Kokteilis
Baudi

FOTO: Romas dārza slepenā nakts Liepājas pazemē0

Foto: Andris Kristabans

Nedēļas nogalē Liepājā pirmo reizi norisinājās Romas dārza slepenās nakts pasākums “Roma Secret Night”. Tā laikā viesiem bija iespēja ielūkoties pilsētas pazemes ejās, apskatot nozīmīgus Latvijas mākslas šedevrus un mūsdienīgi provokatīvu performanci, kuras laikā tapa mākslas darbs izsolei. Vasarīgo notikumu baudīja uzņēmēji, sportisti un kultūras jomas pārstāvji no visas Latvijas.

Romas dārza galerijā bija iespēja apskatīt aktuālo izstādi ar Kārļa Dobrāja gleznu personālizstādi “Gaismēnas” un Unas Lekuzes – “Spēle”, kā arī gleznu izstādi “Ne-zūdošā Liepāja”, ko rīko mākslinieku biedrība “Mākslas kolēģi”. Vakara kulminācija bija neparasta performance ar viesu iesaisti – tās laikā puskaila sieviete ar ķermeni gleznoja uz kanvas.  Gala rezultāts tika izsolīts vairāksolīšanā, un līdzekļi ziedoti labdarībai.

Pasākuma viese, interjera arhitekte Evija Ķirsone stāsta: “Romas dārza pasākumā bija lieliska iespēja nokāpt pagraba galerijā un apskatīt ārkārtīgi labu mākslas darbu kolekciju. Jutos aizkustināta, redzot Valda Buša sulīgās ainavas un citus tiešām atzītu gleznotāju darbus.”

“Ļoti sirsnīga uzņemšana un pārdomātas detaļas. Uzmanību piesaistīja nakts performance pagrabā, kur, klīstot pa gaiteņu labirintiem, nokļūsti tumšā telpā, piepildītā ar dūmiem un mūziku, tās pavadījumā puskaila sieviete ar savu ķermeni, kas klāts ar krāsām, radīja gleznu. Oriģināli!” atzīst TV seja Ieva Lase.

Pasākuma laikā viesi baudīja šampānieti, kā arī iemūžināja dzirkstošos mirkļus Roma Secret Garden fotostudijā. Slepenās nakts programma turpinājās Liepājas pludmales bārā Summer Seven. Kā atzīst pasākuma vadītāja Lelde Ceriņa (bijusī Lietaviete): “Patiess prieks, ka Liepājā ir tik uzņēmīgi cilvēki, kuri sagādā svētkus sev un citiem. Zvaigžņotā vakarā, pilsētas centrā baudīt šampānieti un mākslu ir lielisks veids, kā pavadīt vasaras nakti.” Par labu garastāvokli un mūziku rūpējās liepājnieks DJ Spinga (Jānis Spinga), kurš notikumu vērtē kā pierādījumu, ka Liepāja var, grib un māk baudīt dzīvi – viesi vēlējās palikt vēl ilgāk un novērtēja katru sagādāto pārsteigumu.

Pasākuma idejas autore, uzņēmēja, tērpu salona “Mana Kleita” īpašniece Linda Burlova stāsta, ka Romas dārzs ir unikāla vieta ar vēsturisku nozīmi pašā pilsētas centrā . “Šis ir viens no Liepājas skaistākajiem pagalmiem ar maģisku noskaņu, kas rada izjūtu, ka pārkāpta kāda laika līnija. Šī vieta un vide mani iedvesmo uz drosmīgām idejām. Romas dārzā apvienojas visi elementi, lai sāktu jauna līmeņa pasākuma tradīcijas,” saka Linda.

Organizators Ritvars Embrekts papildina: “Vasaras izskaņā vēlējamies sarīkot liepājniekiem un pilsētas viesiem īpašus svētkus, atklājot Liepāju jaunā gaismā. Mūsu pilsēta ir lieliska vieta izsmalcinātiem un drosmīgiem notikumiem, un šī brīnišķīgā nakts ir tikai sākums jaunām un spožām sadarbībām nākotnē, kas atnesīs ne vienu vien pārsteigumu un atmiņu vērtu mirkli.”

LA.lv