Kokteilis
Apbrīno

FOTO: lūk, kā populāri cilvēki Latvijā sagaidīja jauno latviešu filmu “Tur”0


Aktrise Ieva Florence – Vīksne ar vīru Oskaru.
Aktrise Ieva Florence – Vīksne ar vīru Oskaru.
Publicitātes foto

Šonedēļ pirmizrādi piedzīvoja Latvijas Mobilā Telefona (LMT) un režisora Ulda Cipsta filma “TUR” – intriģējoša drāma par attiecībām virtuālajā un reālajā pasaulē.

Līdzās filmas veidotājiem un aktieriem pirmizrādi apmeklēja arī virkne sabiedrībā zināmu cilvēku, tostarp LMT prezidents Juris Binde, bobslejists Daumants Dreiškens, mūziķis Aigars Grāvers, aktieri Juris Žagars, Ieva Florence-Vīksne kopā ar vīru Oskaru Florencu-Vīksni, Madara Melne-Tomsone un Kristīne Krūze, Nacionālā teātra valdes loceklis Jānis Vimba un izpilddirektors Ojārs Rubenis, režisors Dzintars Dreibergs, Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena kopā ar vīru Arvilu Ašeradenu, producents Aigars Grauba, Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, kinokritiķe Daira Āboliņa, izdevniecības “Žurnāls Santa” galvenā redaktore Santa Anča, raidījumu vadītāja Marta Selecka, sociālo mediju Youtube un Instagram zvaigzne Niklāvs un citi.

Filmas “TUR” galvenā varone ir ģeniāla informācijas tehnoloģiju speciāliste Gundega (Ilva Centere), kura paveic neiespējamo – rada mākslīgo intelektu ar apziņu, kurš pārņem viņas bojāgājušā drauga Raimonda (Regnārs Vaivars) personību. Viņai nākas izvēlēties – gremdēties virtuālajā realitātē un ļauties mīlestībai ar datorprogrammu, slēpjot miljoniem vērto atklājumu no citu centieniem to iegūt savās rokās, vai, ignorējot savas jūtas, sniegt pasaulei brīnumu. Kamēr Gundega vilcinās, izvēle nonāk viņas kolēģa Ērika (Artūrs Skrastiņš) rokās – izdzēst Raimonda personību no programmas vai atbalstīt Gundegas mīlestību, upurējot paša jūtas pret meiteni.

“Filma “Tur” ir manas līdzšinējās režisora karjeras lielākais izaicinājums, un esmu gandarīts par paveikto. Filmas virziens, kuru izvēlējāmies – attiecības virtuālajā un reālajā pasaulē, ir līdz šim Latvijā kas nebijis. Pēc filmas pirmizrādes esmu guvis pārliecību, ka dodamies pareizajā virzienā. Tāpēc atliek turpināt iesākto, lai arī turpmāk skatītājiem piedāvātu iespēju piedzīvot ko nebijušu,” pēc filmas pirmizrādes stāsta režisors Uldis Cipsts.

Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis filmas vērtīgumu saskata divos aspektos: “Pirmkārt, tā katram cilvēkam atgādina, kur mēs šobrīd atrodamies un kā priekšvakarā esam. Mēs jau tagad zinām, ka visi mūs kontrolē, un patiesībā tas ir ļoti bīstams process. Un otra lieta, kas mani uzrunā šajā filmā – es sapratu, ka tāpat, kā es gribu tīru dabu, tā es gribu arī tīru ēdienu, ekoloģisku pārtiku un tīras sajūtas un emocijas.”

Savukārt tikko jaunās sievas statusu ieguvusī aktrise Ieva Florence-Vīksne norāda, ka viņai filmā vislabāk paticis Regnārs Vaivars, kurš attēlo Raimondu, bet aktrises vīram Oskaram –aktrise Ilva Centere, kurai esot godam izdevies iznest Gundegas tēlu. “Filma ir ļoti spraiga, dinamiska, bet tai pašā laikā ar melanholisku stīgu. Uldis Cipsts ir radījis aktieriem tādu spēļu laukumu, kur viņi var izpausties, būt pilnīgi brīvi. Es kā aktrise to redzēju, novērtēju, man tas ļoti patika!” norāda Ieva. Un Oskars piebilst: “Tas ir liels solis Latvijas kino. Ļoti labi, ka kaut ko šādu uzdrošinās radīt.”

Filmā piedalījušies aktieri Ilva Centere, Regnārs Vaivars, Artūrs Skrastiņš, Ināra Slucka, jaunais talants Kārlis Kušķis. Kā iepriekš ziņots, tad rudenī LMT Viedtelevīzijā būs skatāms arī seriāls ar tādu pašu nosaukumu, kur jau esošo aktieru sastāvu papildina arī aktieri Ģirts Jakovļevs, Kristīne Krūze, Akvelīna Līvmane, dziedātāji Žoržs Siksna un Olga Rajecka, komiķis Jānis Skutelis, radio dīva Sandra Glāzupa, mūziķis, grupas “Borowa MC” dalībnieks Aigars Runčis, TV seja Mārtiņš Spuris un citi.

Saistītie raksti

Jau no 16. augusta filma “TUR” tiks demonstrēta kinoteātros visā Latvijā, bet rudenī LMT Viedtelevīzijā būs skatāms seriāls ar tādu pašu nosaukumu.

Latviešu filmas "Tur" pirmizrādē pulcējas pašmāju slavenības
LA.lv
BM
Barba Meija
Kokteilis
Kāds ir tavs dzīves mērķis saskaņā ar zodiaka zīmi?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kristīne Virsnīte atklāj, ka jau 10 gadus nelieto alkoholu, bet cīnās ar cukura atkarību
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Latvijā radīts zīmols debitē Londonas bērnu modes nedēļā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 2
4 stundas
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
3 stundas