9. jūlija pēcpusdienā Svētā Džeimsa pils Karaliskajā kapelā notika mazā Anglijas prinča Luisa kristību ceremonija. Interesanti, ka mazais princis uzreiz ticis pie veseliem sešiem krustvecākiem. Bet vecvecmāmiņa, karaliene Elizabete II, svinīgo ceremoniju nemaz nav apmeklējusi.

Zināms, ka mazajam Luisam tagad ir trīs krustmātes un trīs krusttēvi, visi šie cilvēki ir ģimenes locekļi vai tuvi draugi.

Kas ir prinča Luisa krusttēvi?

Nikolass van Kutsems ir viens no prinča Luisa krusttēviem. Viņa meita Florencija, bija viena no līgavas māsām prinča Harija un Meganas Mārklas. Bet otra viņa meita, Greisa, bija līgavas māsa Keitas Midltones un prinča Viljama kāzās. Nikolass ir tuvs prinču Viljama un Harija draugs.

Otrs prinča Luisa krusttēvs ir Gajs Pellijs, kura vārds Anglijas presei ir labi zināms, jo viņš ir viens no slavena naktskluba īpašniekiem un vadītājiem, kurš pulcē slavenības un aristokrātus un rūpējas par viņu izklaidēm.

Trešais mazuļa krusttēvs ir Harijs Oubrudijs – Flečers. Viņš ir tuvs prinča Viljama draugs vēl no skolas gadiem.

Kas ir prinča Luisa krustmātes?

Viena no mazā prinča krusttmātēm ir lēdija Laura Mīda – prinča Viljama labākā drauga Džeimsa Mīda sieva. Džeims kopā ar princi Viljamu kopā mācījās skolā. Oficiālajā karaliskās ģimenes mājas lapā ir atzīmēts, ka Džeims Mīds ir princeses Šarlotes krusttēvs.

Otrā Luisa krusttmāte ir Keitas māsīca – Lūsija Midltone.

Bet trešās krustmātes pienākumi tikuši Hannai Kārterei, kas ir tuva Keitas Midltones draudzene no koledžas laikiem.

Ceremonija un viesi

Mazā prinča Luisa kristību svinīgā ceremonija norisinājās aptuveni 40 minūtes un tajā piedalījās prinča Luisa vecāki – Keita Midltone un princis Viljams, māsa Šarlote un brālis Džordžs, vectēviņš – princis Čārlzs un viņa sieva Kamilla, prinča Viljama brālis – princis Harijs ar sievu Meganu Mārklu un citi karaliskās ģimenes draugi un tuvinieki.

Savukārt vecvecmāmiņa – Anglijas karaliene Elizabete II pasākumā nepiedalījās. Kā vēsta neoficiāli avoti, tas saistīts ar karalienes veselības stāvokli. Oficiālie avoti vēstī, ka karaliene nepiedalījās kristībās pārmērīgās darba slodzes dēļ – tajā skaitā dēļ plānotās ASV prezidenta Donalda Trampa gaidāmās vizītes.

Pēc svinīgās ceremonijas viesi devās ģimenes un draugu lokā nosvinēt šo skaisto notikumu.

Dāvanas

Vismīļāko, bet vienlaikus arī visdārgāko dāvanu mazais princis Luiss saņēma no sava onkuļa – prinča Harija un viņa sievas Meganas Mārklas. Izdevums “The Sun” vēstī, ka Harijs un Megana mazajam radiniekam kristību dienā uzdāvinājuši grāmatas “Vinnijs Pūks” pirmizdevumu. Tēvocis Harijs sava mazā radinieka dāvanas meklēšanai bija veltījis lielas pūles un galu galā, meklēto grāmatu atrodot, samaksājis par to 8000 mārciņas. Princim Harijam stāsts par Vinniju Pūku ir ļoti mīļš arī pašam, jo tieši šo grāmatu viņa mamma, pāragri bojā gājusi princese Diāna, zēnam bija lasījusi gandrīz katru vakaru.

Foto galerija no kristību ceremonijas:

Video no prinča Luisa kristībām: