Kokteilis
Dzīvo

FOTO: par godu Latvijas simtgadei atklāta vēsturiska taka ar 10 kokiem0

Foto: Pixabay

Iestādot simbolisko Latvijas simtgades koku – ozolu, šodien atklāts “Rīgas Melnā Balzama” dāvinājums Latvijas simtgadē: vēsturiska izziņas taka ar desmit dendroloģiska retuma kokiem un informatīviem materiāliem, kas pastāsta par Latvijas vēsturi. Katrs no desmit kokiem simbolizē vienu desmitgadi Latvijas vēsturē, piemēram, neatkarīgas Latvijas izveides dekādi iezīmē gaismas koks kadiķis, stiprinot Latvijas tautas garu vēl spožākai nākotnei.

“Esmu priecīgs, ka Rīgas apstādījumos ir par desmit spēcīgiem kokiem vairāk. Pašlaik Rīga ierindojas astotajā vietā kā zaļākā pilsēta Eiropā, un tas ir ļoti labs sasniegums,” stāsta Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. “”Rīgas Melnā Balzama” dāvinājums kuplina Rīgas pilsētas kanāla apstādījumus, bet mums, protams, ir arī tālāki plāni par jaunu parku izveidi Rīgas teritorijā,” – informē Nils Ušakovs.

“Mēs radām ko paliekošu, kas gan mūsu pilsētas viesiem, gan jaunākajiem tās iedzīvotājiem pastāstīs par svarīgāko Latvijas vēsturē. Jau šodien novērojām pilsētas iedzīvotāju un viesu patiesu interesi par jaunizveidoto objektu pašā Rīgas sirdī. Paredzam, ka pavasarī šie desmit spēcīgie un dažādie koki ziedēs, lapos un stāstīs par mūsu kopīgo vēsturi tūkstošiem cilvēku,” – stāsta dāvinājuma patrons, “Amber Distribution Latvia” vadītājs Pāvels Fiļipovs.

“Rīgas Melnā Balzama” dāvinājuma mērķis ir radīt paliekošu, izglītojošu un pilsētai noderīgu objektu, kas informē par Latvijas vēsturi gan pilsētas iedzīvotājus, gan tās viesus. Koki, kas iezīmē desmitgades no Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 1918. gadā līdz pat mūsdienām – 2018. gadam, iestādīti gar Rīgas pilsētas kanālu posmā no Barona ielas līdz pat Rīgas brīvostas pārvaldei Kronvalda parkā. Pie katra no desmit stādījumiem tiks izvietota arī īpaša plāksne, kas latviešu un angļu valodā vēstīs zīmīgākos tās dekādes notikumus Latvijas vēsturē.

Foto:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 8 modernākās lietas, kam šoruden jābūt tavā skapī
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magone raud, bet viņas mamma atklāj šausmīgus faktus par attiecībām ar meitu un mājokļa jautājumu
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aminata: “Mani iedvesmoja mamma, vecmāmiņa, tantes – šie stāsti ir iedvesmojoši!”
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Atņēma bērniem tēvu, sievai – mīlošu vīru. Darbavietā nejauši nošauj kolēģi
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
55 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “BMW” markas auto iekļūst smagā avārijā
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Ministrs Pūce tiekas ar Kārsavas iedzīvotājiem
Tiešraide 3 stundas