Pirmās adventes, 3. decembra, vakarā TV3 tiešraidē norisinājās dziedošo talantu šova “X Faktors” fināls. Par Latvijas pirmā “X Faktora” uzvarētāju kļuva Arturs Gruzdiņš. Otrajā vietā ierindojās Līga Rīdere, bet trešajā vietā palika Adriana Miglāne.

Ceļš par uzvaru ”X Faktora” pirmajā sezonā sākās maijā, un to uzsāka 1089 dalībnieki, no kuriem par skatītāju simpātijām finālā sacentās vien trīs.

Fināla koncertu atklāja skatītāju favorīts rūjienietis Arturs Gruzdiņš ar grupas ”Prāta vētra” dziesmu ”Četri krasti”, kas, kā akcentēja viņa mentore Aija Auškāpa, bijis pagrieziena punkts arī pašas grupas daiļradē. Lai pienācīgi sagatavotos priekšnesumam, Arturu konsultēja Renārs Kaupers.

17 gadus vecā Adriana Miglāne no Bauskas kā pirmo fināla dziesmu izpildīja Keitijas Perijas “Fireworks”.

Cēsinieces Līgas Rīderes pirmā dziesma bija “Vēstule” no Igo repertuāra. Latviešu rokmūzika vislabākajā izpausmē, priekšnesumu slavēja Reinis Sējāns.

Fināla otrajā kārtā jaunie izpildītāji uzstājās kopā ar Latvijā mīlētiem mūziķiem: Arturs kopā ar Donu jeb Artūru Šingireju izpildīja “Pāriet bailes”, Adriana ar Ralfu Eilandu dziedāja Igo “Naktsvārdus” un Līga ar Intaru Busuli – Robija Viljamsa un Kailijas Minogas “Kids”.

Skatītāji balsojumā lēma, ka pēc šīs kārtas no tālākas cīņas izstājās Adriana Miglāne.

Superfinālā Arturs izpildīja “Bon Jovi” dziesmu “Always”, pēc kuras Sējāns un Auškāpa paziņoja, ka Latvijas mūzikas industrija pelnījusi, ka uzvaru šovā gūst Arturs.

Līga kā pēdējo “X Faktora” dziesmu bija izvēlējusies Dženisas Džoplinas “Piece Of My Heart”, kas, pēc žūrijas domām, bija viens no viņas pārliecinošākajiem numuriem.

Finālā šova fani varēja izdzīvot ne tikai pretendentu priekšnesumus, bet arī piecu viesmākslinieku uzstāšanos. Uz
”X Faktora” skatuves uzstājās grupas ”Ewert and the Two Dragons”, Intars Busulis un ”Abonementa orķestris”, ”Instrumenti”, Dons un Mančestras duets ”Hurts”.

Arī fināla svētdienā balvu – 200 eiro – sava talanta attīstībai ieguva Arturs.

Par Latvijas pirmā “X Faktora” uzvarētāju, iegūstot 10 000 eiro un līgumu ar ierakstu kompāniju “Sony Music”, kļuva Arturs Gruzdiņš, otrajā vietā atstājot Līgu Rīderi.

Līdz ar Latvijas “X Faktora” pirmā uzvarētāja paziņošanu sākusies pieteikšanās šova otrajai sezonai, bet pirmās sezonas dalībnieki, veidotāji un atbalstītāji vēl atzīmēja tā noslēgumu ar jestru ballīti.

Vai esi apmierināts ar šova iznākumu?

Jā!
Nē!