Kokteilis
Baudi

FOTO: notikuši krāšņākie Rīgas svētki – “Šerloka Holmsa dzimšanas diena”0


Nosvinēta krāšņa Šerloka Holmsa dzimšanas diena.
Nosvinēta krāšņa Šerloka Holmsa dzimšanas diena.
Foto: Leons Dou

Pagājušās nedēļas nogalē notika pirmais vasaras pasākums viskrāšņāko Rīgas svētku “Šerloka Holmsa dzimšanas dienas” astoņu gadu vēsturē. Organizatori šo notikumu pieskaņoja divu vispopulārāko dižā detektīva lomas atveidotāju – Vasīlija Ļivanova un Benedikta Kamberbača – dzimšanas dienai. Svētku pasākumu galvenā norises vieta bija Baltic Beach Hotel pludmales komplekss jūras krastā.

“Kā jau mēs gaidījām, svētki bija krāšņi, jautri, ar neatkārtojamu atmosfēru: mūsu valsts joprojām ir pirmā un vienīgā, kur tik plaši tiek svinēta pasaulē vispopulārākā literārā varoņa dzimšanas diena. Mēs esam pateicīgi visiem, kas atbalsta kostīmkarnevāla ideju – pateicoties drosmīgiem un radoši noskaņotiem viesiem un svētku dalībniekiem, šis pasākums katru gadu ir unikāls un interesē cilvēkus dažādās pasaules malās.

Šogad svētkos piedalījās viesi no ASV, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Krievijas un Zviedrijas, par skatītājiem kļuva simtiem tūristu, kā arī Rīgas un Jūrmalas iedzīvotāju. Starp citu, lielu sveicienu mūs pasākumam nodeva arī Vasīlijs Ļivanovs – atbildot uz mūsu apsveikumu dzimšanas dienā, aktieris novēlēja veiksmi un panākumus visiem pasākuma dalībniekiem un organizatoriem,” pastāstīja svētku līdzorganizatore, mārketinga aģentūras “PR Līnija” direktore Irēna Drozdova.

“Šerloka Holmsa dzimšanas dienas” pirmā vasaras sesija sākās ar kopīgu kostīmos tērptu viesu braucienu stilizētā “holmsvagonā” no Rīgas līdz Dzintaru stacijai. Savukārt tradicionālais gājiens brašo Samba de Riga bundzinieku un svētku galvenā “Holmsa” Gidona Grīnberga vijoles pavadībā pirmo reizi notika Jomas ielā.

Konkursā par labākajiem tērpiem un tēliem piedalījās desmitiem dažāda vecuma dalībnieku. Autoritatīvajā svētku žūrijā darbojās PNB Banka valdes loceklis Olivers Bramvels (Oliver Bramwell), viesnīcas Baltic Beach hotel ģenerālmenedžeris Marko Hitonens (Marko Hytonen), zīmola Anna Led dizainere Anna Ledskalniņa, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktrise Nataļja Živeca, tērpu dizainere Maira Miķeļsone un žurnāla Riga Thiss Week galvenais redaktors Rodions Šehovcovs.

Žūrijai nebija viegli noteikt uzvarētājus, taču pēc vētrainām diskusijām svētku partneru – šokolādes fabrikas Pobeda, viesnīcas Baltic Beach hotel, mūzikas festivāla Laima Rendezvous Jūrmala un Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra – sarūpētās balvas atrada savus īpašniekus.

Ar to vēl dāvanas nebeidzās: muzikālu sveicienu no Laimas Vaikules nodeva jaunais, talantīgais dziedātājs Toms Antons, kas izpildīja leģendāro Raimonda Paula un Iļjas Rezņika dziesmu “Šerloks Holmss” no Laimas repertuāra.

Par godu svētkiem Jūrmalas pilsētas muzejs pašā pludmalē prezentēja unikālu ekspozīciju, kas stāsta par kūrorta vēsturi un demonstrē unikālus, krājumos iekļautus eksponātus. Te bija aplūkojami Jūrmalas iedzīvotāju pludmales atpūtas piederumi, sadzīves priekšmeti un tērpi no XX gs. sākuma / beigām.

Augstu profesionālismu un radošumu parādīja mākslas skolas POETIKA stilisti un body-art mākslinieks Deniss Fiksmans (Dennis Fixman, Zviedrija) – ar grima un akvagrima palīdzību ikviens interesents varēja “apģērbties” atbilstoši XX gs. sākuma pludmales modei.

Nosvinēta krāšņa Šerloka Holmsa dzimšanas diena

Ne mazāku sajūsmu raisīja kinogrima meistares Zanes Žilinskas darbs – viņa meistarīgi pārvērta pasākuma viesi par Holmsu, kas kādā no stāstiem bija nogrimējies kā večuks.

Tāpat svētku viesi varēja nobaudīt cienastu “no Berimora” no Baltic Beach hotel radošās ēdienkartes, piemērīt tērpus no “Hadson garderobe” garderobes, nofotografēties laikmeta stilā no salona VISS Antīkais, kā arī improvizētā retro fotosalonā “Pie Bertiljona”, kas bija izvietojies pašā jūras krastā. Tāpat par pamanāmu svētku dekorāciju kļuva lielie burti HOLMES no kompānijas Ceros un unikāla smilšu skulptūra, kuru par godu pasākumam bija izveidojis mākslinieks Aleksejs Mitrofanovs un kura joprojām rotā Majoru pludmali.

Svētkus nemainīgi vadīja Edmunds Kaševskis, kas bija pārtapis par slavenā detektīva draugu – eleganto Vatsonu. Par pasākuma muzikālo noformējumu kļuva– mūziķa un Latvijas funk/fusion kolektīva FunCOOLio vadītāja Denisa Fanka (Deniss Funk) DJ autora sets uz platēm.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
3 vienkārši veidi, kā mājokli padarīt par savas labsajūtas un uzlādes “staciju”
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
15 idejas, kurp doties un ko apskatīt festivālā “Staro Rīga”
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: mūziķis Goran Gora izzina Nāves salu, bet “Instrumenti” iepazīstas ar Ziemassvētku kauju vietām
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijas dezinformācijas apskats: Somiju mēģina “pievienot” Krievijai 1
19 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Saeimas deputāti sastrīdas par ārkārtas sēdes pārtraukšanu
10 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Zaļo krāsu tur nemeklējiet
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Ķīpsalā sāks būvēt Pīlēna projektēto multifunkcionālo ēku kompleksu olas formā
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” netiek galā ar Bambergas aizsardzības bastioniem
1 stunda