Otrdien Siguldā “Jāņa Rozes grāmatnīcā” draudzīgā un ģimeniskā noskaņā tika atvērta mūzikas žurnālista Kaspara Zaviļeiska grāmata “ParaPops jeb rozā brilles Siguldā”. Tas ir literārs, autobiogrāfisks garstāsts par deviņdesmitajiem gadiem un radiostaciju gleznainajā Latvijas mazpilsētā. Par laiku un vietu, kurā bija iespējams daudz kas mūsdienās pat neiedomājams.

“Radio Sigulda” tika dibināts 1991. gadā un bija pirmais privātais komercradio Latvijā. Mūsdienās tas turpina darbību kā “Radio 7”.

Grāmatu izdevusi izdevniecība “Latvijas Mediji” un atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Nostalģiskajā un kultūrvēsturiski vērtīgajā garstāstā vienkāršā valodā vēstīts par īsta melomāna jaunību neparastajos un dullajos deviņdesmitajos gados, kad bija sabrukusi Padomju Savienība, bet Latvija vēl nebija iestājusies Eiropas Savienībā. Tas ir laiks, kas sakrita ar Kaspara Zaviļeiska tīņa gadiem un viņš to izmantoja, lai ar pilnu krūti mestos radio un ballīšu dīdžeja profesiju piedāvātajās peripetijās, kas mūsdienās nepilngadīgajiem vairs nebūt nebūtu tik vienkārši izdarāms. Tie gluži vienkārši bija citādāki laiki.

Šis garstāsts noteikti uzvēdīs nostalģiskas atmiņas tā laika jauniešiem un ļaus uzzināt daudzas jaunas nianses par salīdzinoši neseno pagātni tagadējiem jauniešiem. Atliek uzvilkt rozā brilles un mesties aizraujoši ātri izlasāmajā literārajā atskatā uz savdabīgo laiku romantiskajā Siguldā.

Neordināro dizainu un ilustrācijas garstāstam veidojusi Nīderlandē dzīvojoša latviešu māksliniece Asnate Bočkis, izmantojot bijušā “Radio Sigulda” direktora Aivara Pluča Siguldas ainavu fotogrāfijas, kā arī ieskanējumus no Kaspara Zaviļeiska tīņa gadu melomānkladēm.

Grāmatu var iegādāties šeit.