Kokteilis
Baudi

FOTO: Spoži nosvinēta “Lielā dzintara” trešā jubileja0

Sestdien, 27. oktobrī, krāšņi nosvinēta Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” trešā dzimšanas diena. Par godu jubilejai savas pasaules koncerttūres ietvaros “Lielajā dzintarā” uzstājās laikmetīgās mūzikas kulta apvienība  “Bang on a Can All-Stars” no Ņujorkas.

“Šovakar uz skatuves kāps sešu mūziķu apvienība, kura, kā skaidro muzikologi, ieguvusi kulta grupas statusu, pateicoties savām spējām brīvi un droši šķērsot dažādu žanru robežas, klejojot starp azartisku džeza brīvību un pārbaudītām klasiskās mūzikas vērtībām. Hipnotisku minimālismu un tautas mūzikas nesamākslotību. Rokmūzikas tiešumu un nekad nenogurstošu vēlmi eksperimentēt. Es to saucu par radošo brīvību!” – koncerta atklāšanas uzrunā par “Bang on a Can All-Stars” saka “Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Dibināta 1987. gadā, apvienība visā pasaulē ir pazīstama ar īpaši dinamiskiem koncertiem un mūsdienu mūzikas inovatīvākajiem ierakstiem. Sava īpašā rokraksta dēļ grupa tiek dēvēta par vienu no ietekmīgākajiem laikmetīgās mūzikas vēstnešiem pasaulē. Latvijā “Bang on a Can All-Stars” jau reiz koncertēja – 2012. gada festivālā “Arēna”, kļūstot par vienu no spilgtākajiem notikumiem visā festivāla vēsturē.

Liepājā apvienība uzstājās ar grandiozu multimediju projektu “Field Recordings”, kuram savus jaundarbus veltījuši 18 komponisti no visas pasaules. Balansējot starp mūziku un skaņu mākslu, “Field Recordings” apvieno mūziku, filmu, skaņas un dažādus audiovizuālos darbus.

Pirms koncerta klausītājiem bija iespēja tikties ar ansambļa izpilddirektoru Keniju Savelsonu, muzikoloģi, Latvijas Radio “Klasika” raidījumu vadītāju Signi Dzenīti un mūzikas vēsturnieku, docētāju Borisu Avramecu, lai piedalītos sarunā par laikmetīgo mūziku, jauno mūzikas tradīciju Amerikas Savienotajās valstīs, kā arī gaidāmo ansambļa “Bang on a Can All-Stars” koncerta programmu.

Foto:

LA.lv