Kokteilis
Dzīvo

FOTO: par godu Latvijas simtgadei atklāta vēsturiska taka ar 10 kokiem0

Foto: Pixabay

Iestādot simbolisko Latvijas simtgades koku – ozolu, šodien atklāts “Rīgas Melnā Balzama” dāvinājums Latvijas simtgadē: vēsturiska izziņas taka ar desmit dendroloģiska retuma kokiem un informatīviem materiāliem, kas pastāsta par Latvijas vēsturi. Katrs no desmit kokiem simbolizē vienu desmitgadi Latvijas vēsturē, piemēram, neatkarīgas Latvijas izveides dekādi iezīmē gaismas koks kadiķis, stiprinot Latvijas tautas garu vēl spožākai nākotnei.

“Esmu priecīgs, ka Rīgas apstādījumos ir par desmit spēcīgiem kokiem vairāk. Pašlaik Rīga ierindojas astotajā vietā kā zaļākā pilsēta Eiropā, un tas ir ļoti labs sasniegums,” stāsta Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. “”Rīgas Melnā Balzama” dāvinājums kuplina Rīgas pilsētas kanāla apstādījumus, bet mums, protams, ir arī tālāki plāni par jaunu parku izveidi Rīgas teritorijā,” – informē Nils Ušakovs.

“Mēs radām ko paliekošu, kas gan mūsu pilsētas viesiem, gan jaunākajiem tās iedzīvotājiem pastāstīs par svarīgāko Latvijas vēsturē. Jau šodien novērojām pilsētas iedzīvotāju un viesu patiesu interesi par jaunizveidoto objektu pašā Rīgas sirdī. Paredzam, ka pavasarī šie desmit spēcīgie un dažādie koki ziedēs, lapos un stāstīs par mūsu kopīgo vēsturi tūkstošiem cilvēku,” – stāsta dāvinājuma patrons, “Amber Distribution Latvia” vadītājs Pāvels Fiļipovs.

“Rīgas Melnā Balzama” dāvinājuma mērķis ir radīt paliekošu, izglītojošu un pilsētai noderīgu objektu, kas informē par Latvijas vēsturi gan pilsētas iedzīvotājus, gan tās viesus. Koki, kas iezīmē desmitgades no Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 1918. gadā līdz pat mūsdienām – 2018. gadam, iestādīti gar Rīgas pilsētas kanālu posmā no Barona ielas līdz pat Rīgas brīvostas pārvaldei Kronvalda parkā. Pie katra no desmit stādījumiem tiks izvietota arī īpaša plāksne, kas latviešu un angļu valodā vēstīs zīmīgākos tās dekādes notikumus Latvijas vēsturē.

Foto:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 3 zodiaka zīmju pārstāvji, kas nelaimē tev uzgriezīs muguru
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Magones vīriešu vidū izceļas pamatīgs strīds – Žanis nelaiž Venti iekšā pa vārtiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
“Visa celtniecība notiek ap Rīgu, laukos nav pirktspējas.” INTERVIJA ar “Arco Real Estate” vadītāju Aigaru Šmitu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Izmantoja dažādas viltības, lai dzēstu pēdas. Ķuzis pastāsta sīkāk par “spridzinātāju”
42 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kļūs siltāks, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Prognoze piektdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kurzemniekam par bērna seksuālu izmantošanu tiesa mīkstina sodu mūža ieslodzījuma vietā
22 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Igaunijā iespējams iegādāties dzīvokli par 50 eiro
40 minūtes