Princis Harijs pagājušās nedēļas izskaņā, Endeavour Fund balvu pasniegšanas ceremonijā atklājis, ka bērna gaidīšana un nākšana pasaulē ir līdz šim vissvarīgākais un gaidītākais notikums viņa dzīvē. Kopā ar sievu Meganu Mārklu, kura bija tērpusies elegantā, iecienītā zīmola Givenchy kleitā, princis Harijs pavadīja vakaru kopā ar tuvākajiem draugiem un kara veterāniem no dienesta laikiem.

Endeavour Fund ir labdarības organizācija, kas palīdz karavīriem un viņu ģimenēm, kas cietuši kara apstākļos. Savukārt Endeavour Fund balvu pasniegšanas ceremonijā tiek godināti tie, kad palīdzējuši atkopties militāros apstākļos ievainotām, sakropļotām un emocionāli traumētām militārpersonām. Turklāt, šajā pasākumā kādam draugam Harijs atklājis, ka šis ir īstais brīdis izcelt stāstus, kas patiešām ir nozīmīgi.

Laikā, kad Saseksas hercogiene jau atkal bija saņēmusi milzu kritiku no britu tabloīdu puses, turklāt, šoreiz par to, ka viņas un Harija draugi publiski aizstāvot pāri pauda nepatiku par to, ka mediji regulāri izplata nepatiesu un negatīvu informāciju, Harijs izvēlējās patiesi trāpīgus vārdus, ko atklāt medijiem.

Ierodoties greznajā Drapers zālē Londonā uz svinīgo apbalvošanas ceremoniju, viesiem bija lieliska iespēja patērzēt ar princi Hariju un Saseksas hercogieni Meganu Mārklu. Turklāt pirms ceremonijas sākuma, princis lepni norādīja uz Meganas, kura ir grūtniecības septītajā mēnesī, vēderu, publiski paziņojot, ka viņas vēderā aug patiešām liels mazulis. Savukārt Megana šajā brīdī atzinusi, ka princis Harijs kļūs par vislabāko tēti pasaulē.

Bijusī kaprāle Kellija Ganfīlda (Kelly Ganfield), kura vakara gaitā arī saņēma  Endeavour Fund balvu portālam BAZAAR atklāja: “Princis Harijs nenoliedzami ir spēka balss un īstens iedvesmas avots. Viņš zina, kā darbojas dienests, jo viņš ir tam kalpojis. Nav iespējams runāt par militāro dzīvi, ja neesi to piedzīvojis un izdzīvojis. Harijs saprot, ko nozīmē ģimene, draugi un kolēģi. Un hercogiene ir ļoti jauka sieviete. Viņi lieliski spēj sastrādāties, un es domāju, ka viņi tiešām papildina viens otru.” Ganfīlda, kura cieš no redzes traucējumiem un epilepsijas, apgalvoja, ka hercogiene un hercogs abi kļūs par patiešām lieliskiem un mīlošiem vecākiem.

Megana un Harijs pasniedza balvas ne vienam vienam kara veterānam. Megana pasniedza balvu bijušajam desantniekam Nātanam Fosteram, kurš 2011. gadā Afganistānā tika smagi ievainots, taču neskatoties uz to, šobrīd darbojas organizācijā Flying for Freedom. Savukārt Harijs pasniedza balvu Henrijam Vorslijam, kurš ilgus gadus bija Karalisko Gaisa Spēku līderis, un šobrīd nodibinājis labdarības organizāciju Turn on Starboard, kas palīdz atgūties veterāniem, apgūstot burāšanu.

Kādā no uzrunām princis Harijs teica: “Paldies vēlreiz, ka atgādinājāt mums, cik daudz ikviens ir spējīgs sasniegt ar savu gribasspēku, neatkarīgi no tā, kādus šķēršļus pārvarat savas dzīves ceļā.”

Karaliskās ģimenes reportieri informē, ka pasākums noritējis ļoti sirsnīgā un emocionālā gaisotnē. Ceremonija bijusi pacilājoša un iedvesmojoša. Megana un Harijs pasākumu klusi pametuši īsi pirms pulksten desmitiem vakarā. Turklāt, Deivids Vaismens – Karaliskā fonda Bruņoto spēku vadītājs un tuvs Harija draugs reportieriem atklājis: “Tas, ko sabiedrība patiesībā neredz, ir smagais darbs, ko Harijs un Megana dara fonda labā – aktīva iesaiste un patiesa kaislība par to, ko uzņemas šīs karaliskās augstības. Tātad, runa nav tikai par šo vakaru, runa ir par darbu, ko viņi veic aizkulisēs.”