Kokteilis
Stilo

FOTO: tagad uz veikalu var doties stilīgi – māksliniece Elita Patmalniece radījusi 100% Latvijā ražotas ekoloģiskās somas0


Māksliniece Elita Patmalniece ar pašas radītu ekoloģisku somu.
Māksliniece Elita Patmalniece ar pašas radītu ekoloģisku somu.
Publicitātes foto

Pašmāju maizes ražotne “Latvijas Maiznieks” sadarbībā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci izstrādājuši dabai draudzīgas ekoloģiskas somas, ko rotā unikāli mākslinieces zīmējumi. Somas ir 100 % pašmāju ražojums, kura dizainā plaši izmantots Latvijas graudu un sēklu motīvs.

Maisiņi ražoti no kokvilnas un lina sajaukuma. Rokturi izveidoti gareni, lai soma būtu ērtāk nēsājama. “Tos veidojām praktiskus un ietilpīgus, lai tie būtu ērti izmantojami ikdienā dodoties uz veikalu pēc iecienītās maizes un būtu arī unikāls aksesuārs,” stāsta “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Ideja par šādiem iepirkumu maisiņiem radusies, strādājot pie nesen atklātās maizes sērijas “Latvijas Graudu maize”. “Ekoloģisks dzīvesveids kļūst arvien populārāks, un teju katrs vēlas piedomāt, kā var līdzdarboties tīrākas vides saglabāšanā un klimata pārmaiņu mazināšanā. Auduma maisiņu izmantošana plastmasas maisu vietā ir ērts un vienkāršs veids, kā ieturēt videi draudzīgu dzīvesveidu. Mēs vēlējāmies radīt 100 % Latvijā ražotas somas no pārstrādājama, dabai draudzīga materiāla, un, protams, cienījamās mākslinieces Elitas rokraksts nav sajaucams ne ar vienu citu,” papildina Māris Daude.

“Pati plaši izmantoju dažādus auduma maisiņus, tas ir ne vien ērts un videi draudzīgs, bet arī pašlaik ļoti aktuāls aksesuārs. Ar aizrautību strādāju pie konkrēto somu dizaina, jo graudam ir dziļi simboliska nozīme – tas norāda gan uz jaunu dzīvību, gan arī simbolizē maizi kā iztikas pamatu. Maisiņu dizaina skices radās ļoti dabiski,” saka māksliniece Elita Patmalniece.

Saistītie raksti

Latvijas graudu dizaina maisiņi pieejami ierobežotā daudzumā. Tos savā īpašumā interesenti var iegūt, piedaloties konkursos, kas regulāri notiek “Latvijas Maiznieks” sociālajos tīklos. Viens no tiem iecerēts arī Valsts svētku laikā.

Māksliniece Elita Patlamniece sadarbībā ar "Latvijas Maiznieku" radījusi ekoloģiskas somas
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: no kādām dzīves pārmaiņām tu visvairāk baidies?
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Megana Mārkla atvaļinājuma laikā Kanādā strādājusi par brīvprātīgo virtuvē bezpajumtnieku patversmē
20 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Pēc ilgstošas slimības mirusi “Roxette” soliste Marī Frēdrihsone
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība nolemj veidot jaunu kompāniju, lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas
5 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Lemberga ēras beigas: kāpēc tieši šobrīd? 4
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Lembergs nokautā
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Jaunais gads nesīs izmaiņas autovadītājiem – būtisku degvielas cenas kāpumu
42 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu
1 stunda