Kokteilis
Baudi

FOTO: mūziķis Goran Gora izzina Nāves salu, bet “Instrumenti” iepazīstas ar Ziemassvētku kauju vietām0

Publicitātes foto

Raidījuma “Ieklausies Dvēseļu putenī!”, kas izgaismo latviešu strēlnieku dziesmu mantojumu un skaidro to izcelsmi, jaunākajās epizodēs mūziķis Goran Gora izzinās Nāves salu un iepazīs strēlnieku radītus mākslas darbus, bet grupa “Instrumenti” kopā ar aktieriem dosies uz vēsturiskajām Ziemassvētku kauju vietām. Raidījuma epizodes skatāmas LTV1 kanālā trešdienās plkst. 20.00 un ir pieejamas LMT Viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume.

Filmas “Dvēseļu putenis” veidotāji, strādājot pie filmas, veikuši apjomīgu vēstures izpēti par Pirmo pasaules karu. Arī strēlnieku dziesmas ir nozīmīga laikmeta sastāvdaļa, varētu pat teikt – ikona. Jaunais raidījums ne vien izgaismo latviešu kultūrvēsturisko strēlnieku dziesmu mantojumu, bet arī skaidro, par ko tās vēsta un kāda ir to izcelsme.

Raidījuma jaunajā epizodē mūziķis Goran Gora vietējo jauniešu pavadībā dosies uz Nāves salu, kas Pirmā pasaules kara laikā nemaz nav bijusi sala. Baiso nosaukumu tā guvusi 1916. gadā, kad šeit pirmoreiz Latvijas teritorijā vācu karaspēks uzbrukumam izmantoja indīgās gāzes. Toties dziesma ”Nāc uz Nāves salu” gan cēlusies no romantiskas ziņģes par bučošanos Vērmaņdārzā – domas par mīļotajām bija viens no spēcīgākajiem kareivju gara uzturētājiem. Tāpat Goran Gora iepazīs latviešu mākslinieku darbus, kuros iemūžinātas atmiņas par strēlnieku gaitām.

Savukārt grupa “Instrumenti” kopā ar aktieriem Oto Brantevicu un Mārtiņu Vilsonu izstaigās Ziemassvētku kauju un Janvāra kauju vietas, kur no 12 000 strēlniekiem neskarti ierindā atgriezās vien 3000 vīri, un jaunās skaņās iedziedās dziesmu “Pulcējieties, latvju dēli”, kurā paslepus iekodēta tolaik aizliegtā “Dievs, svētī Latviju”.

Publicitātes foto

Saistītie raksti

Raidījums “Ieklausies Dvēseļu putenī!” tapis pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas. Tā ietvaros tādas spilgtas Latvijas mūzikas personības un grupas kā Jānis Aišpurs, Goran Gora, Intars Busulis, Linda Leen, Cosmos, Carnival Youth, Tautumeitas, Instrumenti un Musiqq iedziedās Reiņa Sējāna aranžētas strēlnieku dziesmas.

Strēlnieku dziesmu stāsti līdz 27. novembrim skatāmi katru trešdienas vakaru plkst. 20.00 divās epizodēs kanālā LTV1, kā arī pieejami LMT Viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: no kādām dzīves pārmaiņām tu visvairāk baidies?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Megana Mārkla atvaļinājuma laikā Kanādā strādājusi par brīvprātīgo virtuvē bezpajumtnieku patversmē
21 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Pēc ilgstošas slimības mirusi “Roxette” soliste Marī Frēdrihsone
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība nolemj veidot jaunu kompāniju, lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas
33 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Lemberga ēras beigas: kāpēc tieši šobrīd? 4
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Lembergs nokautā
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Jaunais gads nesīs izmaiņas autovadītājiem – būtisku degvielas cenas kāpumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu
1 stunda