izglītību Tā ir starptautiska organizācija, kurā tiek veicināta dažādu kultūru integrācija un jaunieši spēj socializēties caur tehnoloģijām, mākslu un sportu.

Pēc konferences oficiālās daļas, U2 līderis BONO vērsās pie pāvesta, lai apspriestu situāciju Īrijas baznīcās.

BONO stāstījis par saviem novērojumiem, ka baznīca cenšas vairāk rūpēties par vardarbības skartajiem upuriem, tā vietā, lai palīdzētu tiem, kas veic šos vardarbības noziegumus.

“Es redzēju sāpes pāvesta sejā, viņš pauda man atbalstu un līdzjūtību šajā jautājumu. Viņš tiešām ir gaišs un patiess cilvēks,” teicis BONO. Viņš arī nosaucis pāvestu Francisku par neparastu cilvēku, kas spēj stāties pretī un nest labestību laikos, kad visā pasaulē baznīcas tiek iesaistītas dažnedažādos seksa un vardarbības noziegumos.

Mūziķis arī piebildis, ka kopā ar Pāvestu Francisku esot apsprieduši politiskos un ekonomiskos jautājumus. Piemēram, tirdzniecības nākotni un ilgtspējības attīstības iespējas ražošanā.

Foto:

Video: