Šonedēļ, virs Rīgas jumtiem “Herbārijā”, notika ģitārista Ginta Smukā pirmā solo albuma “Flourish” prezentācija, kurā izskanēja dziesmas no pirmā solo albuma. Tajā ir iekļautas 11 oriģinālkompozīcijas un aranžējums Imanta Kalniņa dziesmai “Apvij rokas” (Turaidas roze), kā arī  skaņdarbs “Campfire Stories”, kas  tapis sadarbībā ar ģitāristu  Kasparu Zemīti, “Afternoon Coffee” ar Rihardu Lībieti un “Ceļos” ar Kristīni Prauliņu un Abra. Albums ir pieejams digitālajos mūzikas straumēšanas servisos, kā arī lielākajos mūzikas veikalos Latvijā.

“Albums nosaukts pēc skaņdarba “Flourish”, kas tulkojumā nozīmē plaukt. Manā redzējumā, plaukt savā arodā ir tik pat dabisks process kā ziedoša ceļmalas pienene pavasarī. Tas var notikt ar jebkuru, ja vien izvēlās apzināti attīstīties. Tāpēc šis albums nes tieši šādu vēstījumu, ka jāatzīst mūsos šī arhitekta prasme, kas dod mums iespējas izpausties. Skaņdarba “Flourish”  tapšanas brīdī bija skaidrs, ka ar šo dziesmu jāsāk ziedēt – dalīties ar gadiem ilgi krāto dziesmu bibliotēku. Līdz skaņdarba tapšanas brīdim man bija process ar sava veida iekšējās “Gaismas Pils” būvēšanu. Mēs katrs varam būt sava aroda arhitekti, un mans pirmais albums atspoguļo mirkli, kad man jāver durvis vaļā un jāaicina tuvākos uz “sālsmaizi”, Gints atklāj albuma tapšanas nianses.

Ģitārists Kaspars Zemītis stāsta par muzikālo satikšanos mūzikā ar Gintu Smuko: “Gints Smukais noteikti ir viens no spilgtākajiem jaunajiem ģitāristiem, kas darbojas akustiskās ģitāras lauciņā.  Albums “Flourish” būs saldais ēdiens augstvērtīgas perkusīvās ģitārspēles cienītājiem, savukārt dziesma ar Kristīni Prauliņu varētu kļūt par radio hītu. Šo talantīgo mūziķi raksturo lieliska instrumenta pārvaldīšana un laba skaņa.”

Visas albumā iekļautie skaņdarbi ir oriģinālkompozīcijas, kuru pamatā ir jūtamas ietekmes no pasaules mūzikas, klasiskās mūzikas, funk mūzikas un akustiskās ģitāras pirkstu stila mūzikas. Būtiskākie iedvesmas avoti ir ģitāristi Andy McKee, Kaki King, Don Ross, Trevor Gordon Hall u.c.

Foto:

Video: