Kokteilis
Apbrīno

FOTO: slavenības un fani pulcējas kulta seriāla “Troņu spēle” pirmizrādē0

Publicitātes foto

Ziema ir klāt! Šāds paziņojums aprīļa saules staros var izsaukt smaidu daudzu sejās, taču HBO seriāla Troņu spēle (Game of Thrones) īstenie fani zina, par ko ir runa. Nule kā pirmizrādi piedzīvojusi episkā seriāla noslēdzošās sezonas pirmā sērija, ko īpašā LMT Mājas viedtelevīzijas rīkotā seansā bija iespējams noskatīties kinoteātrī Kino Citadele šonedēļ. Pirmizrādi apmeklēja vairākas pašmāju slavenības, un starp aizrautīgākajiem seriāla faniem varēja sastapt gan mūziķus, gan aktierus un pat pa kādam politiķim.

“HBO seriāls Troņu spēle ir unikāls populārās kultūras fenomens, kas spējis aizraut visu vecumu pārstāvjus, neatkarīgi no viņu ikdienas nodarbošanās. Ja pirms vairākiem gadiem fantāzija un fantastika bija specifisks žanrs, kas šķita pievilcīgs nelielai auditorijas daļai, tad šodien, pateicoties HBO vērienam un spējai pierunāt par “amerikāņu Tolkīnu” dēvēto rakstnieku Džordžu R.R. Mārtinu dot atļauju pamatīgā eposa Troņu spēle ekranizācijai, tas ir kļuvis par neatņemamu kultūras sastāvdaļu. Nenoliedzami, auditoriju Troņu spēle piesaista ne tikai ar vērienīgajiem skatiem un specefektiem, bet arī saturu, kurā tiek kombinēti politikas, fantāzijas, erotikas un cīņu elementi. LMT Mājas viedtelevīzijā iespējams noskatīties pilnīgi visas līdz šim uzņemtās seriāla sērijas, kā arī speciālizlaidumus par atsevišķiem personāžiem un dzimtām, kurās redzēsiet unikālas intervijas ar aktieriem,” atklāj LMT Mājas viedtelevīzijas satura eksperte Anna Rozenvalde.

Viesu vidū bija manāmas vairākas slavenības – modes blogere Agnese Kleina, politiķis Hosams Abu Meri ar līgavu, LTV Rīta Panorāmas vadītāju Lindu Krūmiņu, aktieris Rihards Lepers, grupas Carnival Youth pārstāvji, mūziķis Juris Kaukulis, aktieris Kristians Kareļins, tehnoloģiju blogeris Kristaps Skutelis un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

Pēc seansa apmeklētāji dalījās savos pārdzīvojumus par redzēto – gandrīz stundu garajā epizodē bija vairākas ainas, kas raisījušas visdažādākās emocijas. Kā atzina LTV personība Linda Krūmiņa, bijušas gan ainas, kas šķitušas skaistas un vērienīgas, gan arī vienkārši šausmīgas. “Man viss patika, visi ilgi gaidītie varoņi un emocijas, turklāt pirmo reizi redzēju seriālu uz lielā ekrāna. Mēs varētu katru pirmdienu nākt uz lielā ekrāna skatīties jaunās sērijas,” smejot teica Linda.

Grupas Dzelzs Vilks līderis Juris Kaukulis seriālam uzmanīgi seko jau kopš pirmās sērijas, un viņš pamanījis, ka seriāls kļūstot romantiskāks – mazāk esot seksa un asiņu, taču ainas kļūstot arvien iespaidīgākas un krāšņākas. “Fantastiska filma, es domāju, ka tā pārdzīvos mūs – arī pēc kāda laika cilvēki skatīsies Troņu spēli, un, lai arī specefekti tad jau šķitīs smieklīgi, vairāk skatīsies cilvēku attiecības un viņu neprognozējamību,” savās pārdomās dalījās Juris, atklājot, ka viņš šobrīd visvairāk gaida, kad nožmiegs Džonu Snovu.

Režisors, filmas Baltu ciltis autors Lauris Ābele pēc seansa atzina, ka visvairāk viņu saista filmas veidotāju nešpetnums. “Varoņiem derīguma termiņš var izbeigties pietiekami ātri, man šķiet, ka pēdējā sezonā varētu būt tas eksperiments, ka mēs kaut ko iemīļojam, bet varonis pēkšņi dodas projām, kas mūs pārsteidz un rada emocijas,” prognozēja Lauris.

Seriāla Troņu spēle astotā sezona jau skatāma LMT Mājas viedtelevīzijā. Seriāla noslēdzošā sezona epizožu skaita ziņā būs pati īsākā – tikai sešas sērijas – , taču to garums būtiski atšķirsies no iepriekšējām, un divas pēdējās epizodes būs pat 80 minūšu garas.

Seriāla pēdējā epizode tiks pārraidīta 20.maijā, taču tas vēl nav iemesls atvadīties no iemīļotajiem varoņiem. Jau 27.maijā, nedēļu pēc seriāla pēdējās epizodes publiskošanas, pie skatītājiem nonāks dokumentālā filma Troņu spēle: Pēdējā sardze/ Game of Thrones: The Last Watch.

Seriāla "Troņu spēle" pirmizrāde Latvijā
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
6 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
Gluži kā burves: TOP 5 zodiaka zīmju pārstāves, kas ir vislieliskākās saimnieces
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Ciklona ietekmē trešdien dažviet iespējams ļoti stiprs lietus
4 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
“Sibīrijas Krusti” no Skotijas atceļo uz Sunāksti
23 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atsavinās trīs Sprūdam un viņa ģimenei piederošos zemesgabalus Skanstē
1 stunda