Kokteilis
Stilo

FOTO: tagad uz veikalu var doties stilīgi – māksliniece Elita Patmalniece radījusi 100% Latvijā ražotas ekoloģiskās somas0


Māksliniece Elita Patmalniece ar pašas radītu ekoloģisku somu.
Māksliniece Elita Patmalniece ar pašas radītu ekoloģisku somu.
Publicitātes foto

Pašmāju maizes ražotne “Latvijas Maiznieks” sadarbībā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci izstrādājuši dabai draudzīgas ekoloģiskas somas, ko rotā unikāli mākslinieces zīmējumi. Somas ir 100 % pašmāju ražojums, kura dizainā plaši izmantots Latvijas graudu un sēklu motīvs.

Maisiņi ražoti no kokvilnas un lina sajaukuma. Rokturi izveidoti gareni, lai soma būtu ērtāk nēsājama. “Tos veidojām praktiskus un ietilpīgus, lai tie būtu ērti izmantojami ikdienā dodoties uz veikalu pēc iecienītās maizes un būtu arī unikāls aksesuārs,” stāsta “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Ideja par šādiem iepirkumu maisiņiem radusies, strādājot pie nesen atklātās maizes sērijas “Latvijas Graudu maize”. “Ekoloģisks dzīvesveids kļūst arvien populārāks, un teju katrs vēlas piedomāt, kā var līdzdarboties tīrākas vides saglabāšanā un klimata pārmaiņu mazināšanā. Auduma maisiņu izmantošana plastmasas maisu vietā ir ērts un vienkāršs veids, kā ieturēt videi draudzīgu dzīvesveidu. Mēs vēlējāmies radīt 100 % Latvijā ražotas somas no pārstrādājama, dabai draudzīga materiāla, un, protams, cienījamās mākslinieces Elitas rokraksts nav sajaucams ne ar vienu citu,” papildina Māris Daude.

“Pati plaši izmantoju dažādus auduma maisiņus, tas ir ne vien ērts un videi draudzīgs, bet arī pašlaik ļoti aktuāls aksesuārs. Ar aizrautību strādāju pie konkrēto somu dizaina, jo graudam ir dziļi simboliska nozīme – tas norāda gan uz jaunu dzīvību, gan arī simbolizē maizi kā iztikas pamatu. Maisiņu dizaina skices radās ļoti dabiski,” saka māksliniece Elita Patmalniece.

Saistītie raksti

Latvijas graudu dizaina maisiņi pieejami ierobežotā daudzumā. Tos savā īpašumā interesenti var iegūt, piedaloties konkursos, kas regulāri notiek “Latvijas Maiznieks” sociālajos tīklos. Viens no tiem iecerēts arī Valsts svētku laikā.

Māksliniece Elita Patlamniece sadarbībā ar "Latvijas Maiznieku" radījusi ekoloģiskas somas
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 6. līdz 13.decembrim: kādas vēlmes piepildīsies?
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: mūziķis Mikus Abaroniņš pastāsta, kā spēļu zālē pazaudēja savu skatuves tērpu
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Vai Ziemassvētku mūzika palīdz atjaunot laimes hormonu ķermenī?”: atklāj mūzikas terapeite
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Urbanovičs: “Saskaņa” neatbalstīs likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Vai izdosies nolaist no sliedēm Kariņa vadīto čukčukbānīti?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
Dānijas tenisa karaliene Vozņacki janvārī beigs sportistes karjeru
43 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: “Z-Towers” ver durvis žurnālistiem un plāno prasīt aizstāvību starptautiskās institūcijās
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Sociologs izsakās, kam būs liela nozīme ārkārtas vēlēšanās Rīgā
2 stundas