Kokteilis
Apbrīno

FOTO. Nokristīts Anglijas princis Luiss – karaliene Elizabete neierodas uz kristībām, bet princis Harijs uzdāvina ekskluzīvu dāvanu0


Princis Luiss ar mammu Keitu Midltoni
Princis Luiss ar mammu Keitu Midltoni
Foto: AFP (LETA)

9. jūlija pēcpusdienā Svētā Džeimsa pils Karaliskajā kapelā notika mazā Anglijas prinča Luisa kristību ceremonija. Interesanti, ka mazais princis uzreiz ticis pie veseliem sešiem krustvecākiem. Bet vecvecmāmiņa, karaliene Elizabete II, svinīgo ceremoniju nemaz nav apmeklējusi.

Zināms, ka mazajam Luisam tagad ir trīs krustmātes un trīs krusttēvi, visi šie cilvēki ir ģimenes locekļi vai tuvi draugi.

Kas ir prinča Luisa krusttēvi?

Nikolass van Kutsems ir viens no prinča Luisa krusttēviem. Viņa meita Florencija, bija viena no līgavas māsām prinča Harija un Meganas Mārklas. Bet otra viņa meita, Greisa, bija līgavas māsa Keitas Midltones un prinča Viljama kāzās. Nikolass ir tuvs prinču Viljama un Harija draugs.

Otrs prinča Luisa krusttēvs ir Gajs Pellijs, kura vārds Anglijas presei ir labi zināms, jo viņš ir viens no slavena naktskluba īpašniekiem un vadītājiem, kurš pulcē slavenības un aristokrātus un rūpējas par viņu izklaidēm.

Trešais mazuļa krusttēvs ir Harijs Oubrudijs – Flečers. Viņš ir tuvs prinča Viljama draugs vēl no skolas gadiem.

Kas ir prinča Luisa krustmātes?

Viena no mazā prinča krusttmātēm ir lēdija Laura Mīda – prinča Viljama labākā drauga Džeimsa Mīda sieva. Džeims kopā ar princi Viljamu kopā mācījās skolā. Oficiālajā karaliskās ģimenes mājas lapā ir atzīmēts, ka Džeims Mīds ir princeses Šarlotes krusttēvs.

Otrā Luisa krusttmāte ir Keitas māsīca – Lūsija Midltone.

Bet trešās krustmātes pienākumi tikuši Hannai Kārterei, kas ir tuva Keitas Midltones draudzene no koledžas laikiem.

Ceremonija un viesi

Mazā prinča Luisa kristību svinīgā ceremonija norisinājās aptuveni 40 minūtes un tajā piedalījās prinča Luisa vecāki – Keita Midltone un princis Viljams, māsa Šarlote un brālis Džordžs, vectēviņš – princis Čārlzs un viņa sieva Kamilla, prinča Viljama brālis – princis Harijs ar sievu Meganu Mārklu un citi karaliskās ģimenes draugi un tuvinieki.

Savukārt vecvecmāmiņa – Anglijas karaliene Elizabete II pasākumā nepiedalījās. Kā vēsta neoficiāli avoti, tas saistīts ar karalienes veselības stāvokli. Oficiālie avoti vēstī, ka karaliene nepiedalījās kristībās pārmērīgās darba slodzes dēļ – tajā skaitā dēļ plānotās ASV prezidenta Donalda Trampa gaidāmās vizītes.

Pēc svinīgās ceremonijas viesi devās ģimenes un draugu lokā nosvinēt šo skaisto notikumu.

Dāvanas

Vismīļāko, bet vienlaikus arī visdārgāko dāvanu mazais princis Luiss saņēma no sava onkuļa – prinča Harija un viņa sievas Meganas Mārklas. Izdevums “The Sun” vēstī, ka Harijs un Megana mazajam radiniekam kristību dienā uzdāvinājuši grāmatas “Vinnijs Pūks” pirmizdevumu. Tēvocis Harijs sava mazā radinieka dāvanas meklēšanai bija veltījis lielas pūles un galu galā, meklēto grāmatu atrodot, samaksājis par to 8000 mārciņas. Princim Harijam stāsts par Vinniju Pūku ir ļoti mīļš arī pašam, jo tieši šo grāmatu viņa mamma, pāragri bojā gājusi princese Diāna, zēnam bija lasījusi gandrīz katru vakaru.

Foto galerija no kristību ceremonijas:

Video no prinča Luisa kristībām:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Laika apstākļu dēļ pārcelts Summer Sound iesildīšanās pasākums ar Ozolu
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā atbrīvoties no 7 liekām lietām ceļasomā?
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Arī ap privātmāju cilvēks joprojām ceļ sētu.” INTERVIJA ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu
31 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 1
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien līs vairs tikai vietām
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
6 stundas